EUROLYGA 2023

Palangoje įspūdingai gerinti Lietuvos rekordai, E. Matusevičius įvykdė Tokijo žaidynių normatyvą

Palangoje vykstančiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate šeštadienį puikų rezultatą pasiekė ieties metikas Edis Matusevičius.

Edis Matusevičius pagerino Lietuvos rekordą ir įvykdė Tokijo olimpiados normatyvą.<br> R.Trakio nuotr.
Edis Matusevičius pagerino Lietuvos rekordą ir įvykdė Tokijo olimpiados normatyvą.<br> R.Trakio nuotr.
Edis Matusevičius pagerino Lietuvos rekordą ir įvykdė Tokijo olimpiados normatyvą.<br>A.Pliadžio nuotr.
Edis Matusevičius pagerino Lietuvos rekordą ir įvykdė Tokijo olimpiados normatyvą.<br>A.Pliadžio nuotr.
Edis Matusevičius pagerino Lietuvos rekordą ir įvykdė Tokijo olimpiados normatyvą.<br>A.Pliadžio nuotr.
Edis Matusevičius pagerino Lietuvos rekordą ir įvykdė Tokijo olimpiados normatyvą.<br>A.Pliadžio nuotr.
 Agne Lukoševičiūtė pagerino kūjo metimo Lietuvos rekordą.<br> LLAF nuotr.
 Agne Lukoševičiūtė pagerino kūjo metimo Lietuvos rekordą.<br> LLAF nuotr.
 Agne Lukoševičiūtė pagerino kūjo metimo Lietuvos rekordą.<br> LLAF nuotr.
 Agne Lukoševičiūtė pagerino kūjo metimo Lietuvos rekordą.<br> LLAF nuotr.
 Eglė Balčiūnaitė laimėjo 800 m bėgimą.<br> LLAF nuotr.
 Eglė Balčiūnaitė laimėjo 800 m bėgimą.<br> LLAF nuotr.
 Osvaldas Gedrimas peršoko 5 m aukštį.<br>LLAF nuotr. 
 Osvaldas Gedrimas peršoko 5 m aukštį.<br>LLAF nuotr. 
Daugiau nuotraukų (7)

lengvoji.lt

2019-07-27 18:21, atnaujinta 2019-07-27 22:34

Trečiuoju bandymu jis įrankį nusviedė 89,17 metro. E.Matusevičius daugiau nei 4 metrais pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą (84,93) ir įvykdė Tokijo olimpiados normatyvą (85,00 m).

Lietuvis pasaulio reitinge dabar šoktelėjo į trečiąją vietą.

E.Matusevičius tapo aštuntuoju lietuviu, užsitikrinusiu vietą Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Sidabro medalį Lietuvos čempionate iškovojęs Modestas Masteika nuo nugalėtojo atsiliko daugiau nei 27 m (62 m 3 cm). Bronza atiteko Viliui Paikovui (59 m 29 cm).

23-ejų metų E.Matusevičiaus rezultatu šiemet negali pasigirti nei olimpinis čempionas Thomas Rohleris, nei dabartinis planetos čempionas Johannesas Vetteris.

E.Matusevičiaus pasiektas rezultatas toks aukštas, kad visose iki šiol vykusiose olimpinėse žaidynėse būtų garantavęs medalį.

Buvęs Lietuvos rekordas (84,93 m) gyvavo nuo mėnesio pradžios. Tiek Edmunto Matusevičiaus auklėtinis ietį švystelėjo Universiados atrankos varžybose.

„Universiadoje jaučiau, kad galiu mesti daugiau nei 84 metrus. Giliai mintyse visada tikėjau ir tikiu, kad 90 metrų šiemet gali kristi, tik reikia, jog viskas susidėtų idealiai, – džiūgavo E.Matusevičius. – Tikėjausi gero rezultato, galbūt ne tokio gero. Tose pačiose treniruotėse gal neblogai viskas atrodė, technika gerėjo, o šiandien ji buvo dar geresnė nei galėjau tikėtis pagal treniruotes.“

„Pirmosios olimpinės žaidynės, antrąjį kartą būsiu Japonijoje (gegužę E.Matusevičius ten laimėjo IAAF „Challenge“ varžybas – lengvoji.lt). Labai laukiu iš tikro, labai noriu nukeliauti. Dar visi metai, daug laiko ir visko gali nutikti. Tikrai stipriai ruošiuosi ir žiūrėsime, kaip bus“, – sakė Lietuvos rekordininkas.

