Pasaulio sporto savaitė. Šachmatų dramos pabaiga ir „Barcelona“ sugrįžimas

Magnusas Carlsenas apgynė pasaulio šachmatų čempiono vardą, futbolo Čempionų lygoje paaiškėjo dauguma atkrintamųjų varžybų dalyvių, „Barcelona“ grįžo į pirmąją vietą Ispanijos futbolo lygoje, Paryžiaus PSG prarado pirmuosius taškus Prancūzijos futbolo lygoje, Kamerūnas prarado teisę rengti Afrikos futbolo čempionatą, o Nigerijos ir Naujosios Zelandijos futbolininkės iškovojo Afrikos ir Okeanijos pirmenybių aukso medalius.

Šachmatų drama baigėsi M.Carlseno pergale.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Londono klubų derbyje sirgaliai išvydo įspūdingą kovą.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Dec 3, 2018, 12:22 PM, atnaujinta Dec 3, 2018, 12:25 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 27-28 d. Futbolo Čempionų lygoje sužaistos 5-ojo turo rungtynės. Likus vienam turui iki grupių etapo pabaigos kelialapius į atkrintamąsias varžybas užsitikrino Madrido „Atletico“, Dortmundo „Borussia“, „Barcelona“, „Porto“, Gelzenkircheno „Schalke“, Miuncheno „Bayern“, Amsterdamo „Ajax“, „Manchester City“, Madrido „Real“, „Roma“, Turino „Juventus“ ir „Manchester United“.

Lapkričio 28 d. Londone baigėsi mačas dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo. Visos 12 partijų klasikiniais šachmatais baigėsi lygiosiomis, bet pratęsime greitaisiais šachmatais čempiono vardą gynęs norvegas Magnusas Carlsenas nugalėjo pretendentą amerikietį Fabiano Caruaną 3:0. 27 metų M.Carlsenui pasaulio čempiono vardas priklauso nuo 2013 m.

Lapkričio 29 d. Futbolo Europos lygoje sužaistos 5-ojo turo rungtynės, po kurių kelialapius į atkrintamąsias varžybas užsitikrino Lėverkuzeno „Bayer“, „Zurich“, „Salzburg“, Sankt Peterburgo „Zenit“, Zagrebo „Dinamo“, Stambulo „Fenerbahçe“, Londono „Arsenal“, Lisabonos „Sporting“, Sevilijos „Real Betis“, Frankfurto „Eintracht“, Romos „Lazio“, Kijevo „Dynamo“ ir Londono „Chelsea“.

Lapkričio 30 d. Afrikos futbolo konfederacijos (CAF) valdyba po Akroje (Gana) surengto posėdžio paskelbė, kad dėl stringančio pasiruošimo atėmė iš Kamerūno teisę rengti 2019 m. Afrikos futbolo čempionatą. Kur vyks šis turnyras, bus nuspręsta vėliau.

Gruodžio 1 d. Numėjoje (Naujoji Kaledonija) Okeanijos moterų futbolo čempionato finale Naujoji Zelandija nugalėjo Fidžį 8:0. Bronzos medalius laimėjo Papua Naujoji Gvinėja. Naujoji Zelandija šeštąjį kartą, tarp jų – ketvirtąjį iš eilės, tapo Okeanijos čempione ir iškovojo kelialapius į 2019 m. pasaulio čempionatą bei 2020 m. olimpines žaidynes.

Gruodžio 1 d. Akroje (Gana) Afrikos moterų futbolo čempionato finale Nigerija nugalėjo Pietų Afriką 0:0 (baudiniai 4:3). Bronzos medalius laimėjo Kamerūnas. Nigerija žemyno čempione tapo 11-ąjį kartą per 13 turnyrų. Pietų Afrika penktąjį kartą žaidė finale, bet dar nė karto netapo čempione. Visos trys prizininkės iškovojo kelialapius į 2019 m. pasaulio čempionatą.

