Aliaksandras Lukašenka gavo antrąjį spyrį – iš Baltarusijos atimtas dar vienas pasaulio čempionatas

Paskutiniuoju Europos diktatoriumi vadinamas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka dėl savo vedamos politikos šalyje gavo dar vieną pasaulio niuksą. Pranešama, kad šią vasarą Minske turėjęs vykti pasaulio penkiakovės čempionatas bus perkeliamas į kitą šalį.

Iš A.Lukašenkos valdomos Baltarusijos atimtas dar vienas pasaulio čempionatas.<br>AP/Scanpix nuotr.
Iš A.Lukašenkos valdomos Baltarusijos atimtas dar vienas pasaulio čempionatas.<br>AP/Scanpix nuotr.
Iš A.Lukašenkos valdomos Baltarusijos atimtas dar vienas pasaulio čempionatas.<br>Reuters/Scanpix.com nuotr.
Iš A.Lukašenkos valdomos Baltarusijos atimtas dar vienas pasaulio čempionatas.<br>Reuters/Scanpix.com nuotr.

Lrytas.lt

Jan 22, 2021, 7:13 PM, atnaujinta Jan 22, 2021, 8:26 PM

„Nuspręsta, kad penkiakovės ir „Laser Run“ pasaulio čempionatai nevyks Minske 2021-ųjų birželį“, – rašoma Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės sąjungos (UIPM) pranešime spaudai.

Šios pirmenybės, numatytos birželio 7-13 dienomis, turi būti paskutinė atranka į Tokijo olimpines žaidynes, turinčias įvykti šią vasarą.

„UIPM vykdomoji taryba atidžiai stebėjo pastarųjų mėnesių įvykius Baltarusijoje ir vertino galimybę surengti pasaulio čempionatą Minske. Tai pat buvo atsižvelgta į 2020 metų gruodį Tarptautinio olimpinio komiteto įvestas sankcijas Baltarusijos nacionaliniam olimpiniam komitetui“, – sprendimą komentavo UIPM prezidentas Klausas Schormannas.

„Po išsamių diskusijų vykdomasis komitetas nubalsavo už galimybę vėliau surengti pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatą Minske dėl augančio susirūpinimo, kad dabartinis nestabilumas priimančiojoje šalyje gali sukelti grėsmę svarbiausioms UIPM varžyboms“, – pabrėžė jis.

UIPM vadovas pridūrė, kad jo federacija „nekantriai laukia galimybės ateityje surengti varžybas Minske“.

Baltarusijos sostinė šiemet rengėsi pirmą kartą surengti Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionatą. Anksčiau Minske vyko penkiakovės pasaulio čempionato paskutinis etapas (2015-aisiais) ir Europos čempionatas (2017-aisiais).

Šiuolaikinę penkiakovę sudaro tokios disciplinos kaip konkūras, fechtavimas, šaudymas, bėgimas ir plaukimas.

Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) taryba anksčiau šią savaitę irgi nusprendė perkelti 2021-ųjų pasaulio čempionatą iš Baltarusijos.

2021 metų ledo ritulio pasaulio čempionatą turėjo organizuoti Minskas ir Ryga, bet Latvijos vyriausybė užsiminė nenorinti rengti čempionato drauge su Baltarusija, kur autoritariško lyderio Aliaksandro Lukašenkos režimas nuo rugpjūčio smurtinėmis priemonėmis slopina taikius protestus.

Baltarusiją jau šeštą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti. Opozicija jų nugalėtoja laiko politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

 

 

 

 

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.