Pasaulio sporto savaitė: O.G.Solskjaro magija ir smūgis teniso sukčiams

Ispanijos teisėsauga smogė teniso sukčiams, „Barcelona“ tapo Ispanijos futbolo lygos pirmojo rato nugalėtoja, Danijoje ir Vokietijoje prasidėjo pasaulio rankinio čempionatas, Alpes užvertusi pūga sujaukė kalnų slidinėjimo ir skeletono varžybas, bet trijų žiemos sporto šakų atstovai išsidalijo Europos pirmenybių medalius, o greitojo čiuožimo genijus Svenas Krameris dešimtąjį kartą tapo žemyno daugiakovės čempionu.

Ole Gunnaras Solskjaeras su „Manchester United“ kuria stebuklus – laimi mačą po mačo<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
„Liverpool“ ekipa iškrito iš FA taurės<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Mohamedas Salah
„Man United“ ekipa galingai žaidžia Anglijos čempionte<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jan 14, 2019, 12:00 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 7 d. Iš Anglijos futbolo taurės turnyro trečiajame rate iškrito lygos lyderis „Liverpool“, svečiuose pralaimėjęs „Wolverhampton Wanderers“ 1:2.

Sausio 8 d. Geriausiu 2018 metų Afrikos futbolininku išrinktas egiptietis Mohamedas Salahas („Liverpool“). Jis geriausiojo prizu apdovanotas antrus metus iš eilės.

Sausio 9 d. Paryžiaus PSG futbolo klubas Prancūzijos lygos taurės ketvirtfinalyje namie pralaimėjo „Guingamp“ 1:2 ir iškrito iš turnyro. PSG keturis praėjusius sezonus (2015-2018 m.) iškovodavo abi Prancūzijos taures (federacijos ir lygos).

Sausio 10 d. Ispanijos Pilietinė gvardija paskelbė, kad atliko kratas ir suėmė 15 asmenų, įtariamų organizavus sutartus teniso mačus. Tarp įtariamųjų yra 83 asmenys, tarp jų – 28 tenisininkai, daugiausiai žaidę „ATP Challenger“ ir „ITF Futures“ rango turnyruose.

Sausio 10 d. Tarptautinė bobslėjaus ir skeletono federacija (IBSF) paskelbė, kad dėl gausaus sniego atšaukė Europos čempionato skeletono varžybas, kuris turėjo būti surengtos sausio 10-11 d. Kionigzėje (Vokietija). Taip pat buvo atšauktas moterų kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etapas, turėjęs vykti Sankt Antone (Austrija).

Sausio 10 d. Danijoje ir Vokietijoje prasidėjo 26-asis pasaulio vyrų rankinio čempionatas, kuriame nugalėtojos vardą gina Prancūzija. Atidarymo rungtynėse Danija nugalėjo Čilę 39:16, Vokietija – Korėją 30:19. Finalo rungtynės bus žaidžiamos sausio 27 d. Herninge (Danija).

Sausio 13 d. Portugalijos futbolo lygoje baigėsi pirmasis ratas. Po 17 turų pirmauja čempiono vardą ginantis „Porto“ (43), Lisabonos „Benfica“ (38), Bragos „Sporting“ (37) ir Lisabonos „Sporting“ (35).

Sausio 13 d. Ispanijos futbolo lygoje baigėsi pirmasis ratas. Po 19 turų pirmauja čempionės vardą ginanti „Barcelona“ (43), Madrido „Atletico“ (38), „Sevilla“ (33), Madrido „Real“ (33) ir Vitorijos „Alaves“ (32).

Sausio 13 d. Anglijos futbolo lygoje „Manchester United“ svečiuose nugalėjo Londono „Tottenhan Hotspur“.

Nuo tada, kai treneriu tapo Ole Gunnaras Solskjaras, „Manchester United“ laimėjo visas šešerias rungtynes.

Po 22 turų pirmauja „Liverpool“ (57), „Manchester City“ (50; žaidė 21 rungtynes), „Tottenham Hotspur“ (48), Londono „Chelsea“ (47), Londono „Arsenal“ (41) ir „Manchester United“ (41).

Sausio 13 d. Kionigzėje (Vokietija) baigėsi Europos bobslėjaus čempionatas. Visų trijų rungčių varžybas laimėjo Vokietijos sportininkai, kurie iškovojo 3 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalį.

Sausio 13 d. Dordrechte (Nyderlandai) baigėsi Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Vengrija (4 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos). Daugiakovės čempionais tapo vengras Shaolinis Sandoras Liu ir olandė Suzanne Schulting.

Sausio 13 d. Kolalbe (Italija) baigėsi Europos greitojo čiuožimo čempionatas. Daugiakovės čempionais tapo olandai Svenas Krameris (dešimtąjį kartą) ir Antoinette de Jong (pirmąjį kartą), sprinto – olandas Kai Verbijus ir austrė Vanessa Herzog.