Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės varžybose lietuvaitės liko už dešimtuko ribos

Sėkešfehėrvare (Vengrija) vykstančio 2021 m. šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo moterų varžybose Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 11-ąją vietą, Gintarė Venčkauskaitė – 15-ąją, o Ieva Serapinaitė – 16-ąją.

L.Asadauskaitė užėmė 11-ąją poziciją.<br>UIPM World Pentathlon / Virág Buza nuotrauka.

May 14, 2021, 9:45 PM

Fechtavimosi rungties pagrindinis etapas

Ketvrtadienį vykusiame fechtavimosi rungties pagrindinaime etape geriausiai taip pat sekėsi I. Serapinaitei. Ji laimėjo 22 kovas iš 35, pelnė 232 taškus ir rungtyje pasidalino 4-7 vietas.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo 18 kovų (208 taškai) ir pasidalino 17-20 pozicijas, o G. Venčkauskaitė, laimėjusi 9 dvikovas (154), liko 36-a.

Geriausiai fechtavimosi rungtyje pasirodė egiptietė Amira Kandil (26/9; 256), kinė Xiaonan Zhang (25/10; 250) ir britė Kate French (23/12; 238).

Plaukimas

Plaukimo rungtyje geriausiai sekėsi I, Serapinaitei, kuri distanciją įveikė per 2 min. 13,12 sek. (284 taškai), laimėjo ketvirtąjį plaukimą (antras pagal pajėgumą), o tarp visų dalyvių buvo šešta.

Kitos dvi Lietuvos atstovės dalyvavo antrajame plaukime. Jo nugalėtoja tapo Gintarė Venčkauskaitė, 200m nuplaukusi per 2 min 13,12 sek. (269 taškai). Rungtyje tai buvo 19-as rezultatas.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė baseine užtruko 2 min. 23,22 sek. (264) ir rungtyje buvo 25-a.

Po 2 rungčių bendrojoje įskaitoje I. Serapinaitė pakilo į 2-ąją vietą (516). Ją lenkė tik A. Kandil (528). Tuo metu L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo 20-a (472), o G. Venčkauskaitė – 34-a (423)

Papildomas fechtavimosi etapas

I. Serapinaitė šioje rungtyje savo sąskaitą papildė 2 taškais. Ji nugalėjo prancūzę Marie Oteizą ir britę K. French, bet nusileido kinei X. Zhang.

L. Asadauskatė jau pirmojoje dvikovoje susitiko su vokiete Rebecca Langrehr, kuri iki tol buvo laimėjusi 9 kovas iš eilės. Olimpinė čempionė taip pat pralaimėjo Vokietijos atstovei, o ši nuo fechtavimosi takelio vėliau pasitraukė savo sąskaitoje sukaupusi net 13 pergalių!

G. Venčkauskaitė savo sąskaitą papildė 1 tašku. Kaunietė nugalėjo Rusijos sportininkę Uljaną Batašovą, bet pralaimėjo Sophiai Hernandez iš Gvatemalos, kuri netrukus laimėjo dar 4 kovas iš eilės.

Po šios rungties bendrojoje įskaitoje I. Serapinaitė liko antra (518), o ją ir toliau lenkė tik egiptietė Amira Kandil (530).

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė liko 20-a (472), o G. Venčkauskaitė smuktelėjo į 35-ąją vietą (424).

Jojimas

Jojimo rungtyje I. Serapnaite ir L. Asadauskaitei teko joti tuo pačiu žirgu Charlie.

Pirma jojusi L. Asadauskatė jojimo rungtyje pelnė 287 taškus. Sportininkė kliudė vieną kliūtį (7 baudos taškai) ir dar 6 sekundėmis viršijo 65 sekundžių laiko limitą.

Tuo metu I. Serapinaitė kliudė 2 kliūtis ir baigė rungtį su 286 taškais.

G. Venčkauskaitė, jodama žirgu Babel, kliudė vieną kliūtį ir surinko 293 taškus iš 300 galimų.

Bėgimas ir šaudymas

Deja, bėgant ir šaudant I. Serapinaitei savo aukštos pozicijos išsaugoti nepavyko. Sportininkė finale iš viso surinko 1341 tašką ir galutinėje įskaitoje užėmė 16-ąją vietą.

Tuo metu L. Asadauskaitė paskutinės rungties finišą pasiekė 11-a (1353), o G. Venčkauskaitė – 15-a (1342).

Bėgimo ir šaudymo rungtyje G. Venčkauskaitė buvo pirma (11 min. 15,04 sek.; 625 taškai), L. Asadauskaitė – 6-a (11:46,67; 594), o I. Serapinaitė – 31-a (12:43,76; 537).

Naująja Pasaulio taurės laimėtoja tapo K. French (1384), greta kurios vietas ant prizininkų pakylos užėmė vokietė Annika Schleu (1378) ir vengrė Michelle Gulyas (1376).

„Nauja diena“: apie ką tarėsi ir dėl ko susitarė koalicinė taryba?