Pasaulio sporto savaitė. Kroatijos tenisininkų triumfas ir sumaištis Argentinoje

Kroatijos tenisininkai iškovojo Daviso taurę, pirmą kartą rengiamoje futbolo Europos Tautų lygoje paaiškėjo stipriausiųjų ketveriukė, dėl pasaulio čempiono vardo kovojantys šachmatininkai pratęsė lygiųjų seriją, Azijos šalių sportininkės iškovojo daugiausiai medalių pasaulio bokso čempionate.

Argentinoje „Libertadores“ taurės finalas buvo nukeltas dėl Argentinos sirgalių sukeltų neramumų.<br>AP nuotr.

Nov 26, 2018, 1:42 PM

Tuo tarpu, Nyderlandų žolės riedulininkės nukarūnavo argentinietes, „Sevilla“ tapo Ispanijos futbolo lygos lydere, „Formulės-1“ pasaulio čempionato sezonas baigėsi dar vienu brito Lewiso Hamiltono triumfu, o futbolo „Libertadores“ taurės finalas buvo nukeltas dėl Argentinos sirgalių sukeltų neramumų.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 19 d. Futbolo Europos Tautų lygos A lygos rungtynėse Vokietija namie sužaidė lygiosiomis su Nyderlandais 2:2. Grupės nugalėtojais tapo Nyderlandai, paskutinę vietą užėmė ir į B lygą iškrito Vokietija.

Lapkričio 20 d. Futbolo Europos Tautų lygos A lygos rungtynėse Portugalija namie sužaidė lygiosiomis su Lenkija 1:1. Grupės nugalėtoja tapo Portugalija, paskutinę vietą užėmė ir į B lygą iškrito Lenkija. Portugalija buvo vienintelė A lygos komanda, nepralaimėjusi nė vienerių rungtynių (2 pergalės ir 2 lygiosios). Į Tautų lygos A lygos finalo ketvertą pateko Portugalija, Anglija, Šveicarija ir Nyderlandai, į B lygą iškrito Vokietija, islandija, Lenkija ir Kroatija.

Lapkričio 20 d. Futbolo Europos Tautų lygos B lygos grupių nugalėtojomis tapo Ukraina, Švedija, Bosnija ir Hercegovina bei Danija. Šios komandos iškovojo kelialapius į A lygą. Į C lygą iškrito Slovakija, Turkija, Šiaurės Airija ir Airija.

Lapkričio 20 d. Buvęs Europos lengvosios atletikos čempionas britas Nigelas Levine‘as diskvalifikuotas ketveriems metams už dopingo vartojimą. Jo mėginyje, paimtame 2017 m. lapkričio 24 d., rasta draudžiamos medžiagos klenbuterolio.

Lapkričio 23 d. Chanty Mansijske pasaulio moterų šachmatų čempionato finale titulą gynusi kinė Ju Wenjun nugalėjo rusę Jekateriną Lagno 5:3 (po pratęsimo). 27 metų Ju Wenjun pasaulio čempionės vardą pirmą kartą iškovojo šių metų gegužę vykusiame mače.

Lapkričio 24 d. Londone mače dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo tarp titulą ginančio norvego Magnuso Carlseno ir amerikiečio Fabiano Caruanos po 11-osios partijos rezultatas yra lygus 5,5:5,5 (lygiosiomis baigėsi visos 11 partijų). Paskutinė 12-oji partija bus žaidžiama lapkričio 26 d., pratęsimas – lapkričio 28 d.

Lapkričio 24 d. Naujajame Delyje baigėsi pasaulio moterų bokso čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kinija (4 aukso ir 1 sidabro). 8 iš 10 svorio kategorijų nugalėjo Azijos boksininkės (2 aukso medalius laimėjo Taivanas, po 1 – Indija, Korėjos LDR, Vokietija ir Airija).

Lapkričio 24 d. Taline Europos akmenslydžio čempionato vyrų finale Škotija nugalėjo čempionės vardą gynusią Švediją 9:5, moterų finale Švedija nugalėjo Šveicariją 5:4. Bronzos medalius laimėjo Italijos vyrai ir Vokietijos moterys. Škotai Europos čempionais tapo 13-ąjį kartą, švedės – 21-ąjį (šios šalys yra rekordininkės pagal aukso medalius).

