Lietuvos sporto savaitė: sėkmingas D. Rapšio startas ir ankstyvas D. Motiejūno finišas

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko pakartoti praėjusių metų žygdarbio ir patekti į Eurolygos finalo ketvertą, Danas Rapšys sėkmingai startavo naujose geriausių planetos plaukikų varžybose, šalies plaukimo čempionate daugiausiai aukso medalių iškovojo Andrius Šidlauskas.

Danas Rapšys užėmė antrąją vietą plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Kauno komanda pralaimėjo Eurolygos ketvirtfinalio seriją.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 D.Motiejūnas baigė savo pasirodymą NBA šiame sezone.<br>Reuters/AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 29, 2019, 9:55 AM

Tuo tarpu Donatas Motiejūnas baigė trumpą NBA sezoną, Lietuvos stalo tenisininkai nepateko į pasaulio čempionato atkrintamąsias varžybas, Lietuvos krepšinio lygoje paaiškėjo visi atkrintamųjų varžybų dalyviai, o Lietuvos rankinio lygoje – finalininkai.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 22 d. Budapešte pasaulio stalo teniso čempionate į atkrintamąsias varžybas nepateko nė vienas Lietuvos stalo tenisininkas. Grupės varžybose Rūta Paškauskienė, Kornelija Riliškytė, Alfredas Udra ir Tomas Mikutis laimėjo po 1 iš 2 mačų, Augustė Melaikaitė ir Medardas Stankevičius pralaimėjo abu mačus (atkrintamosiose varžybose dalyvavo 128 moterys ir 128 vyrai).

T.Mikutis ir A.Udra iš vyrų dvejetų varžybų iškrito antrajame artankos rate, A.Meleikaitė ir K.Riliškytė iš moterų dvejetų varžybų iškrito pagrindinio turnyro pirmajame rate (1/32). Mišrių dvejetų varžybose abi Lietuvos poros pralaimėjo pirmajame atrankos rate.

Balandžio 22 d. Europos moterų žolės riedulio Iššūkio taurės (trečiosios pakopos) turnyre Lilyje (Prancūzija) Šiaulių „Gintra-Strektė-Uni“ užėmė penktąją vietą. Šiaulietės pralaimėjo visas trejas grupės rungtynes, bet pusfinalyje dėl 5-8 vietų nugalėjo „Luzern“ 4:2 ir išsaugojo vietą Iššūkio taurėje.

Balandžio 22 d. Antalijoje Europos moterų šachmatų čempionate vienintelė Lietuvos atstovė Deimantė Cornette užėmė 125-ąją vietą (dalyvavo 130 šachmatininkių).

Balandžio 23 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos ketvirtfinalio trečiosiose rungtynėse namie pralaimėjo Stambuvo „Fenerbahce“ 57:66.

Balandžio 25 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos ketvirtfinalio ketvirtosiose rungtynėse namie pralaimėjo Stambulo „Fenerbahce“ 82:99. „Žalgiris“ pralaimėjo ketvirtfinalio seriją 1:3 ir iškrito iš Eurolygos. Ketvirtfinalio serijas pralaimėjo ir abi užsienio komandos, kuriose žaidžia lietuviai: Atėnų „Panathinaikos“ su Luku Lekavičiumi (Madrido „Real“ klubui 0:3) ir Vitorijos „Baskonia“ su Tadu Sedekerskiu (Maskvos CSKA klubui 1:3).

Balandžio 25 d. Į Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo vyriausiojo trenerio pareigas grįžo Ramūnas Cvirka. Jis jau buvo vyriausias treneris sezono pradžioje, bet 2018 m. gruodžio 20 d. perleido pareigas buvusiam padėjėjui Dariui Dimavičiui. D.Dimavičius dabar vėl grįžo į trenerio padėjėjo pareigas.

Balandžio 25 d. Stavangeryje (Norvegija) pasaulio mišrių dvejetų akmenslydžio čempionato grupės varžybose Lina Janulevičiūtė ir Vytis Kulakauskas užėmė šeštąją vietą ir nepateko į atkrintamąsias varžybas (čempionate žaidė 48 komandos, suskirstytos į šešias grupes).

Balandžio 26 ir 28 d. Į Lietuvos vyrų rankinio lygos finalą pateko čempiono vardą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“ ir Vilniaus „Šviesa“. Pusfinalio serijoje „Dragūnas“ nugalėjo Alytaus „Varsą“ 2:0, „Šviesa“ – Kauno „Granitą“ 2:0.

Balandžio 27 d. Kaune baigėsi Lietuvos plaukimo čempionatas. Komandų įskaitoje nugalėjo Kauno plaukimo mokykla. Geriausiu čempionato plaukiku pripažintas Andrius Šidlauskas (Panevėžio „Žemyna“), laimėjęs tris aukso medalius. Antrąją vietą užėmė Tadas Duškinas (Kauno PM), trečiąją – Simonas Bilis („Žamyna“). Tarp moterų daugiausiai taškų surinko Kotryna Teterevkova (Vilniaus MSC).

Balandžio 27 d. Iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato atkrintamųjų varžybų iškrito paskutinis Lietuvos krepšininkas. „San Antonio Spurs“, kuriame žaidė Donatas Motiejūnas, Vakarų grupės ketvirtfinalyje pralaimėjo „Denver Nuggets“ 3:4. D.Motiejūnas serijoje žaidė 5 rungtynes ir pelnydavo 2,6 taško.

Balandžio 28 d. Guandžou pirmą kartą rengiamos plaukimo Čempionų serijos pirmajame etape Danas Rapšys užėmė antrąją vietą plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi (nugalėto kinas Yang‘as Sunis). Balandžio 27 d. D.Rapšys užėmė ketvirtąją vietą plaukdamas 200 m nugara (nugalėjo kinas Xu Jiayu). D.Rapšys buvo vienintelis į Čempionų serijos pirmąjį etapą pakviestas Lietuvos plaukikas.

Balandžio 28 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) paaiškėjo visi aštuoni atkrintamųjų varžybų dalyviai: Kauno „Žalgiris“ (laimėjo 27 iš 30 rungtynių), Klaipėdos „Neptūnas“ (26/33), Vilniaus „Rytas“ (24/33), Panevėžio „Lietkabelis“ (21/33), Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ (16/34), Utenos „Juventus“ (14/34), Prienų „Skycop“ (12/32) ir Alytaus „Dzūkija“ (12/33).

Balandžio 28 d. Baigėsi Latvijos moterų ledo ritulio čempionatas, kuriame žaidė Elektrėnų „Hockey Girls“. Elektrėnų komanda pralaimėjo visas 9 rungtynes (įvarčiai 4:135) ir užėmė paskutinę ketvirtąją vietą.

REPORTERIS: prasidėjo išankstinis balsavimas