Pasaulio sporto savaitė. Savaitgalio didvyriai – L. Hamiltonas, E. Svitolina ir „Red Sox“

Britas Lewisas Hamiltonas užsitikrino penktąjį „Formulės-1“ pasaulio čempiono titulą, ukrainietė Elina Svitolina triumfavo teniso sezono baigiamajame turnyre, „Boston Red Sox“ susigrąžino stipriausios beisbolo komandos vardą, „Barcelona“ futbolininkai sudraskė pagrindinį varžovą Madrido „Real“ klubą, Rusijos sportininkai susižėrė daugiausiai medalių pasaulio imtynių čempionate, o kalnų slidinėjimo sezono atidarymas buvo sutrikdytas dėl stiprios pūgos.

L.Hamiltonas užsitikrino čempiono titulą.<br> AP nuotr.
 Žmonės pagerbia žuvusį Lesterio klubo savininką.<br> AP nuotr.
 Britas L.Hamiltonas džiaugiasi jau penktuoju čempiono titulu savo karjeroje.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 29, 2018, 12:42 PM, atnaujinta Oct 29, 2018, 12:46 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 23-24 d. Futbolo Čempionų lygoje sužaistos trečiojo turo rungtynės. Per tris turus visus 9 taškus iškovojo Dortmundo „Borussia“, „Barcelona“ ir Turino „Juventus“. Po 7 taškus iškovojo „Porto“, Amsterdamo „Ajax“ ir Miuncheno „Bayern“. Visas trejas rungtynes pralaimėjo Maskvos „Lokomotiv“ ir Atėnų AEK.

Spalio 23-24 d. Futbolo „Libertadores“ taurės pusfinalio pirmosiose rungtynėse Portu Alegrės „Gremio“ svečiuose nugalėjo Buenos Airių „River Plate“ 1:0, Buenos Airių „Boca Juniors“ namie nugalėjo San Paulo „Palmeiras“ 2:0.

Spalio 25 d. Futbolo Europos lygoje per tris turus po tris pergales iškovojo „Zurich“, „Salzburg“, Zagrebo „Dinamo“, Londono „Arsenal“, Frankfurto „Eintracht“ ir Londono „Chelsea“.

Spalio 26 d. Šiaurės Amerikos Aukščiausioje beisbolo lygoje (MLB) sužaistos ilgiausios finalo serijos rungtynės. „Los Angeles Dodgers“ namie per 7 val. 20 min. nugalėjo „Boston Red Sox“ 3:2 ir serijoje iki septynių pergalių sumažino atsilikimą 1:2. Iki tol ilgiausios finalo serijos rungtynės truko 5 val. 41 min.

Spalio 27 d. Lesteryje stovėjimo aikštelėje prie „King Power“ stadiono sudužo sraigtasparnis. Per avariją žuvo „Leicester City“ futbolo klubo savininkas tailandietis Vichai Srivaddhanaprabha ir dar keturi žmonės.

Spalio 27 d. Singapūre Moterų teniso asociacijos (WTA) sezono baigiamojo turnyro pusfinalyje ukrainietė Elina Svitolina nugalėjo olandę Kiki Bertens 7:5, 6:7, 6:4, amerikietė Sloane Stephens nugalėjo čekę Karoliną Pliškovą 0:6, 6:4, 6:1. Ir E.Svitolina, ir S.Stephens į baigiamojo turnyro finalą pateko pirmą kartą, o E.Svitolina tapo pirmąja į finalą patekusia Ukrainos tenisininke.

Spalio 27 d. Prasidėjo kalnų slidinėjimo pasaulio taurės sezonas. Zioldene (Austrija) vykusio pirmojo etapo (slalomo milžino) nugalėtoja tapo prancūzė Tessa Worley. Vyrų varžybos, turėjusios vykti spalio 28 d., atšauktos dėl stiprios pūgos. Praėjusį sezoną iškovotus pasaulio taurės nugalėtojų vardus gina amerikietė Mikaela Shiffrin ir austras Marcelis Hirscheris.

Spalio 27 d. Vokietijos futbolo lygoje taškus prarado lyderė Dortmundo „Borussia“, namie sužaidusi lygiosiomis su Berlyno „Hertha“ 2:2. Po 9 turų pirmauja Dortmundo „Borussia“ (21 taškas), Miuncheno „Bayern“ (19), Mionchengladbacho „Borussia“ ir Brėmeno „Werder“ (po 17).

Spalio 28 d. Šiaurės Amerikos Aukščiausios beisbolo lygos (MLB) finalo serijoje „Boston Red Sox“ nugalėjo „Los Angeles Dodgers“ 4:1. „Red Sox“ devintąjį kartą tapo MLB čempionu. Daugiau titulų iškovojo tik „New York Yankees“ (27) ir „St.Louis Cardinals“ (11).

Spalio 28 d. Mechike „Formulės-1“ pasaulio čempionato Meksikos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“), trečiąją – suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“). Bendrosios įskaitos lyderis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) užėmė tik ketvirtąją vietą, tačiau užsitikrino čempiono vardą. „Formulės-1“ čempionu L.Hamiltonas tapo penktąjį kartą (praėjusius kartus – 2008, 2014, 2015 ir 2017 m.) ir pagal titulų skaičių pavijo argentinietį Juaną Manuelį Fangio. Daugiau kartų čempionu tapo tik vokietis Michaelis Schumacheris (7).

Spalio 28 d. Katalonijos ralio (pasaulio ralio čempionato 12-ojo etapo) nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Loebas („Citroen“). Likus vienam etapui iki sezono pabaigos bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Sebastienas Ogier („Ford“; 204 taškai), belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“; 201) ir estas Ottas Tanakas („Toyota“; 181).

Spalio 28 d. Singapūre Moterų teniso asociacijos (WTA) sezono baigiamojo turnyro finale ukrainietė Elina Svitolina nugalėjo amerikietę Sloane Stephens 3:6, 6:2, 6:2. 24 metų E.Svitolina iškovojo 13-ąjį karjeros titulą.

Spalio 28 d. Budapešte baigėsi pasaulio imtynių čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (10 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos). Rusijos imtynininkai tapo čempionais 10 iš 30 svorio kategorijų.

Spalio 28 d. Ispanijos futbolo lygos rungtynėse čempionės vardą ginanti „Barcelona“ namie nugalėjo Madrido „Real“ 5:1. Po 10 turų pirmauja „Barcelona“ (21 taškas), Vitorijos „Alaves“ (20), „Sevilla“, Madrido „Atletico“ (po 19) ir Barselonos „Espanyol“ (18). Trejas pastarąsias rungtynes pralaimėjęs Madrido „Real“ (14 taškų) užima tik devintąją vietą.