Pasaulio sporto savaitė: ir ledo ritulio, ir krepšinio, ir golfo, ir futbolo arenose – nauji čempionai

Europos šalių futbolo rinktinės pratęsė kovas žemyno čempionato atrankoje, Brazilijoje ir JAV prasidėjo Pietų Amerikos bei Šiaurės ir Centrinės Amerikos futbolo čempionatai, „St.Louis Blues“ ledo ritulininkai ir „Toronto Raptors“ krepšininkai pirmąjį kartą tapo Šiaurės Amerikos profesionalų lygų nugalėtojais, Ukrainos futbolo pamaina pirmąjį sykį iškovojo pasaulio vaikinų čempionato auksą, o Gary Woodlandas pirmąjį kartą tapo vieno iš didžiųjų golfo turnyrų nugalėtoju.

„Blues“, „Raptors“, Ukrainos U20 futbolo rinktinė ir Gary Woodlandas tapo čempionais. <br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.

Jun 17, 2019, 10:42 AM, atnaujinta Jun 17, 2019, 10:51 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 10-11 d. Europos futbolo čempionato atrankos turnyre sužaistos ketvirtojo turo rungtynės. Ketvirtąsias pergales iškovojo Šiaurės Airija, Ispanija, Lenkija, Belgija ir Italija. Taškų taip pat dar neprarado Vokietija (žaidė 3 rungtynes) ir Portugalija (žaidė 2 rungtynes).

Birželio 12 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) finalo serijoje „St.Louis Blues“ nugalėjo „Boston Bruins“ 4:3. „St.Louis Blues“ ketvirtą kartą žaidė finale ir pirmą kartą tapo čempionu. „Boston Bruins“, kuris 6 kartus buvo NHL čempionas, finale pralaimėjo 14-ąjį kartą (daugiausia lygos istorijoje).

Birželio 13 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo serijoje „Toronto Raptors“ nugalėjo čempiono vardą gynusį „Golden State Warriors“ 4:2. „Toronto Raptors“ pirmąjį kartą žaidė finale.

Birželio 13 d. Osle lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė amerikietis Christianas Colemanas (100 m nubėgo per 9,85 sek.), lenkas Marcinas Lewandowskis (1 mylia), etiopas Selemonas Barega (3000 m), Norah Jeruto iš Kenijos (3000 m su kliūtimis), rusė Marija Lasickienė (aukštis) ir kolumbietė Caterine Ibarguen (trišuolis).

Birželio 14 d. Brazilijoje prasidėjo 46-asis Pietų Amerikos futbolo čempionatas. San Paule atidarymo rungtynėse Brazilija nugalėjo Boliviją 3:0. Čempionės vardą gina Čilė, turnyre dalyvauja dvi kitų žemynų komandos Japonija ir Kataras. Finalo rungtynės vyks liepos 7 d. Rio de Žaneire.

Birželio 15 d. JAV prasidėjo 15-asis Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių futbolo čempionatas, kurio rungtynės taip pat žaidžiamos Kosta Rikoje ir Jamaikoje (abiejose šalyse – po dvejas rungtynes). Čempionės vardą gina JAV. Finalo rungtynės vyks liepos 7 d. Čikagoje.

Birželio 15 d. Lodzėje pasaulio vaikinų (iki 20 m.) futbolo čempionato finale Ukraina nugalėjo Korėją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Ekvadoras. Ir Ukraina, ir Korėja, ir Ekvadoras laimėjo pirmuosius bet kurios amžiaus grupės vaikinų pasaulio pirmenybių medalius.

Birželio 16 d. Bose (Nyderlandai) baigėsi pasaulio šaudymo iš lanko čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Korėja (3 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos).

Birželio 16 d. Turino „Juventus“ futbolo klubas sudarė trijų sezonų sutartį su treneriu Maurizio Sarri, kuris praėjusį sezoną dirbo Londono „Chelsea“.

Birželio 16 d. Le Mano 24 valandų automobilių lenktynių nugalėtoja antrus metus iš eilės tapo „Toyota Gazoo Racing“ komanda, kurią sudarė šveicaras Sebastienas Buemi, japonas Kazuki Nakajima ir ispanas Fernando Alonso. Jie tik 17 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusią antrąją „Toyota Gazoo Racing“ komandą.

Birželio 16 d. Sardinijos ralio nugalėtoju tapo ispanas Dani Cordo („Hyundai“). Tarp prizininkų nepateko nė vienas iš trijų bendrosios įskaitos lyderių. Po aštuntojo etapo pasaulio ralio čempionato bendrosios įskaitos lyderiu tapo estas Ottas Tanakas („Toyota“; 150 taškų), antrąją vietą užima čempiono vardą ginantis prancūzas Sebastienas Ogier („Citroen“; 146 taškai), trečiąją – belgas Thierry Neuville‘as („Hyundai“; 143 taškai).

Birželio 16 d. Pebl Byče (Kalifornija, JAV) golfo JAV atvirojo čempionato nugalėtoju tapo amerikietis Gary Woodlandas. Jis pirmą kartą karjeroje tapo vieno iš keturių didžiųjų golfo turnyrų čempionu. Antrąją vietą užėmė čempiono vardą gynęs Brooksas Koepka.

Birželio 16 d. Rabate lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė etiopai Getnetas Wale (3000 m su kliūtimis) ir Genzebe Dibaba (1500 m).

Birželio 16 d. Barselonoje motociklų lenktynių Didžiojo prizo Katalonijos etapo nugalėtoju tapo ispanas Marcas Marquezas („Honda“). Jis šį sezoną laimėjo keturis iš septynių etapų ir pirmauja bendrojoje įskaitoje (140 taškų). Antrąją vietą užimantis Andrea Dovizioso („Ducati“) turi 103 taškus.