Gali būti, kad mūsiškis nuo šiol bus kviečiamas ir į prestižinės Deimantinės lygos etapus. Iš lietuvių ten šiemet dalyvavo tik Andrius Gudžius ir Airinė Palšytė.

„Tikiuosi, kad pasiektas rezultatas atvers kelius. Tačiau norint, kad tikrai atsivertų, reikia nuolat rodyti tokį rezultatą. Jei bent kartą jį pakartočiau šiemet, manau, kad tikrai pakviestų į tą pačią Deimantinę lygą“, – vylėsi E.Matusevičius.

Ieties metikas tapo aštuntuoju lietuviu, iškovojusiu teisę dalyvauti kitų metų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Tarp lengvaatlečių normatyvus taip pat įvykdė disko metikas A.Gudžius, trišuolininkė Diana Zagainova ir ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė.

A. Lukoševičiūtė daugiau nei 5 metrais pagerino šalies rekordą

Įspūdingą rezultatą užfiksavo ir kūjo metikė Agnė Lukoševičiūtė. Ji daugiau nei 5 metrais pagerino šalies rekordą.

Šeštadienį vykusiose moterų kūjo metimo varžybose A.Lukoševičiūtė antruoju mėginimu įrankį nusviedė 60 m 48 cm ir net 5 m 28 cm pagerino sau pačiai nuo gegužės mėnesio priklausiusį Lietuvos rekordą.

Buvusį šalies rekordą A.Lukoševičiūtė gerino visais įskaitytais metimais. Pirmuoju mėginimu ji kūjį numetė 57 m 58 cm, trečiuoju – 57 m 28 cm, ketvirtuoju – 57 m 46 cm, o šeštuoju – 59 m 89 cm.

Sidabro medalį iškovojo Aistė Žiginskaitė (49 m 80 cm), bronzą psipuošė Klaudija Bieliauskaitė (42 m 55 cm).

„Jausmas tikrai geras, bet tokio rezultato tikėtis tikrai nesitikėjau. Prieš metus mano didžiausia svajonė buvo numesti 55 metrus ir tai galvojau, kad gali nepasisekti. 60 metrų – išsipildė svajonė, kurios net neturėjau, – džiaugėsi A.Lukoševičiūtė. – Labai smagu dalyvauti Lietuvoje, tiek žiūrovų, tiek šeimos narių nesu turėjusi – tai motyvuoja mesti toliau ir stengtis.“

Kūjininkė atstovaus Lietuvai rugpjūčio 9-11 dienomis Norvegijoje vyksiančiame Europos komandų čempionate. Sužinojusi apie šias varžybas, dešimtmetį už Atlanto gyvenanti lengvaatletė neslėpė noro pirmąjį kartą ginti gimtinės garbę tarptautinėse varžybose.

„Iš pradžių tokio tikslo – patekti į komandų čempionatą – neturėjau, net nežinojau, kad būtų tokia galimybė. Kai sužinojau, galvojau, kad tikrai iš visų jėgų bandysiu patekti, labai smagu atstovauti Lietuvai. Bandysiu pasiruošti ir atkartoti rezultatą – numesti 60 metrų, gal šiek tiek daugiau“, – sakė A.Lukoševičiūtė.

Puikų rezultatą 800 metrų bėgime užfiksavo dvejų olimpinių žaidynių dalyvė Eglė Balčiūnaitė. Distanciją ji įveikė per 2 min. 2,93 sek. ir pusantros sekundės pagerino savo sezono rekordą. Beje, taip greitai Lietuvoje, be atkaklesnės konkurencijos, ji nebėgo nei šalies čempionatuose, nei LLAF taurės varžybose apskritai.

„Esu turbūt vieną kartą Lietuvoje išbėgusi iš 2 min. 3 sek. ir tai buvo pakankamai seniai. Po visų šitų pokyčių, visų kliūčių tai yra nerealus jausmas, tuo labai džiaugiuosi, – šypsojosi E.Balčiūnaitė. – Pradėjau sezoną su mintimis apie Dohą, jos tokios pačios ir liko. Sezono metu bėgau ir 500, ir 600 metrų, bet visi startai buvo tarsi statant namą plytą po plytos. Matome, kad judame gera linkme ir viskas yra gerai.“

Beje, Laurento Meuwly auklėtinės rezultatas galėjo būti dar geresnis, tačiau ji dėl nesklandumų starte į distanciją pajudėjo vėliau nei nuaidėjo starto šūvis. Progą pagerinti laiką bėgikė dabar turės komercinėse varžybose Šveicarijoje ir Europos komandų čempionate.

