A. Šerkšnienė finale liko per žingsnį nuo Europos čempionato medalio

Lietuvos atstovė Agnė Šerkšnienė šeštadieno vakarą dalyvavo Glazge (Didžioji Britanija) vykstančio Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato moterų 400 metrų bėgimo rungties finale. Mūsiškė nuotolį įveikė per 52,40 sek. ir užėmė ketvirtąją vietą.

Agnė Šerkšnienė liko per žingsnį nuo Europos čempionato medalio.<br>A.Pliadžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Mar 2, 2019, 10:02 PM, atnaujinta Mar 3, 2019, 12:39 PM

Nuo bronzos medalio A.Šerkšnienę skyrė vos 0,06 sek.

Greičiausiai finale bėgo ir Europos čempione tapo šveicarė Lea Sprunger (51,61 sek.). Jos rezultatas – geriausias pasaulyje šį sezoną.

Antrąją vietą užėmė Belgijai atstovaujanti Cynthia Bolingo Mbongo (51,62).

Bronzos medalis atiteko olandei Lisannei de Witte (52,34).

31-erių metų lietuvė pusfinalyje penktadienį distanciją įveikė per 52,33 sek. ir net 0,29 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą.

Tarp 18-os pusfinalio dalyvių A.Šerkšnienės rezultatas buvo antras.

Greičiausiai pusfinalyje taip pat bėgo L.Sprunger (51,90 sek.).

Į finalą pateko 1-2 vietas trijuose pusfinalio bėgimuose užėmusios sportininkės.

Atrankoje A.Šerkšnienė (53,14 sek.) tarp 37-ių dalyvių buvo 14-a.

400 metrų rungties finale mūsų lengvaatletė startavo užtikrintai, tačiau iš savo tako išbėgus į bendrąjį, mūsiškei kelią užkirto Belgijos bėgikė C.Bolingo Mbongo.

Lietuvė išsimušė iš ritmo ir iš visų pusių varžovių buvo uždaryta į „dėžutę“.

Artėjant prie finišo įvyko dar vienas susistumdymas ir nors vėliau A.Šerkšnienė buvo pakilusi į trečiąją vietą, finišo tiesiojoje ją aplenkė mažiau jėgų išeikvojusi olandė L.de Witte.

Lietuvė, kurią treniruoja šveicaras Flavio Zbergas, distanciją įveikė per 52,40 sek. ir nuo bronzos medalio laimėtojos atsiliko 0,06 sek.

„Uždarose patalpose tie pasistumdymai man nepatinka. Kelis kartus susidūrėme su belge ir tai išmušė iš vėžių. Finale to ir reikėjo tikėtis, bet yra kaip yra, – iškart po finišo komentavo A.Šerkšnienė. – Vertinu prastai, nes tikėjausi geriau. Iš kitos pusės, nėra blogai – ne paskutinė. Gera patirtis, bet galėjo būti ir geresnė.“

Finale Lietuvos bėgikė startavo iš trečiojo tako ir prieš save matė pagrindines konkurentes – nugalėtoja tapusi šveicarė L.Sprunger bėgo šeštuoju taku, o C.Bolingo Mbongo – ketvirtuoju.

„Geriausias takas yra šeštasis, galbūt todėl, kad iš jo lengviausia sueiti į bendrąjį ir užsiimti poziciją. Turėjau bėgti dar greičiau, kad užlįsčiau į priekį ir ją užsiimčiau.

„Uždarė“ iš išorės ir buvau šalia krašto. Turėjau jėgų pagreitėti, tiesiog varžovės buvo ir priekyje, ir šalia, todėl nebuvo kaip išlįsti“, – taktinę klaidą įvardijo A.Šerkšnienė.

„Gal ir pritrūko patirties, bet visada akcentuojame vasaros sezoną. Jei gerai sekasi, tai startuojame ir žiemą. Prieš šį čempionatą startavau tik vieneriose varžybose, o kitos varžovės dalyvavo daugelyje komercinių turnyrų.

Svarbiausia buvo būti geros sportinės formos, kad galėčiau greitai bėgti, o pasistumdymų patirtis kiekvieną kartą yra kitokia ir nenuspėjama“, – sakė A.Šerkšnienė.

Europos čempionato finale mūsiškė bėgo antrąjį kartą – praėjusią vasarą Berlyne ji užėmė šeštąją vietą.

Sportininkė yra geriausia visų laikų Lietuvos bėgikė tiek 400 metrų, tiek 200 metrų rungtyse.

Lietuvos šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė sekmadienį Europos čempionato finale gins čempionės titulą. Atrankoje A.Palšytė trečiuoju bandymu įveikė 1 m 93 cm aukštį.