EUROLYGA 2023

Europos dviračių sporto vadovo pripažinimas: Panevėžyje – kasmet po tarptautinį renginį?

Rudenį Lietuvos sporto mėgėjai gali sulaukti net dvejų aukščiausio lygmens dviračių treko varžybų. Lapkričio pabaigoje mūsų šaliai patikėta suorganizuoti vieną iš šešių naujo formato UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų etapų, o Panevėžyje apsilankę Europos dviračių sąjungos (UEC) vadovai mato mūsų šalies potencialą per metus pritraukti bent po vieną elitinį renginį, tarp kurių galėtų būti ir spalio mėn. vyksiantis Europos treko čempionatas.

 UCI vadovų apsilankymas Panevėžyje.<br> I.Gasporavičiūtės nuotr.
 UCI vadovų apsilankymas Panevėžyje.<br> I.Gasporavičiūtės nuotr.
 UCI vadovų apsilankymas Lietuvoje.<br> I.Gasporavičiūtės nuotr.
 UCI vadovų apsilankymas Lietuvoje.<br> I.Gasporavičiūtės nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 7, 2021, 11:30 AM

Panevėžyje liepos 5 d. lankęsi Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) prezidentas Enrico Della Casa ir generalinis sekretorius Alasdairas MacLennanas iš pradžių Vilniuje susitiko su LR premjere Ingrida Šimonyte, kuri po to, kai Baltarusija neteko teisės organizuoti Europos treko čempionato, užsiminė apie galimybę jį surengti mūsų šalyje. Vėliau svečiai vyko apžiūrėti „Cido“ arenos, kuri vienintelė Baltijos regione turi olimpinio standarto dviračių treką, lankėsi pas Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską, kuris pristatė miesto galimybes priimti aukšto rango sporto renginius.

„Pirmiausia nustebino I. Šimonytės greita reakcija „Twitter“ tinkle po sprendimo atšaukti čempionatą Baltarusijoje ir puikus susitikimas Vilniuje. Svarbiausia organizuojant tarptautinius treko renginius – trekas, o jūs jį turite puikų, atitinkantį olimpinį standartą.

Dar svarbu patirtis organizuojant tokius renginius, savanoriai. Per 2012 m. Panevėžyje vykusį Europos dviračių treko čempionatą parodėte, kad tai sugebate, o šiandien pamatėme, kad turite visas galimybes priimti tokius renginius. Itin svarbu Panevėžio savivaldybės parodytas nusiteikimas ir parama tam, kad galėtume toliau šiame mieste organizuoti prestižines dviračių treko varžybas.

Mano nuomone, čia per metus galėtų vykti bent vienas tarptautinis aukščiausio lygio dviračių treko sporto renginys. Tai padėtų pritraukti daugiau jaunimo, žiūrovų, o Šveicarijos, Portugalijos pavyzdžiai įrodė, kad naudos gautų ir vietos klubai, vaikai“, – po vizito Lietuvos galimybes įvertino E. Della Casa.

UEC vadovas sako, kad dviračių teko varžybos – vienos iš labiausiai intriguojančių, todėl nuolatos organizuojamos tarptautinės varžybos Panevėžyje padėtų dviračių sportui Lietuvoje sulaukti daugiau dėmesio.

„Dviračių treko varžybos – išties įspūdingos. Kas penkias minutes žiūrovai išvysta vis kitokį reginį, nes dviračių treke – daugybė rungčių, o varžybų atmosfera treke būna nepakartojama. Pamenu, kad 2012 m. Panevėžyje susidomėjimas varžybomis ir šiuo sportu kilo kas dieną“, – teigė E. Della Casa.

Garbingus svečius priėmusios Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinis sekretorius Stasys Petrauskas sako, kad Panevėžio „Cido“ arena gali lygiuotis su geriausiomis treko arenomis Europoje, o prestižinių renginių atvežimas į mūsų šalį prisidėtų prie Lietuvos vardo populiarinimo.

„Tai, jog Panevėžio „Cido“ arena Europos ir pasaulio dviračių sporto vadovų matoma kaip didžiausių tarptautinių dviračių treko renginių vieta – didžiulis įvertinimas ir, žinoma, didžiulė atsakomybė. Labai realu, jog dėl LR Vyriausybės, Panevėžio miesto savivaldybės, „Cido“ arenos vadovų ir LDSF atstovų koncentruotų pastangų jau spalį mieste prie Nevėžio išvysime Europos dviračių treko elito atstovus.