„Europos komandų čempionate daug kas priklausys nuo situacijos, kaip greitai bėgs varžovės. Bet žinoma, mintys yra tik apie dar greitesnį bėgimą“, – sakė E.Balčiūnaitė.

Seniai regėtas rezultatas užfiksuotas vyrų šuolių su kartimi rungtyje, kur Osvaldas Gedrimas sukėlė ovacijų bangą, peršokęs 5 metrus. 28-erius metus jokiam Lietuvos sportininkui nebuvo pavykę įveikti šios ribos.

„Pagaliau įvykdžiau savo tikslą, kurį buvau užsibrėžęs prieš ketverius metus. Dabar judėsime į priekį, tikiuosi, kad gausiu reikiamų karčių ir judėsime link Lietuvos rekordo, – pasakojo O.Gedrimas. – Pasiektas rezultatas yra įrodymas, kad talento nereikia – reikia daug darbo. Noriu palinkėti visiems stengtis, tikėti, kad viskas įmanoma ir vieną kartą ateis tokia diena, kai įvykdysit tikslą. Iki tol buvo labai didelė kelionė, šiandien jaučiuosi kaip koks olimpietis ir nesvarbu, kad čia tik penki metrai.“

Intriguojanti trišuolininkių dvikova baigėsi Dovilės Dzindzaletaitės pergale. 13,98 metro nušokusi lengvaatletė 8 centimetrais pranoko šių metų Europos iki 23-ejų metų čempionę Dianą Zagainovą.

Ieties metime triumfavo Liveta Jasiūnaitė (59,14 metro), aplenkusi 22-ą Lietuvos čempionatų medalį iškovojusią Indrę Jakubaitytę (56,97).

Rezultatai:

Vyrai

200 m

1. Gediminas Truskauskas (Vilnius) 21,25 sek./-0,1 sek. (pakartojo pernykštį laimėjimą). 2. Kostas Skrabulis (Vilnius) 21,63 (trečiąjį kartą iš eilės sidabras). 3. Giedrius Rupeika (Vilnius) ir Mantas Šeštokas (Vilnius) 21,94.

800 m

1. Benediktas Mickus (Klaipėda) 1:50,67 (laimėjo ketvirtąjį iš eilės čempionatą). 2. Arnas Gabrėnas (Vilnius) 1:53.47,3. Algimantas Žemaitaitis (Vilnius) 1:54,13.

400 m b/b

1. Rapolas Saulius (Vilnius) 52,69 sek. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, šią rungtį Lietuvos čempionatuose laimėjo ketvirtąjį kartą). 2. Artūras Janauskas (Vilnius/Klaipėda) 54,91 (aštuntus metus iš eilės auksas arba sidabras). 3. Maksimas Bolotinas (Vilnius) 55,51.

5000 m

1. Simas Bertašius (Raseiniai/Vilnius) 14:13,88 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, penktoji iš eilės pergalė Lietuvos čempionatuose bėgant 5000 m). 2. Egidijus Adomkaitis (Vilnius) 15:02.21. 3. Lukas Tarasevičius (Alytus/Švenčionys) 15:39,13.

3000 m kliūtinis

1. Justinas Beržanskis (Šiauliai) 8:56,50 (aštuntasis Lietuvos čempiono aukso medalis). 2. Giedrius Valinčius (Marijampolė) 9:13,44. 3. Tomas Bačiulis(Šiauliai) 10:18,71.

Kartis

1. Osvaldas Gedrimas (Klaipėda) 5.00 m (asmeninis rekordas, penktas rezultatas Lietuvoje per visą istoriją, paskutinį kartą 5 m Lietuvos šuolininkai buvo įveikę prieš 28-erius metus, ketvirtasis Lietuvos čempiono aukso medalis). 2. Matas Adamonis (Kaunas) ir Lukas Kolpakovas (Vilnius) 4,20.

Trišuolis

1. Paulius Svarauskas (Vilnius/Švenčionys) 15,56 m/-0,9 sek. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, šeštus metus iš eilės tarp prizininkų, čempionu tapo trečiąjį kartą). 2. Dominykas Petrosevičius (Kaunas/Kėdainiai) 15,06/-0,6. 3. Vilius Junevičius (Vilnius/Marijampolė) 14,80/-0,5.

