Pasaulio sporto savaitė: didžioji regbio intriga ir žiemos sporto šakų pasaulio čempionatai

Futbolo Čempionų lygoje paaiškėjo pusė ketvirtfinalio dalyvių, Vokietijos sportininkai karaliavo pasaulio bobslėjaus ir skeletono čempionate, Korėjos ir Nyderlandų atstovai susižėrė visą auksą pasaulio greitojo čiuožimo trumpame take pirmenybėse, o regbio Šešių tautų turnyre prieš paskutinįjį turą į titulą pretenduoja net trys komandos.

Vokietijos sportininkai karaliavo pasaulio bobslėjaus ir skeletono čempionate.<br>AP nuotr.
S.Williams pasitraukė iš kovos dėl traumos.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2019-03-11 12:24

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 5 d. Amsterdamo „Ajax“ ir Londono „Tottenham Hotspur“ pateko į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį. Aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse „Ajax“ svečiuose nugalėjo titulą gynusį Madrido „Real“ 4:1 (pirmosios rungtynės 1:2), „Hotspur“ svečiuose nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 1:0 (pirmosios rungtynės 3:0). „Hotspur“ į ketvirtfinalį pateko tik antrą kartą istorijoje (pirmą – 2011 m.), „Ajax“ – pirmą kartą nuo 2003 m.

Kovo 6 d. „Manchester United“ ir „Porto“ pateko į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį. Aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse „Manchester United“ svečiuose nugalėjo Paryžiaus PSG 3:1 (pirmosios rungtynės 0:2; lemiamą įvartį „United“ žaidėjas Marcusas Rashfordas įmušė per teisėjo pridėtą laiką), „Porto“ namie nugalėjo „Roma“ 3:1 (po pratęsimo; pirmosios rungtynės 1:2; lemiamą įvartį „Porto“ žaidėjas Alexas Telezas įmušė 117-ąją min.). „United“ į ketvirtfinalį pateko pirmą kartą nuo 2014 m., „Porto“ – pirmą kartą nuo 2015 m.

Kovo 9 d. Vistleryje (Britų Kolumbija, Kanada) baigėsi pasaulio bobslėjaus ir skeletono čempionatas. Net 5 iš 6 rungčių nugalėtojais tapo Vokietijos sportininkai, kurie laimėjo pusę čempionato medalių (5 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos). Šiais metais dukart čempionu tapęs 28-erių bobslėjininkas Francesco Friedrichas pagal per karjerą iškovotus titulus pavijo pavijo pasaulio čempionatų rekordininką italą Eugenio Monti, kuris 1957-1966 m. laimėjo 9 aukso medalius.

Vienos rungties čempionu tapo latvis Martinas Dukuras, laimėjęs vyrų skeletono varžybas. 34-erių M.Dukuras per karjerą iškovojo šešis aukso medalius (nė vienas kitas skeletonininkas nėra tapęs pasaulio čempionu daugiau nei keturis kartus).

Kovo 9 d. Dviračių lenktynių „Strade Bianche“ nugalėtoju tapo prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („Quick Step“). UCI Pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmauja ispanas Alejandro Valverde („Movistar“).

Kovo 9-10 d. Anglijos futbolo lygoje Londono „Tottenham Hotspur“ svečiuose pralaimėjo „Southampton“ 1:2. „Tottenham“ nelaimėjo ketvirtose iš eilės rungtynėse. „Manchester United“ svečiuose pralaimėjo Londono „Arsenal“ 0:2 ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą nuo tada, kai treneriu buvo paskirtas norvegas Ole Gunaras Solskjaras. Po 30 turų pirmauja „Manchester City“ (74 taškai), „Liverpool“ (73), „Tottenham“ (61), „Arsenal“ (60) ir „Manchester United“ (58).

Kovo 10 d. Regbio Šešių tautų turnyre sužaistos priešpaskutiniojo turo rungtynės, po kurių galimybes užimti pirmąją vietą išsaugojo trys komandos Velsas (16 taškų), Anglija (15) ir Airija (14).

Kovo 10 d. Amerikietė Serena Williams dėl traumos nebaigė teniso turnyro Indian Velse (Kalifornija, JAV) trečiojo rato mačo su ispane Garbine Muguruza.

Kovo 10 d. Sofijoje baigėsi pasaulio greitojo čiuožimo trumpame take čempionatas. Daugiakovės nugalėtojais pirmą kartą tapo korėjietis Limas Hyo-junas ir olandė Suzanne Schulting. S.Schulting tapo pirmąja Nyderlandų moterimi, iškovojusia daugiakovės aukso medalį. Medalių įskaitoje pirmąsias vietą užėmė Korėja (8 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos) ir Nyderlandai (4 aukso ir 1 bronzos). Čempionais tapo tik šių dviejų šalių sportininkai. 22-ejų H.J.Limas iškovojo penkis aukso medalius.

Kovo 10 d. Meksikos ralio (pasaulio ralio čempionato trečiojo etapo) nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Citroen“). Bendrojoje įskaitoje čempiono vardą ginantis S.Ogier pakilo į antrąją vietą, o lyderiu liko estas Ottas Tanakas („Toyota“).