Danas Rapšys atrankoje pakuteno nervus – mėgstamoje rungtyje buvo toli nuo lyderių

Lietuvos plaukimo viltis pasaulio čempionate Pietų Korėjoje Danas Rapšys savo mėgstamoje 200 metrų laisvuoju stiliumi distancijoje vos nepaslydo. Pirmadienį lėtai pradėjęs kovą mūsiškis septintajame atrankos plaukime įsismagino tik per paskutiniuosius 50 metrų ir galiausiai finišavo ketvirtas. Parodęs rezultatą 1 min. 46,60 sek. jis bendroje bendroje įskaitoje buvo devintas ir prasimušė į pusfinalį tarp šešiolikos geriausių plaukikų.

Danas Rapšys<br>Zuma Press/Scanpix nuotr.
Danas Rapšys<br>Reuters/Scanpiox nuotr.

Jul 22, 2019, 6:53 AM, atnaujinta Jul 22, 2019, 1:15 PM

„Viskas pagal planą, numatant tris startus per dvi dienas. Šiandien laukia dar pusfinalis, o rytoj finalas“, – parašė savo feisbuko paskyroje po plaukimo D.Rapšys.

Geriausią laiką parodė taip pat su lietuviu plaukęs britas Jamesas Guy'us – 1 min. 46,16 sek. Šios rungties pusfinalis vyks pirmadienį po pietų.

Šį sezoną D. Rapšys 200 metrų laisvuoju stiliumi yra plaukęs per 1 min. 45,56 sek. Jam priklauso ir šalies rekordas – 1 min. 45,12 sek. Panevėžietis šioje rungtyje jau yra iškovojęs kelialapį į olimpines žaidynes.

24-erių metų D.Rapšys sekmadienį dalyvavo 400 metrų laisvuoju stiliumi rungties finale ir liko be medalio: užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvis distanciją įveikė per 3 min. 43,50 sek.

Nuo bronzos apdovanojimo D.Rapšį skyrė 0,27 sek.

Atrankoje mūsiškis nuotolį nuplaukė lėčiau – per 3 minutes 44,31 sek.

Greičiausias finale buvo kinas Sun Yangas (3:44,10), aplenkęs australą Macką Hortoną (3:43:17) ir Gabrielę Dettį iš Italijos (3:43:23).

Šioje rungtyje pusfinalių nebuvo, o iš viso čia varžėsi 47 sportininkai.

Moterų 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybose lietuvė Kotryna Teterevkova (1.08,64) užėmė 22-ąją vietą ir nepateko į pusfinalį. Iki 16-uko jai pritrūko 0,83 sek.

Geriausius rezultatus atrankoje pasiekė amerikietė Lilly King (1.06,31), rusė Julija Jefimova (1.06,58) ir italė Martina Carraro (1.06,62).

Plaukimo varžybose be D.Rapšio ir K.Teterevkovos dalyvauja dar 6 Lietuvos sportininkai: Simonas Bilis, Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius, Tadas Duškinas ir Ugnė Mažutaitytė.