Pasaulio sporto savaitė: prancūzių ir belgių pirmieji kartai bei greiti JAV plaukikai

Europos futbolo Čempionų lygoje ir Europos lygoje baigėsi grupių etapas ir paaiškėjo visi atkrintamųjų varžybų dalyviai, Kuritibos „Atletico Paranaense“ futbolininkai iškovojo antrąjį pagal svarbą Pietų Amerikos trofėjų, Prancūzijos rankininkės pirmą kartą tapo Europos čempionėmis, Belgijos žolės riedulininkai iškovojo pirmuosius pasaulio čempionato medalius, o pasaulio plaukimo pirmenybėse dominavo JAV sportininkai.

Prancūzijos rinktinė pirmą kartą tapo Europos čempione<br>AFP/Scanpix nuotr.
Burtų ceremonijoje pirmadienį paaiškėjo Čempionų lygos aštuntfinalio poros<br>Scanpix.com
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 17, 2018, 2:15 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 12 d. Futbolo Pietų Amerikos taurę (antrąjį pagal rangą žemyno klubų prizą) iškovojo Kuritibos „Atletico Paranaense“ (Brazilija). „Atletico Paranaense“ finalo atsakomosiose rungtynėse namie sužaidė lygiosiomis 1:1 su Barankvilijos „Atletico Junior“ (Kolumbija) ir laimėjo baudinių seriją 4:3 (pirmosios rungtynės irgi baigėsi 1:1). „Atletico Paranaense“ iškovojo pirmąjį tarptautinį prizą.

Gruodžio 12 d. Futbolo Čempionų lygoje baigėsi grupių etapas. Į atkrintamąsias varžybas pateko keturios Anglijos („Manchester City“, Londono „Tottenham Hotspur“, „Liverpool“ ir „Manchester United“), trys Ispanijos („Barcelona“, Madrido „Real“ ir Madrido „Atletico“), trys Vokietijos (Dortmundo „Borussia“, Miuncheno „Bayern“ ir Gelzenkircheno „Schalke“), dvi Italijos (Turino „Juventus“ ir „Roma“), dvi Prancūzijos (Paryžiaus PSG ir Liono „Olympique“), viena Portugalijos („Porto“) ir viena Nyderlandų (Amsterdamo „Ajax“) komanda. Grupių etape nė viena komanda nelaimėjo visų 6 rungtynių, o pralaimėjimų nepatyrė „Porto“ (16 taškų), „Barcelona“, „Bayern“ (14), „Ajax“ (12) ir net 5 kartus lygiosiomis sužaidęs „Olympique“. Visas 6 rungtynes pralaimėjo Atėnų AEK, tik 1 tašką iškovojo „Monaco“, 2 – „Eindhoven“. Rezultatyviausias žaidėjas Robertas Lewandowski („Bayern“) įmušė 8 įvarčius.

Gruodžio 13 d. Baigėsi futbolo Europos lygos grupių etapas. Visas 6 rungtynes laimėjo „Salzburg“ ir Frankfurto „Eintracht“, po 5 pergales iškovojo ir po 16 taškų surinko Londono „Arsenal“ ir Londono „Chelsea“. Į atkrintamąsias varžybas pateko 18 šalių komandos (trys Ispanijos, po dvi Vokietijos, Anglijos, Austrijos ir Rusijos). Rezultatyviausias grupių etapo žaidėjas buvo 6 įvarčius įmušęs izraelietis Moanesas Dabouras („Salzburg“).

Gruodžio 15 d. Niujorke bokso mače dėl antrojo vidutinio svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBA versiją meksikietis Canelo Alvarezas nugalėjo britą Rocky Fieldingą. 28 metų C.Alvarezas iškovojo 51-ąją pergalę per 54 kovas (dviejose kovose nugalėtojas nebuvo paskelbtas).

Gruodžio 16 d. Guandžou (Kinija) badmintono pasaulio turo baigiamojo turnyro nugalėtojais tapo kinas Shi Yuqi ir indė P.V.Sindhu (abu sportininkai sezono baigiamojo turnyro nugalėtojais tapo pirmą kartą).

Gruodžio 16 d. Inčeone (Korėja) stalo teniso pasaulio turo baigiamojo turnyro nugalėtojais tapo japonas Tomokazu Harimoto (pirmą kartą) ir titulą apgynusi kinė Chen Meng (antrą kartą).

Gruodžio 16 d. Paryžiuje Europos moterų rankinio čempionato finale Prancūzija nugalėjo Rusiją 24:21. Bronzos medalius iškovojo Nyderlandai. Geriausia turnyro žaidėja išrinkta rusė Ana Viachireva. Prancūzija pirmą kartą tapo Europos čempione.

Gruodžio 16 d. Bhubanesvare (Indija) vyrų žolės riedulio pasaulio čempionato finale Belgija nugalėjo Nyderlandus 0:0 (baudiniai 3:2). Bronzos medalius laimėjo Australija. Belgija iškovojo pirmuosius istorijoje pasaulio čempionato medalius. Antrą kartą per 14 turnyrų finale žaidė dvi Europos komandos.

Gruodžio 16 d. Handžou (Kinija) baigėsi pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė JAV (17 aukso, 15 sidabro, 4 bronzos). Amerikiečiai laimėjo 17 iš 46 rungčių varžybas, o antrąją vietą užėmusios Rusijos plaukikai iškovojo 14 medalių (6 aukso, 5 sidabro, 3 bronzos).