Pasaulio sporto savaitė: dviejų žemynų futbolas, Serbijos krepšininkių triumfas ir T. Bollio aukso krūva

Europos futbolo pirmenybėse baigėsi grupių varžybos ir prasidėjo aštuntfinalio etapas, Pietų Amerikos futbolo pirmenybėse paaiškėjo visi ketvirtfinalio dalyviai, Prancūzijoje prasidėjo „Tour de France“ dviračių lenktynės, Serbijos krepšininkės tapo Europos čempionėmis, JAV tinklininkės ir Brazilijos tinklininkai – Tautų lygos nugalėtojais, vokietis Timo Bollis aštuntą kartą triumfavo Europos stalo teniso pirmenybėse, o variklinių sporto šakų varžybose sezono lyderių pozicijas sustiprino eilinius etapus laimėję olandas Maxas Verstappenas („Formulė-1“), prancūzas Sebastienas Ogier (ralis) ir prancūzas Fabio Quartararo (motociklai).

„Tour de France“ ir vėl startavo.<br>„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Serena Williams.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Jelena Ostapenko.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Prancūzijos rinktinė ir vėl nelaimėjo Europos aukso.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jun 28, 2021, 12:03 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 23 d. Baigėsi Europos futbolo čempionato grupių varžybos. Per trejas rungtynes po tris pergales iškovojo ir po 9 taškus surinko Italija, Belgija ir Nyderlandai. Kitų grupių nugalėtojomis tapo Anglija (7 taškai), Švedija (7) ir Prancūzija (5), pralaimėjimų taip pat nepatyrė Ispanija (5). Nė vieno taško neiškovojo Turkija ir debiutantė Šiaurės Makedonija, pergalių taip pat nepasiekė Škotija (1), Lenkija (1) ir Vengrija (2). Rezultatyviausiai pirmajame etape žaidė 5 įvarčius įmušęs.

Birželio 23 d. Baigėsi vyrų tinklinio Tautų lygos pagrindinis etapas. Jo nugalėtoja tapo 13 iš 15 rungtynių laimėjusi Brazilija. Į finalo ketvertą taip pat pateko Lenkija (12), Slovėnija (12) ir Prancūzija (11).

Birželio 25 d. Riminyje moterų tinklinio Tautų lygos finale JAV nugalėjo Braziliją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Turkija. JAV čempione tapo trečiąjį kartą iš eilės.

Birželio 26 d. Teniso turnyro Ystburne (Anglija; „WTA 500“) finale latvė Jelena Ostapenko nugalėjo estę Anett Kontaveit 6:3, 6:3. 24-erių J.Ostapenko iškovojo ketvirtąjį WTA titulą. Turnyrą Bad Homburge (Vokietija, „WTA 250“) laimėjo vokietė Angelique Kerber, Santa Ponsoje (Maljorka, Ispanija, „ATP 250“) – rusas Danijilas Medvedevas, Ystburne („ATP 250“) – australas Alexas de Minauras.

Birželio 26 d. Breste (Bretanė) prasidėjo 108-osios „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės. Nugalėtojo vardą gina slovėnas Tadejus Pogačaras. Pirmojo etapo nugalėtoju tapo prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“). Sekmadienį bendrosios įskaitos lyderiu tapo antrąjį etapą laimėjęs olandas Mathieu Van der Poelas („Alpecin“).

Birželio 26-27 d. Europos futbolo čempionato aštuntfinalyje Italija nugalėjo Austriją 2:1 (po pratęsimo), Danija – Velsą 4:0, Čekija – Nyderlandus 2:0, Belgija – čempionės vardą gynusią Portugaliją 1:0.

Birželio 27 d. Brazilijoje vykstančiame Pietų Amerikos futbolo čempionate B grupės nugalėtoja tapo Brazilija (10 taškų per 4 rungt.), kitus kelialapius į ketvirtfinalį iškovojo Peru (7), Kolumbija (4) ir Ekvadoras (3). A grupėje prieš paskutinį turą kelialapius į kitą etapą užsitikrino Argentina (7), Paragvajus (6), Čilė (5) ir Urugvajus (4).

Birželio 27 d. Riminyje vyrų tinklinio Tautų lygos finale Brazilija nugalėjo Lenkiją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Brazilai čempionais tapo pirmą kartą (Tautų lygos turnyras rengiamas tik trečią kartą).

Birželio 27 d. Valensijoje Europos moterų krepšinio čempionato finale Serbija nugalėjo Prancūziją 63:54. Bronzos medalius laimėjo Belgija. Naudingiausia turnyro žaidėja išrinkta serbė Sonja Vasič. Serbės Europos čempionėmis tapo antrą kartą (pirmą – 2015 m.), prancūzės finale pralaimėjo penktą kartą iš eilės. Čempionės vardą gynusi Ispanija iškrito ketvirtfinalyje, kuriame pralaimėjo Serbijai.

Birželio 27 d. Varšuvoje baigėsi Europos stalo teniso čempionatas. Vienetų varžybas laimėjo vokiečiai Timo Bollis ir Petrissa Solja. 40-metis T.Bollis vienetų čempionu tapo aštuntąjį kartą, o skaičiuojant visas rungtis, laimėjo 20-ąjį Europos pirmenybių aukso medalį. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (4 aukso ir 3 sidabro).

Birželio 27 d. Asene (Nyderlandai) motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“). Jis laimėjo ketvirtą etapą šį sezoną ir po devynių etapų pirmauja bendrojoje įskaitoje (156 taškai). Antrąją vietą užima prancūzas Johannas Zarco („Ducatti“, 122), trečiąją – italas Francesco Bagnaia („Ducatti“, 109).

Birželio 27 d. Safario ralio (Kenija; pasaulio ralio čempionato šeštojo etapo) nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“). Jis laimėjo ketvirtąjį etapą šį sezoną ir pirmauja bendrojoje įskaitoje.

Birželio 27 d. Špylberge (Austrija) „Formulės-1“ pasaulio čempionato Štirijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). Po aštuonių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja keturis etapus laimėjęs M.Verstappenas (156 taškai), čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (138) ir meksikietis Sergio Perezas („Red Bull-Honda“, 96).

Birželio 27 d. Džons Kryke (Džordžija, JAV) moterų golfo PGA čempionato nugalėtoja tapo amerikietė Nelly Korda.

Birželio 27 d. Keturių olimpinių aukso medalių laimėtoja, buvusi ilgametė pasaulio teniso reitingo lyderė amerikietė Serena Williams paskelbė, kad nedalyvaus Tokijo olimpinėse žaidynėse.