Lietuvos sporto savaitė. Lietuvos gimnastų džiaugsmas, atsigavęs „Žalgiris“ ir tamsios „Ryto“ dienos

Robertas Tvorogalas iškovojo Europos gimnastikos pirmenybių aukso ir bronzos medalius, Gytis Chasažyrovas iš tų pačių pirmenybių grįžo su dviem jaunių grupės medaliais, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nutraukė nesėkmių virtinę Eurolygoje, Vilniaus „Ryto“ krepšinio komanda pralaimėjo Čempionų lygos rungtynes ir užleido Panevėžio „Lietkabeliui“ antrąją vietą Lietuvos pirmenybėse, Lietuvos futbolo rinktinė sužinojo, su kuo žais pasaulio pirmenybių atrankos turnyre, o Lietuvos vyrų rankinio lygos vadovai nusprendė stabdyti varžybas dėl prastos epideminės padėties.

Robertas Tvorogalas Europos žaidynėse i<br>K.Štreimikio/LTOK nuotr.
Kauno kubas laimėjo Graikijoje.<br>žalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Dec 14, 2020, 10:37 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 7 d. Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu treneriu Davidu Gale‘u. Jis pakeitė prieš savaitę atleistą Marių Kiltinavičių.

Gruodžio 7 d. Ciuriche ištraukti pasaulio futbolo čempionato atrankos burtai. Lietuvos rinktinė pateko į vieną grupę su Italija, Šveicarija, Šiaurės Airija ir Bulgarija. Atrankos turnyras prasidės 2021 m. kovo 24 d., į pasaulio čempionatą pateks viena ar ba dvi geriausios grupės komandos.

Gruodžio 8 d. Vilniaus „Rytas“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse namie pralaimėjo Rygos VEF 81:85 (M.Echodas 20, A.Marčiulionis 15). „Rytas“ per tris turus iškovojo vieną pergalę ir grupėje dalijasi trečiąją vietą su Atėnų „Peristeri“. Pirmauja po du kartus laimėję VEF ir Strasbūro SIG.

Gruodžio 9 d. Mersine (Turkija) Europos vyrų gimnastikos pirmenybėse jaunių komandų varžybose Lietuvos rinktinė užėmė penktąją vietą.

Gruodžio 9 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės rungtynėse svečiuose pralaimėjo Antverpeno „Giants“ 77:86 (K.Vinalesas 18, G.Masiulis ir Dž.Gagičius po 13). „Lietkabelis“ laimėjo 1 iš 8 rungtynių, grupėje užima priešpaskutinę penktąją vietą ir lenkia tik „Giants“ (1 iš 9). Kitas rungtynes „Lietkabelis“ žais gruodžio 16 d. su ketvirtąją vietą užimančia „Andorra“ (3 iš 7), su kuria kovoja dėl paskutinio kelialapio į „Top 16“ etapą.

Gruodžio 11 d. Kaune baigėsi Lietuvos moterų gimnastikos čempionatas. Daugiakovės čempione tapo Katerina Diahilieva, kuri taip pat laimėjo dviejų rungčių aukso medalius.

Gruodžio 11 d. Mersine Europos vyrų gimnastikos pirmenybėse jaunių daugiakovės varžybose Gytis Chasažyrovas užėmė septintąją vietą. Kiti lietuviai į finalą, kuriame dalyvavo 24 sportininkai, nepateko.

Gruodžio 11 d. Hochfilcene (Austrija) biatlono pasaulio taurės trečiojo etapo vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 49-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 65-ąją, Tomas Kaukėnas – 100-ąją, Linas Banys – 103-iąją (tarp 107 dalyvių; nugalėjo norvegas Johannesas Dale). Moterų sprinto lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 67-ąją vietą, Natalija Kočergina – 89-ąją (tarp 109 dalyvių; nugalėjo baltarusė Dzinara Alimbekava).

Gruodžio 11 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos vadovybė paskelbė, kad dėl šalyje blogėjančios epideminės padėties stabdo savo varžybas iki sausio mėnesio. Turnyre pirmauja Vilniaus „Šviesa“ (13 taškų per 7 rungt.), Alytaus „Varsa“ (13 per 8) ir Klaipėdos „Dragūnas“ (10 per 7).

