Į pasaulio ledo ritulio čempionato pusfinalį be vargo žengė JAV, o vokiečiai sensacingai išmetė šveicarus

Į pasaulio ledo ritulio čempionato pusfinalį ketvirtadienį po pirmųjų dviejų ketvirtfinalio akistatų žengė viena iš favoričių JAV rinktinė ir netikėtai sėkmingai pasirodę Vokietijos ledo ritulininkai.

Vokietijos ledo ritulininkai įveikė Šveicariją ir žais pusfinalyje.<br> AP/Scanpix.com nuotr.
 JAV ledo ritulio rinktinė yra viena iš pretendenčių laimėti medalius pasaulio čempionate.<br> AP/Scanpix.com nuotr.

Jun 3, 2021, 4:27 PM, atnaujinta Jun 3, 2021, 7:44 PM

Trečiąją vietą B grupėje užėmę vokiečiai iš tolesnių kovų dėl medalių eliminavo A grupėje antroje vietoje buvusią Šveicariją. Vokiečiai po baudinių serijos nukovė šveicarus 3:2 (0:1, 1:1, 1:0,1:0).

Šveicarai antrame kėlinyje pirmavo 2:0 ir atrodė, kad pusfinalis jiems lengvai pasiekiamas. Maža to – vokiečių žaidėjas Mathiasas Plachta už grubų žaidimą gavo iš viso 12 minučių baudos, tačiau varžovai šia dovana nepasinaudojo.

Vokietija dar antrojo kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą – likus kovoti mažiau nei tris minutes pasižymėjo Tomas Kuhnhacklas.

Trečiame kėlinyje likus kovoti 44 sek. pasižymėjo Leonas Gawanke ir komandos mušė bulitus.

Iš keturių bandymų tik kartą abiejų ekipų žaidėjams pavyko įveikti vartų sargus.

Penktą bandymą šveicarai neišnaudojo, o vokiečių rinktinės narys Marcelas Noebelsas vienu smūgiu išvedė komandą į pusfinalį.

Vokietija į pasaulio pirmenybių pusfinalį prasimušė pirmą kartą nuo 2010 metų, kai čempionatas vyko jų šalyje Kelno mieste.

Tuomet vokiečiai buvo ketvirti. Iš viso šios šalies ledo ritulio rinktinė vieną kartą yra iškovojusi turnyrų sidabrą ir du kartus – bronzą.

Šveicarija čempionatą pradėjo dviem pergalėmis prieš Čekiją (5:2) ir Daniją (1:0), tačiau tada net 0:7 pralaimėjo į atkrintamąsias akistatas nepatekusiai Švedijai.

Po to šveicarai 8:1 sutriuškino Slovakiją, 1:4 pralaimėjo Rusijos olimpiniam komitetui (ROC), 6:0 įveikę Baltarusiją ir 6:3 nugalėję britus.

Vokiečiai čempionatą pradėjo puikiomis trimis pergalėmis: prieš Italiją (9:4), Norvegiją (5:1) ir Kanadą (3:1), tačiau tada patyrė tris pralaimėjimus – nuo Kazachstano (2:3), Suomijos (1:2) ir JAV (0:2). Grupių etapą vokiečiai užbaigė lemiamose rungtynėse 2:1 palaužę latvius.

Ketvirtfinalyje lengvą pergalę iškovojo B grupėje pirmoje vietoje buvusi JAV rinktinė, 6:1 (3:0, 1:1, 2:0) nugalėjusi A grupės ketvirtą komandą – Slovakijos ledo ritulininkus. Ji dabar lauks poros – Suomija ir Čekija – nugalėtojos.

JAV rinktinė čempionatą pradėjo pralaimėjimu 1:2 Suomijai, tačiau tada sekė šešios pergalės iš eilės: prieš Kanadą (5:1), Kazachstaną (3:0), Latviją (4:2), Norvegiją (2:1), Vokietiją (2:0) ir Italiją (4:2).

Slovakija startavo trimis pergalėmis iš eilės prieš Baltarusiją (5:2), Didžiąją Britaniją (2:1) ir Rusijos olimpinį komitetą (ROC) (3:1), tačiau tada 1:8 nusileido Šveicarijai. Grupių etapą slovakai užbaigė nugalėdami danus (2:0) ir pralaimėdami švedams (1:3) bei čekams (3:7).