Pasaulio sporto savaitė. Futbolo lygų rudens čempionai ir buvusių biatlono lyderių problemos

Madrido „Real“ futbolininkai dar kartą tapo pasaulio klubų čempionais, Lionelis Messi atsiėmė rezultatyviausio metų futbolininko apdovanojimą, praėjusio sezono kalnų slidinėjimo lyderiai pratęsė dominavimą pasaulio taurės varžybose, „Manchester United“ futbolo klubas nutraukė sutartį su treneriu Jose Mourinho, Graikijos futbolo teisėjai paskelbė streiką, praėjusio sezono biatlono pasaulio taurių laimėtojai atsiliko nuo naujųjų lyderių, o keliose nacionalinėse futbolo lygose baigėsi pirmasis ratas.

Madrido „Real“ futbolininkai dar kartą tapo pasaulio klubų čempionais.<br>AP nuotr.

2018-12-24 11:48

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 18 d. Vokietijos futbolo lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė lyderė Dortmundo „Borussia“, išvykoje nusileidusi Diuseldorfo „Fortuna“ 1:2.

Gruodžio 18 d. „Manchester United“ futbolo klubas nutraukė sutartį su portugalu treneriu Jose Mourinho, kuris komandai vadovavo nuo 2016 m. vasaros. J.Mourinho darbo metais „United“ tapo Europos lygos nugalėtoju, iškovojo Anglijos lygos taurę ir supertaurę (visus prizus laimėjo 2016-2017 m. sezone), bet šį sezoną Anglijos lygoje per 17 rungtynių iškovojo tik 26 taškus ir, trenerio atleidimo dieną, užėmė šeštąją vietą. Naujuoju treneriu paskirtas buvęs ilgametis „United“ žaidėjas norvegas Ole Gunnaras Solskjaras, kuris nuo 2015 m. dirbo „Molde“ klube.

Gruodžio 18 d. Argentinietis Lionelis Messi („Barcelona“) apdovanotas Auksiniu bateliu („Soulier d‘Or“) – rezultatyviausiam Europos nacionalinių lygų futbolininkui skirtu prizu. 2017-2018 m. sezone Ispanijos lygoje L.Messi įmušė 34 įvarčius. Jis tapo pirmuoju futbolininku, penkis kartus iškovojusiu Auksinį batelį (keturis kartus šiuo prizu apdovanotas portugalas Cristiano Ronaldo).

Gruodžio 18 d. Al Aine (Jungtiniai Arabų Emyratai) pasaulio futbolo klubų čempionato pusfinalyje „Al Ain“ nugalėjo Buenos Airių „River Plate“ 2:2 (baudiniai 5:4). „Al Ain“ tapo antruoju į finalą patekusiu Azijos klubu (turnyras rengtas 15-ąjį kartą).

Gruodžio 19 d. Olimpinė plaukimo čempionė 23-ejų Missy Franklin paskelbė baigianti sportininkės karjerą. Ji per Londono ir Rio de Žaneiro olimpines žaidynes iškovojo penkis aukso bei vieną bronzos medalį ir 11 kartų tapo pasaulio čempione.

Gruodžio 19 d. Kubos beisbolo federacija ir JAV Aukščiausia beisbolo lyga (MLB) pasirašė sutartį, pagal kurią Kubos beisbolininkams nebus kliudoma sudaryti profesionalų sutartis su MLB klubais ir nebus keliamos išankstinės sąlygos. Kubos beisbolo federacija panašias sutartis yra sudariusi su keliomis Azijos lygomis.

Gruodžio 19 d. Abu Dabyje pasaulio futbolo klubų čempionato pusfinalyje Madrido „Real“ nugalėjo „Kashima Antlers“ 3:1.

Gruodžio 20 d. Graikijos futbolo lygos vadovybė atšaukė visas rungtynes, turėjusias vykti gruodžio 22-23 d., dėl Teisėjų sąjungos paskelbto streiko. Streikas paskelbtas po to, kai į ligoninę pateko prie namų užpultas ir sužeistas teisėjas Thanasis Tzilos. Graikijos lygoje po 14 turų pirmauja Salonikų PAOK (38 taškai), Pirėjo „Olympiakos“ (30) ir Atėnų „Atromitos“ (28). Čempiono vardą ginantis Atėnų AEK užima tik ketvirtąją vietą (24).

Gruodžio 22 d. Kalnų slidinėjimo pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja praėjusį sezoną iškovotus titulus ginantys austras Marcelis Hirscheris ir amerikietė Mikaela Shiffrin. Šį sezoną M.Shiffrin laimėjo 7 iš 13 moterų lenktynių, M.Hirscheris – 5 iš 14 vyrų lenktynių. Bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užima norvegas Henrikas Kristoffersenas ir slovakė Petra Vlhova.

Gruodžio 22 d. Abu Dabyje pasaulio futbolo klubų čempionato finale Madrido „Real“ nugalėjo „Al Ain“ 4:1. „Real“ ketvirtąjį kartą tapo pasaulio klubo čempionu (praėjusius kartus – 2014, 2016 ir 2017 m.).

Gruodžio 22 d. Antrąjį pralaimėjimą patyrė Anglijos futbolo čempiono vardą ginantis „Manchester City“, namie nusileidęs Londono „Crystal Palace“ 2:3. Po 18 turų pirmauja „Liverpool“ (48 taškai), „Manchester City“ (44), Londono „Tottenham Hotspur“ (42), Londono „Chelsea“ (37), Londono „Arsenal“ (37) ir „Manchester United“ (29).

Gruodžio 23 d. Biatlono pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po trijų etapų pirmauja norvegas Johannesas Thingnesas Bo ir italė Dorothea Wierer. Per 8 vyrų lenktynes pergales iškovojo tik du sportininkai: J.Th.Bo (6) ir praėjusio sezono pasaulio taurės laimėtojas prancūzas Martinas Fourcade‘as (2), kuris šią žiemą bendrojoje įskaitoje užima tik penktąją vietą. Moterų pasaulio taurės laimėtojos vardą ginanti suomė Kaisa Makarainen šį sezoną užima ketvirtąją vietą.

Gruodžio 23 d. Vokietijos futbolo lygoje baigėsi pirmasis ratas. Po 17 turų pirmauja Dortmundo „Borussia“ (42), čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ (36), Mionchengladbacho „Borussia“ (33), „Leipzig“ (31) ir „Wolfsburg“ (26). Kitos rungtynės bus žaidžiamos sausio 18 d.

Gruodžio 23 d. Prancūzijos futbolo lygoje sužaistas pirmojo rato paskutinis turas. Likus kelioms nukeltoms pirmojo rato rungtynėms, turnyre pirmauja Paryžiaus PSG (47 taškai per 17 rungtynių), Lilio „Olympique“ (34/19), Liono „Olympique“ (32/18), „Montpellier“ (30/17) ir „St.Etienne“ (30/18). Kitos rungtynės bus žaidžiamos sausio 8 d.

Gruodžio 23 d. Nyderlandų futbolo lygoje baigėsi pirmasis ratas. Po 17 turų pirmauja „Eindhoven“ (48), Amsterdamo „Ajax“ (46), Roterdamo „Feyenoord“ (36) ir „Utrecht“ (28). Kitos rungtynės bus žaidžiamos sausio 18 d.