Žinoma, nekantriai laukiame ir jau sutarto UCI dviračių treko Čempionų lygos trečiojo etapo renginio. Kalbant apie šį renginį, tai, kad Panevėžys kartu su Londonu, Paryžiumi, Maljorka ir Tel Avivu yra pasirinktas kaip vieno iš etapų šeimininku tik parodo, kokį didžiulį potencialą turime. Belieka jį tik išnaudoti. Neabejotinai tai bus puiki reklama mūsų šaliai, renginį prie televizijos ekranų tiesiogiai stebės daugiamilijoninė auditorija.

Tikime, kad novatoriškas, įtraukiantis renginio formatas paskatins visuomenę susidomėti dviračio treko varžybomis. Nekantriai lauksime sprendimo ir dėl Europos čempionato vietos, kuris, anot mūsų garbingų svečių, bus oficialiai paskelbtas jau artimiausiu metu“, – UEC atstovų vizito metu kalbėjo S. Petrauskas.

Tai, kad „Cido“ arena geba priimti aukščiausio lygio treko renginius buvo įrodyta per 2012 m. surengtą Europos treko čempionatą, kuris buvo pripažintas tų metų geriausiu dviračių sporto renginiu. Pirmos kategorijos 250 metrų ilgio olimpinio standarto dviračių treką Panevėžyje projektavo tas pats architektas, kuris kūrė treką ir Pekino Olimpinėms žaidynėms.

„Ne visi Lietuvoje žino, kad arenoje turime puikų, olimpinius standartus atitinkantį dviračių treką, kurio nerasite kitose Baltijos šalyse. 2012 m. Europos čempionatas sulaukė tik geriausių atsiliepimų, manau, gerąja prasme nustebinsime ir per dviračių treko Čempionų lygos etapo varžybas. Renginio koncepcija išties daug žadanti, ji sporto renginį turėtų pakelti visai į kitą lygį, kokio Lietuvoje dar nesame matę, o mes pasiruošę kuo geriau ją įgyvendinti“, – teigė „Cido“ arenos vadovas Tomas Inčikas.

Šiuo metu „Cido“ arenoje treniruojasi Tokijo olimpiadai besiruošiančios dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė, Europos dviračių treko čempionato prizininkas Vasilijus Lendelis, Olivija Baleišytė. Į jau penktąją olimpiadą besiruošianti viena tituluočiausių šalies dviratininkių S. Krupeckaitė, kuri yra dviračių treko Čempionų lygos viena iš ambasadorių ir didžiausių žvaigždžių, sako, kad tokio tipo varžybos dviračių treką žiūrovams parodys iš pačios geriausios pusės.

„Dviračių treko Čempionų lygos varžybos iš pradžių sukėlė didelę mano nuostabą. Žiūrovams tai turėtų būti išskirtinis renginys, kuris parodys mūsų sporto šaką iš pačios gražiausios pusės. Mums, sportininkams, tai bus sunkus ir sudėtingas periodas. Per du mėnesius turėsime įveikti šešis sudėtingus etapus, laukia daug iššūkių dėl kelionių ir krūvių. Manau, kad po šių varžybų dviračių treko populiarumas šaus į viršų“, – renginio sėkme neabejojo olimpietė S. Krupeckaitė.

Inauguracinės UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos prasidės lapkričio 6 d. Maljorkoje, o trečiasis jų etapas „Cido“ arenoje įvyks lapkričio 27 d.

Dviračių treko UCI Čempionų lyga (angl. UCI Champions League) – intriguojančios, naujos kartos prestižinės dviračių treko varžybos su šou elementais, kuriose dėl pusės milijono prizinio fondo varžysis geriausi pasaulio treko atletai, o žiūrovai mėgausis specialiais garso, šviesų efektais bei unikalia naujo formato renginio patirtimi. Lapkričio 27 d. treko Čempionų lygos varžybų aistras galės išvysti ir Lietuvos sporto mėgėjai, mat trečias iš šešių naujo formato varžybų etapų bus surengtas vienintelėje Baltijos šalyse olimpinio standarto dviračių treką turinčioje Panevėžio „Cido“ arenoje. Lapkričio-gruodžio mėn. šešiuose Čempionų lygos etapuose, kurie be Panevėžio vyks Maljorkoje, Paryžiuje, Londone ir Tel Avive, 72 tituluočiausi treko sportininkai, tarp kurių ir pasaulio rekordininkė, čempionė ir Tokijo olimpiadai besiruošianti Simona Krupeckaitė, kovos dėl įskaitinių taškų treko sprinto ir ištvermės kategorijose. Čempionais taps ir prizinį fondą susižers visuose etapuose daugiausiai taškų surinkę dviratininkai (-ės). Planuojama, kad novatoriško formato varžybos prie TV ekranų sutrauks daugiau nei 150 mln. žiūrovų visame pasaulyje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.