Gruodžio 11 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ 81:69 (M.Grigonis 24, N.Hayesas 14, R.Jokubaitis 10) ir nutraukė šešių pralaimėjimų seriją. Paulius Jankūnas žaidė 354-ąsias Eurolygos rungtynes ir tapo daugiausiai rungtynių žaidusiu krepšininku. „Žalgiris“ laimėjo 6 iš 13 rungtynių ir užima 11-ąją vietą.

Gruodžio 12 d. Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) dešimtąją iš eilės pergalę pasiekė „Jonava“, svečiuose nugalėjusi Joniškio „Delikatesą“ 96:66. Čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ svečiuose pralaimėjo „Šilutei“ 68:72. Turnyre pirmauja „Sūduva“ (laimėjo 12 iš 15 rungtynių), „Jonava“ (10 iš 11), Kauno „Žalgiris-2“ (10 ir 13) ir Šakių „Vytis“ (9 iš 12).

Gruodžio 12 d. Hochfilcene biatlono pasaulio taurės etapo vyrų persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 57-ąją vietą (nugalėjo prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet). Moterų estafetės lenktynėse lietuvės nedalyvavo (startavo 23 komandos; nugalėjo Norvegija).

Gruodžio 12 d. Mersine Europos vyrų gimnastikos pirmenybėse vyrų komandų varžybose Lietuvos rinktinė užėmė aštuntąją vietą ir nepateko į finalą.

Gruodžio 12 d. Veilėje bokso mačas tarp Lietuvos ir Danijos rinktinių baigėsi lygiosiomis 5:5. Pergales Lietuvai iškovojo Saimonas Banys (iki 69 kg), Vytautas Balsys (iki 75 kg), Paulius Zujevas (iki 81 kg), Tadas Tamašauskas (iki 91 kg) ir Jonas Jazevičius (nuo 91 kg).

Gruodžio 12 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) į antrąją vietą pakilo Panevėžio „Lietkabelis“, namie nugalėjęs Vilniaus „Rytą“ 78:59. Kitose savaitgalio rungtynėse Utenos „Juventus“ namie nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 85:84. Turnyre pirmauja Kauno „Žalgiris“ (laimėjo 9 iš 10 rungtynių), „Lietkabelis“ (7 iš 9), „Rytas“ (7 iš 12), „Juventus“ (6 iš 10) ir Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ (6 iš 11).

Gruodžio 12-13 d. Davose (Šveicarija) slidinėjimo pasaulio taurės etapo vyrų sprinto atrankoje Modestas Vaičiulis užėmė 65-ąją vietą, Tautvydas Strolia – 75-ąją (tarp 80 dalyvių). 15 km lenktynėse laisvuoju stiliumi T.Strolia užėmė 73-iąją vietą (tarp 77 dalyvių).

Gruodžio 13 d. Lietuvos ledo ritulio lygos lyderiu tapo „Kaunas“, išvykoje nugalėjęs Vilniaus „Hockey Punks“ 4:1. Turnyre pirmauja „Kaunas“ (27 taškai per 10 rungt.), Elektrėnų „Energija-Geležinis vilkas“ (26 per 12) ir „Hockey Punks“ (20 per 10).

Gruodžio 13 d. Hochfilcene biatlono pasaulio taurės etapo vyrų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė 21-ąją vietą (startavo 25 komandos; nugalėjo Švedija).

Gruodžio 13 d. Robertas Tvorogalas tapo Europos gimnastikos čempionu. Mersine vykusiame turnyre R.Tvorogalas užėmė pirmąją vietą pratimuose ant skersinio. Jis taip pat iškovojo bronzos medalį pratimuose ant lygiagrečių. Jaunių grupėje Gytis Chasažyrovas laimėjo aukso (laisvieji pratimai) ir sidabro (pratimai ant arklio) medalius. Medalių įskaitoje (skaičiuojant suaugusių ir jaunių varžybas) Lietuva užėmė trečiąją vietą (2 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos).