EUROLYGA 2023

Blogą žinią dėl dopingo mėginio išgirdęs J. Šuklinas: „Vyksta labai nešvarūs dalykai“

Olimpiečio Jevgenijaus Šuklino titulai, reputacija ir garbė pakibo ant plauko: irkluotojo neišteisino dopingo B testo tyrimas, kurio rezultatas taip pat teigiamas.

Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas<br>M.Kulbio nuotr.
Jevgenijus Šuklinas<br>M.Kulbio nuotr.
Jevgenijus Šuklinas<br>D.Umbraso nuotr.
Jevgenijus Šuklinas<br>D.Umbraso nuotr.
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas<br>AFP nuotr.
Jevgenijus Šuklinas<br>AFP nuotr.
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas<br>"Reuters"
Jevgenijus Šuklinas<br>"Reuters"
Daugiau nuotraukų (11)

Lrytas.lt

2019-06-05 13:43, atnaujinta 2019-06-05 16:52

Pats sportininkas lrytas.lt patvirtino šią informaciją.

Londono olimpinių žaidynių vicečempionas J.Šuklinas buvo apkaltintas dopingo vartojimu per šias žaidynes.

Po kaltinimų, sportininkas gavo laišką iš Tarptautinės tyrimų agentūros (TTA), kuriame teigiama, kad, iš naujo patikrinus jo olimpinį mėginį, jame rasta draudžiamo preparato chlorodehydromethyltestosterono (CDMT). J. Šuklinas neigė vartojęs dopingą ir jau kreipėsi į teisininkus. Šią medžiagą paprastai vartoja sunkiaatlečiai raumenims auginti.

Visgi dopingo B testo tyrimas taip buvo teigiamas, tai reiškia, kad irkluotojui gali tekti atiduoti ne tik olimpinį trofėjų, bet ir grąžinti didelę pinigų sumą, kurią skyrė valstybė bei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

„Buvo Tarptautinio olimpinio komiteto drausmės komisijos posėdis, kuriame kalbėta apie mano B mėginį.

Apie tai kad ir B mėginys parodė tą patį, ką ir A mėginys, mane informavo kur kas anksčiau, o dabar drausmės komisija tik išklausė nuotoliniu būdu mano paaiškinimą. Atsiųs savo sprendimą ir viskas.

Man siūlo toliau savo tiesos ieškoti tik Lozanos Sporto Arbitražiniame teisme. Bet tai kainuotų apie 150 tūkst. eurų. Neturiu tokių pinigų, tačiau žinau, kad nevartojau niekada jokio dopingo“, – kalbėjo Londono olimpiados vicečempionas J.Šuklinas.

– Kas buvo kalbėti drausmės komisijos metu?,lrytas.lt paklausė A.Šuklinas.

– Man nereikėjo važiuoti į tą posėdį Lozanoje, tiesiog pasidėjau vaizdo kamerą, kompiuterį ir pabendravome nuotoliniu būdu, pasakiau, ką galvoju.

Bet ten nėra antidopingo procedūrų ir tyrimų išvadų specialistų – žmonės mane išklausė, tačiau jie remiasi antidopingo agentūros dokumentais ir jos išvadomis. Belieka man sulaukti komisijos oficialaus dokumento, kuriame, greičiausiai, būsiu apkaltintas vartojęs dopingą.

Man drausmės komisija pasiūlė Sporto Arbitražo teismo galimybę. Sako, tiki, kad yra ne taip, bandyk per teismą reabilituotis.

Tai vien tik vienas Arbitražo teismo posėdis man kainuotų apie 30 tūkst. eurų, o teisininko ir būtinai suprantančio mokslininko dalyvavimas teisme kainuotų dar apie 20 tūkst.

Nesu milijonierius. Kai jau gausiu tą drausmės komisijos raštą, tuomet rašysiu visoms mūsų ir tarptautinėms institucijoms dėl paramos kovai teismuose – jei ji bus, eisiu į teismus, jei ne – aš neturiu tiek pinigų. Tai užburtas ratas.

– Bet ir dabar galėjote drausmės komisijai argumentuoti, kad su jūsų mėginiu buvo begalė neaiškių dalykų – ir pavardė išvadose neatitiko, ir mėginys iš kažkur atsirado visiškai kitoje laboratorijoje, nei turėjo būti.

– Tai viską šitą sakiau – yra labai daug keistų dalykų. Aš taip pat norėjau, kad B mėginys būtų tikrintas kitoje laboratorijoje nei toje, kur tikrino A mėginį. Bet ir vėl man kalbėjo tik apie galimybę savo tiesos ieškoti per teismus.

– Drausmės komisija tik konstatuos antidopingo agentūros išvadas. Kas skirs nuobaudas?

– Bus išsiųstas oficialus laiškas į Tarptautinį olimpinį komitetą, kad būtų anuliuotas mano rezultatas. Ir viskas. Po to jau Lietuva turės imtis visų žingsnių – medalis, premijos, mašina. Visą tai šalis iš manęs atiminės.

– Tai jokios diskvalifikacijos nebus?

– Tai kad aš jau baigiau savo sportinę karjerą – kokia čia dar diskvalifikacija.

– Gal galima būtų sužinoti, kodėl po daugiau kaip 6 metų buvo reikalinga dar kartą patikrinti jūsų mėginį?

– Mane labiausiai tai domina, tai labiausiai neaiški situacija. Buvau tikrintas ir perpatikrintas ir prieš olimpiadą ir po jos – ir šlapimas, ir kraujas.

Dabar patikrina, randa dopingą, atsiunčia man dokumentus su klaidinga pavarde. Sakau – čia kažkas netaip. Man ramiai atsako – tai tik mažytė klaidelė.

Tai sakau, gal ir kitur yra klaidelių – gal kažkas kažką ne taip padarė. Bet tuomet man sako, kad antidopingo agentūra yra labai rimta institucija, viskas yra labai prižiūrima ir klaidelių būti negali. Pavardes sumaišo, bet jokių klaidų pas juos nebūna.

Man dabar aiškina, kad tai naujas metodas atrasti draudžiamus sporte preparatus, tačiau tai, ką neva surado mano organizme, tą dopingą jau 2010-siais be didesnio vargo atrasdavo antidopingo laboratorijos.

Mane tikrino 50 kartų, niekas nieko nerado, dabar kažkas pagalvojo, kad verta ir vėl patikrinti – ir surado. Ir vėl ta pati giesmė – kažkas nepatinka, kreipkis į Arbitražo teismą. Jau sakiau, įrodyti mano tiesas reikėtų apie 150 tūkst. eurų.

– Jei neįrodytumėte?

– Tai tada jau ir Lietuva man savo pretenzijas pareikš – premiją, kuri buvo apie 58 tūkst. eurų turėčiau grąžinti, automobilį. Tai sėdi ir galvoji – kovoti, ar nusispjauti ir nekovoti ir iškart grąžinti tai, ką per visą gyvenimą užsitarnavai.

Blogiausia, kad dabar esu niekam nereikalingas – tiesiog esu kaip sporto pensininkas ir turiu tik savimi pasikliauti. Palaikymo iš valstybės ir sporto organizacijų neverta tikėtis. Va, jei dar būčiau olimpinės rinktinės narys, sportininkas, kuris pretenduoja į olimpinį medalį, va tada dar pakrutėtų.

Dabar visi nori kuo greičiau mane nubausti ir viską pamiršti. Laikausi nuomonės, kad čia dabar vyksta kažkokie labai nešvarūs dalykai.

Niekada nesu vartojęs dopingą ir kovojau prieš jį. Žiauriausia, kad vykdavau į mokyklas, kalbėdavau vaikams apie dopingo žalą, jo blogį – kaip dabar aš tiems berniukams ir mergaitėms galiu žiūrėti į akis, jei esu kaltinamas tuo, prieš ką kovojau.

– Medalį grąžinsite?

– Matau kur visa ši istorija linksta – neslėpsiu aš to medalio, grąžinsiu, jei reikia. Tai tik geležies gabalas. Labai sunku ne atiduoti apdovanojimą, o žinoti, kad niekas tavimi netiki. Tai yra psichologinė trauma man.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.