Nuskynė solidų derlių: „Barcelona“ komandos šį sezoną iškovojo 14 titulų

Norint suskaičiuoti „Barcelona“ komandų per sezoną iškovotus titulus, rankų pirštų dažniausiai neužtenka. 2020-2021 metų sezonas netapo išimtimi – antradienį Ispanijos čempionais tapę „Barcelona“ krepšininkai iškovojo 14-ąjį šio klubo titulą. Į bendrą taupyklę pergales sudėjo „mėlynų-granatinių“ vyrų ir moterų futbolo, krepšinio, rankinio, riedučių riedulio ir regbio komandos.

Šarūnas Jasikevičius<br>M.Patašiaus nuotr.
 Šarūnas Jasikevičius<br>ZUMMAPress/Scanpix nuotr.
„Barcelona“ su Lioneliu Messi nepavyko laimėti Ispanijos čempionato.<br>AP/Scanpix nuotr.
„Barcelona“ tapo Ispanijos krepšinio čempione.<br> twitter.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jun 16, 2021, 7:50 PM, atnaujinta Jun 16, 2021, 7:54 PM

Sąrašas dar gali būti papildytas, nes dėl Ispanijos čempionės vardo kovoja „Barcelona“ salės futbolo ekipa.

Be abejonės, didžiajai daliai „Barcelona“ sirgalių labiausiai rūpi vyrų futbolo komandos rezultatai. „Mėlyni-granatiniai“ futbolininkai šį sezoną svarbiausiuose turnyruose nenudžiugino, tačiau ir jie neliko be titulų – balandžio viduryje olando Ronaldo Koemano vadovaujama vienuolikė šventė pergalę Ispanijos taurės finale, kuriame sutriuškino Bilbao „Athletic“ komandą 4:0.

Vis dėlto ši pergalė greitai pasimiršo, nes „Barça“ jau aštuntfinalyje iškrito iš Čempionų lygos, kurioje Katalonijos komandai kelią pastojo Paryžiaus PSG, ir užėmė tik trečiąją vietą Ispanijos lygoje, kurioje „mėlynus-granatinius“ aplenkė dvi Madrido komandos „Atletico“ ir „Real“.

Pavyzdį „Barcelona“ vyrams futbolininkams rodė moterys futbolininkės. Jos susižėrė net tris prizus: pirmą kartą tapo Čempionių lygos nugalėtojomis, antrus metus iš eilės iškovojo Ispanijos lygos aukso medalius ir laimėjo Ispanijos taurę. Kad sezonas būtų tobulas, trūko pergalės Ispanijos supertaurės turnyre. Jo pusfinalyje „Barça“ futbolininkės nusileido Madrido „Atletico“ komandai.

Antradienį sezoną pabaigė „Barcelona“ vyrų krepšinio komanda. Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamas penketas triumfavo dviejuose nacionaliniuose turnyruose: Ispanijos lygos ir Ispanijos taurės. Šalies čempionės vardą „Barça“, kuri finalo serijoje įveikė Madrido „Real“ klubą 2:0, susigrąžino po septynerių metų pertraukos.

Kituose dviejuose turnyruose krepšininkams trūko paskutinio žingsnio. Ispanijos supertaurės finale buvo nusileista amžinam varžovui „Real“, Eurolygos finale, į kurį „Barça“ pateko pirmą kartą nuo 2010 metų – Stambulo „Anadolu Efes“ klubui.

Idealiai 2020-2021 metų sezone žaidė „Barcelona“ rankininkai. Jie laimėjo visas 60 šio sezono rungtynių ir iškovojo penkis prizus. „Barça“ po šešerių metų pertraukos tapo Čempionų lygos nugalėtoja, vienuoliktąjį kartą iš eilės – Ispanijos čempione, laimėjo Ispanijos taurę, lygos taurę ir supertaurę.

Tiesa, rankinio komandos pergalių virtinė yra trumpesnė, nes gruodžio pabaigoje vyko nukeltas praėjusio Čempionų lygos sezono finalo ketvertas. Jame „mėlyniems-granatiniams“ laimėti nepavyko.

Sezono rezultatais nusivylė salės futbolo komanda. Ji prarado Čempionų lygos nugalėtojos vardą (finale pralaimėjo Lisabonos „Sporting“ klubui), nepateko į Ispanijos taurės finalą ir pralaimėjo Ispanijos supertaurės rungtynes. „Barça“ salės futbolininkai dar gali pataisyti nuotaiką, nes kovoja Ispanijos lygos atkrintamosiose varžybose. Reguliariajame sezone Barselonos komanda užėmė tik trečiąją vietą, bet vos dviem taškais atsiliko nuo dviejų stipriausių ekipų ir šiuo metu pirmauja pusfinalio serijoje.

Ne visus tikslus pasiekė ir „Barcelona“ riedučių riedulio komanda. Ji aštuntą kartą iš eilės tapo Ispanijos čempione ir iškovojo Ispanijos supertaurę, tačiau pralaimėjo Ispanijos taurės finale ir nepateko į Eurolygos finalo ketvertą. „Mėlyni-granatiniai“ yra daugkartiniai riedučių riedulio Eurolygos čempionai, bet šiais metais finalo ketverte žaidė vien Portugalijos komandos.

Džiaugsmo šūksniai prieš kelis mėnesius aidėjo Barselonos ledo arenoje. „Mėlynų-granatinių“ ledo ritulio komanda Ispanijos lygos finalo serijoje nugalėjo „Puigcerda“ klubą ir po dvylikos metų pertraukos susigrąžino šalies čempionės vardą.

Nuo geriausių Ispanijos klubų kol kas atsilieka „Barcelona“ regbio komanda. Prieš pusšimtį metų Barselonos regbininkai kovodavo dėl Ispanijos aukso, bet po to šis žaidimas garsiausiame Katalonijos klube buvo apleistas. Regbio padalinys gerą dešimtmetį visai neveikė. Vis dėlto prieš septynerius metus „Barça“ grįžo į Ispanijos pirmąją lygą, o šį sezoną užėmė penktąją vietą – aukščiausią nuo tada, kai 1995 metais klube buvo atkurta regbio komanda.

2021 metais priešingomis kryptimis judėjo „Barcelona“ tinklinio komandos. Tinklininkai Ispanijos lygoje užėmė priešpaskutinę tryliktąją vietą ir iškrito į antrąją lygą, o tinklininkės tapo antrosios lygos nugalėtojomis ir po vieno sezono pertraukos susigrąžino teisę žaisti su stipriausiomis Ispanijos komandomis. Beje, nei „Barça“ tinklininkai, nei tinklininkės dar nė karto neiškovojo Ispanijos pirmenybių aukso medalių.

„Barcelona“ titulai 2020-2021 m. sezone

Vyrų rankinis: 5 (Čempionų lyga, Ispanijos lyga, Ispanijos taurė, Ispanijos lygos taurė, Ispanijos supertaurė).

Moterų futbolas: 3 (Čempionių lyga, Ispanijos lyga, Ispanijos taurė).

Vyrų krepšinis: 2 (Ispanijos lyga, Ispanijos taurė).

Vyrų riedučių riedulys: 2 (Ispanijos lyga, Ispanijos supertaurė).

Vyrų futbolas: 1 (Ispanijos taurė).

Vyrų ledo ritulys: 1 (Ispanijos lyga).

Vyrų salės futbolas: 0* (Ispanijos lygos sezonas dar tęsiasi).