Lapkričio 24 d. Anglijos futbolo lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Londono „Chelsea“, svečiuose nusileidęs Londono „Tottenham Hotspur“ 1:3. Po 13 turų pirmauja čempiono vardą ginantis „Manchester City“ (35 taškai), „Liverpool“ (33), „Tottenham Hotspur“ (30) ir „Chelsea“ (28).

Lapkričio 24 d. Vokietijos futbolo lygoje trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“, namie sužaidęs lygiosiomis su Diuseldorfo „Fortuna“ 3:3. Po 12 turų pirmauja Dortmundo „Borussia“ (30 taškų), Mionchengladbacho „Borussia“ (26), Frankfurto „Eintracht“ (23), „Leipzig“ (22) ir „Bayern“ (21).

Lapkričio 24 d. Futbolo „Libertadores“ taurės finalo atsakomosios rungtynės nukeltos, nes Buenos Airių „River Plate“ sirgaliai užpuolė Buenos Airių „Boca Juniors“ autobusą. Pirmosios rungtynės „Boca Juniors“ aikštėje baigėsi lygiosiomis 2:2, o kada įvyks nukeltos antrosios rungtynės, dar nepaskelbta.

Lapkričio 24 d. Prasidėjo slidinėjimo pasaulio taurės sezonas. Pirmojo etapo Rukoje (Suomija) nugalėtojais ir pirmaisiais bendrosios įskaitos lyderiais tapo rusai Julija Belorukova ir Aleksandras Bolšunovas. Rukoje taip pat įvyko šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapas, po kurio bendrojoje įskaitoje į pirmąją vietą pakilo japonas Ruyoyu Kobayashi.

Lapkričio 25 d. Ispanijos futbolo lygos lydere tapo „Sevilla“, namie nugalėjusi Valjadolido „Real“ 1:0. Buvusi lyderė „Barcelona“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Madrido „Atletico“ 1:1. Penktąjį pralaimėjimą patyrė Madrido „Real“, svečiuose nusileidęs „Eibar“ 0:3. Po 13 turų pirmauja „Sevilla“ (26 taškai), čempionės vardą ginanti „Barcelona“ (25), „Atletico“ (24), Vitorijos „Alaves“ (23), Barselonos „Espanyol“ (21), Madrido „Real“ ir „Girona“ (po 20).

Lapkričio 25 d. Italijos futbolo lygoje padidėjo lyderio Turino „Juventus“ persvara prieš artimiausią persekiotoją „Napoli“, kuris namie sužaidė lygiosiomis su Veronos „Chievo“ 0:0. Po 13 turų pirmauja čempiono vardą ginantis „Juventus“ (37 taškai), „Napoli“ (29), Milano „Inter“ (28) ir Romos „Lazio“ (23).

Lapkričio 25 d. Čandžou (Kinija) moterų žolės riedulio Čempionių taurės finale Nyderlandai nugalėjo Australiją 5:1. Bronzos medalius laimėjo čempionės vardą praradusi Argentina, kuri pirmą kartą nuo 2006 m. nepateko į finalą. Čempionių taurę Nyderlandai iškovojo septintąjį kartą ir pagal šį skaičių pavijo turnyro rekordininkę Argentiną.

Lapkričio 25 d. Abu Dabyje „Formulės-1“ pasaulio čempionato paskutiniojo etapo nugalėtoju tapo jau anksčiau titulą užsitikrinęs britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“), trečiąją – olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Galutinėje įskaitoje nugalėjo 11 iš 21 etapo laimėjęs L.Hamiltonas (408 taškai), antrąją vietą užėmė S.Vettelis (320), trečiąją – suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“; 251). L.Hamiltonas pasaulio čempionu tapo penktąjį kartą (praėjusius keturis – 2008, 2014, 2015 ir 2017 m.) ir pavijo taip pat penkiskart čempioną argentinietį Juaną Manuelį Fangio. Daugiau kartų nugalėjo tik vokietis Michaelis Schumacheris (septynis).

Lapkričio 25 d. Lilyje vyrų teniso Daviso taurės finale Kroatija nugalėjo titulą gynusią Prancūziją 3:1. Kroatijai atstovavo du vienetų mačus laimėjęs Marinas Čiličius, vieną vienetų mačą laimėjęs Borna Čoričius ir dvejetų mačą pralaimėję Ivanas Dodigas bei Mate Pavičius. Daviso taurę Kroatija iškovojo antrąjį kartą (pirmąjį – 2005 m.).