Gruodžio 1 d. Montevidėjuje pasaulio merginų (iki 17 m.) futbolo čempionato finale Ispanija nugalėjo Meksiką 2:1. Bronzos medalius laimėjo Naujoji Zelandija. Ispanija pirmą kartą tapo šios amžiaus grupės čempione.

Gruodžio 1 d. Los Andžele profesionalų bokso mačas dėl sunkaus svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBC versiją tarp brito Tyrono Fury ir amerikiečio Deontay Wilderio baigėsi lygiosiomis. 33 metų D.Wilderis, kuris iki tol laimėjo visas 40 kovų, apgynė čempiono vardą. Šiais metais po dvejų su puse metų pertraukos į profesionalų sportą grįžęs 30-metis T.Furry irgi nėra pralaimėjęs nė vienos iš 28 kovų.

Gruodžio 1 d. Turkijos futbolo lygos lyderis „Başakşehir“ namie pralaimėjo „Sivasspor“ 0:1 ir nutraukė 11 nepralaimėtų rungtynių seriją. Po 14 turų pirmauja „Başakşehir“ (30 taškų), „Kasimpaşa“ (25), Stambulo „Beşiktaş“ ir Stambulo „Galatasaray“ (po 24).

Gruodžio 2 d. Čenstochovoje (Lenkija) pasaulio vyrų klubų tinklinio čempionato finale Trento „Diatec“ (Italija) nugalėjo Markės Čivitanovos „Cucine Lube“ (Italija) 3:1. Trento klubas šio turnyro nugalėtoju tapo rekordinį penktąjį kartą. Italijos klubai yra laimėję 9 iš 14 turnyrų.

Gruodžio 2 d. Vokietijos futbolo lygos lyderė Dortmundo „Borussia“ padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją Mionchengladbacho „Borussia“, kuri išvykoje pralaimėjo „Leipzig“ 0:2. Po 13 turų pirmauja nė karto nepralaimėjusi Dortmundo „Borussia“ (33 taškai), Mionchengladbacho „Borussia“ (26), „Leipzig“ (25), Miuncheno „Bayern“ (24) ir Frankfurto „Eintracht“ (23).

Gruodžio 2 d. Anglijos futbolo lygoje Londono komandų dvikovoje „Arsenal“ namie nugalėjo „Tottenhem Hotspur“ 4:2. Po 14 turų pirmauja „Manchester City“ (38), „Liverpool“ (36), Londono „Chelsea“ (31), „Arsenal“ ir „Tottenham Hotspur“ (po 30).

Gruodžio 2 d. Italijos futbolo lygoje lyderis Turino „Juventus“ padidino persvarą prieš vieną artimiausių persekiotojų Milano „Inter“, kuris išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Roma“ 1:1. Po 14 turų pirmauje „Juventus“ (40), „Napoli“, „Inter“ (po 29), „Milan“ (25) ir Romos „Lazio“ (24).

Gruodžio 2 d. Ispanijos futbolo lygoje į pirmąją vietą grįžo „Barcelona“, namie nugalėjusi „Villareal“ 2:0. Vieną savaitę pirmavusi „Sevilla“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Vitorijos „Alaves“ 1:1, Madrido „Atletico“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Girona“ 1:1. Po 14 turų pirmauja „Barcelona“ (28), „Sevilla“ (27), „Atletico“ (25), „Alaves“ (24) ir Madrido „Real“ (23).

Gruodžio 2 d. Prancūzijos futbolo lygoje pirmuosius taškus prarado lyderis Paryžiaus PSG, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Bordo „Girondins“ 2:2. Po 15 turų pirmauja PSG (43), „Montpellier“ (29), Liono „Olympique“ (28) ir Lilio „Olympique“ (27).

Gruodžio 2 d. Nyderlandų futbolo lygoje pirmuosius taškus prarado lyderis „Eindhoven“, išvykoje pralaimėjęs Roterdamo „Feyenoord“  1:2. Po 14 turų pirmauja „Eindhoven“ (39), Amsterdamo „Ajax“ (37) ir „Feyenoord“ (29).