Kūjis

1. Tomas Vasiliauskas (Vilnius, Marijampolė) 67,72 (pakartojo pernykštę sėkmę, tarp prizininkų šeštąjį kartą iš eilės), 2. Tomas Juknevičius (Panevėžys) 57,87 (aštuntas Lietuvos čempionatų medalis), 3. Lukas Simonavičius (Marijampolė) 56,03 (dvejus metus, 2016 ir 2017 metais, laimėjęs čempionatą, dabar antrąjį kartą iš eilės trečias).

Ietis

1. Edis Matusevičius (Vilnius) 89,17 m (Lietuvos rekordas, trečiasis rezultatas pasaulyje šį sezoną, įvykdytas olimpinis normatyvas, penktasis čempiono aukso medalis), 2. Modestas Masteika (Šakiai) 62,03. 3. Vilius Paikovas (Vilnius) 59,39.

Kartis

1. Osvaldas Gedrimas (Klaipėda) 5.00 (asmeninis rekordas, penktasis rezultatas Lietuvoje per visą istoriją, paskutinį kartą 5 m Lietuvos šuolininkai buvo įveikę prieš 28-erius metus, ketvirtasis Lietuvos čempiono aukso medalis). 2. Matas Adamonis (Kaunas) ir Lukas Kolpakovas (Vilnius) 4,20.

Moterys

200 m

1. Karolina Deliautaitė (Kaunas) 24,49/2,1 (turėtą 200 metrų bėgimo trijų medalių kolekciją papildė pirmuoju aukso). 2. Gunda Jakimavičiūtė (Vilnius) 25,06. 3. Rasa Mažeikaitė (Šiauliai) 25,17.

800 m 

1. Eglė Balčiūnaitė (Šiauliai) 2:02,93 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, vienuoliktas Lietuvos čempionatų medalis bėgant 800 m – 7 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos). 2. Monika Elenska (Vilnius) 2:07,23 (šeštąjį kartą iš eilės tarp medalininkų). 3. Monika Šaltenytė (Vilnius) 2:11,19.

5000 m

1. Loreta Kančytė (Kaunas) 17:15,92 (5000 metrų Lietuvos čempionate laimėjo trečiąjį kartą). 2. Gabrielė Paužaitė (Vilnius) 17:27,25 (asmeninis rekordas). 3. Greta Karinauskaitė (Šiauliai) 17:49,51.

400 m b/b

1. Gabija Galvydytė (Panevėžys/Jonava) 1:00,01 (čempionė trečius metus iš eilės). 2. Erika Krūminaitė (Klaipėda) 1:01,71 (antra kaip ir pernai). 3. Kamilė Gargasaitė (Kaunas) 1:02,35 (trečias medalis Lietuvos čempionatuose – visi bronzos).

3000 m kliūtinis

1. Evelina Miltenė (Šiauliai) 10:49,73 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, aštuntasis aukso medalis kliūtiniame bėgime). 2. Auksė Linkutė (Vilnius) 11:08,60. 3. Simona Sendrevičiūtė (Šiauliai) 12:22,78.

Kūjis

1. Agnė Lukoševičiūtė (Kaunas) 60,48 m (savo pirmose varžybose Lietuvoje du kartus gerino šalies rekordą: pirmuoju bandymu – 57,58 m, antruoju – 60,48 m, visi penki užfiksuoti metimai geresni už senąjį Lietuvos rekordą). 2. Aistė Žiginskaitė (Marijampolė) 49,80 (prizininkė, auksas arba sidabras, kasmet nuo 2013 metų). 3. Klaudija Bieliauskaitė (Alytus) 42,55.

Ietis

1. Liveta Jasiūnaitė (Kaunas) 59,14 m (čempionatą laimėjo penktąjį kartą, ketvirtąjį kartą iš eilės). 2. Indrė Jakubaitytė (Kaunas) 56,97 (pirmąjį medalį laimėjo 1995 metais, dabar jų turi 7 aukso, 11 sidabro ir 4 bronzos). 3. Meda Majauskaitė (Kaunas) 41,91.

Kartis

1. Vitalija Dejeva (Kaunas) 3,10 (vienuoliktasis medalis Lietuvos čempionatuose). 2. Rugilė Miklyčiūtė (Kaunas) 3,00 (jauniausia šio čempionato prizininkė – jai 14 metų). 3. Karolina Jasaitė (Kaunas) 3,00.

Trišuolis

1. Dovilė Dzindzaletaitė (Šiauliai) 13,98/2,4 (penktasis aukso medalis). 2. Diana Zagainova (Vilnius) 13,90/0,0 (tarp prizininkų penktąjį kartą iš eilės). 3. Vaida Padimanskaitė (Panevėžys) 12,64/1,3 (asmeninis rekordas).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.