Baidarininkas Mindaugas Maldonis Rusijoje iškovojo olimpinį kelialapį

Iki šiol visose olimpinėse žaidynėse po Nepriklausomybės atkūrimo dalyvavę Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo atstovai šios tradicinis nenutrauks ir Tokijuje. Penktadienį olimpinį kelialapį iškovojo Lietuvos baidarininkas Mindaugas Maldonis.

Mindaugas Maldonis.<br>S.Čirbos nuotr.

sportas.info

May 21, 2021, 12:39 PM

Lietuvis Barnaule (Rusija) vykstančiose pasaulinėse atrankos varžybose tapo nugalėtoju 200 m distancijoje. Finale mūsiškis finišavo per 36,107 sek. Ir pelnė paskutinį kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.

Antrąją vietą užėmė ukrainietis Olehas Kucharykas (36,261 sek.), trečiąją – portugalas Kevinas Santosas (36,271 sek.).

M. Maldonis olimpinį kelialapį iškovojo ne sau, o šaliai. Įdomu tai, kad Europos zonos olimpinės atrankos varžybose Lietuvai atstovavo Arturas Seja, tuomet užėmęs penktąją vietą. Po sėkmingesnio pasirodymo pasaulio taurės varžybose, M. Maldonis pelnė teisę vietoj A. Sejos startuoti pasaulinėje atrankoje.

Į olimpines žaidynes nepavyko patekti Andrejui Olijnikui. Jis vienviečių baidarių 1000 m distancijos finale užėmė trečiąją vietą – 3 min. 45,919 sek.

Vienintelį olimpinį kelialapį iškovojo kinas Dong Zhangas (3.45,215). Antras liko italas italas Andrea Schea (3.45,624).

Tokijuje neišvysime ir kanojininko Vadimo Korobovo. Jis vienviečių kanojų 1000 m distancijos finale užėmė septintąją poziciją – 4 min. 22,526 sek. Pirmąją vietą užėmė moldavas Sergejus Tarnovsčis (4.14,861).