Jaunosios Lietuvos rankininkės svarbiausioje dvikovoje nusileido šeimininkėms

Lietuvos rankininkės pralaimėjo svarbiausią dvikovą Europos merginų (iki 19 m.) pirmenybių antrosios pakopos turnyre. Sekmadienį Kjetyje vykusių varžybų finale lietuvaitės nusileido šeimininkei Italijos rinktinei 25:27 (11:10). Trečiąją vietą užėmė Serbijos merginos.

Lietuvos devyniolikmetės rankininkės  čempionate užėmė antrąją vietą.<br>ehftv.com
Lietuvos jaunųjų rankininkių džiaugsmas.<br>rankinis.lt
Daugiau nuotraukų (4)

2021-07-18 22:55, atnaujinta 2021-07-18 22:58

Dvi Lietuvos rankininkės vartininkė Skirmantė Gečaitė ir kairioji kraštinė Dominyka Andronik buvo išrinktos į geriausių turnyro žaidėjų septynetą.

Krito lygioje kovoje

Ritos Urnikienės treniruojamos Lietuvos merginos gerai pradėjo lemiamą dvikovą, greitai įgijo keturių įvarčių persvarą 8:4 ir ilgai pirmavo, o italės į priekį pirmą kartą išsiveržė tik įpusėjus antrajam kėliniui 16:15. Po to abi komandos surengė kelis spurtus, po kurių persverdavo rezultatą, bet paskutinį žodį tarė Italijos komanda.

Per paskutines rungtynes Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė 8 įvarčius įmetusi Silvija Mackonytė, o geriausios komandos žaidėjos prizu buvo apdovanota 6 įvarčius pelniusi Mantė Voskresenskaja.

Lietuvos rinktinė Kjetyje žaidė ketverias rungtynes, per kurias iškovojo dvi pergales. Lietuvaitės grupės varžybose sutriuškino izraelietes, bet pralaimėjo ispanėms, o permainingoje pusfinalio dvikovoje pranoko serbes.

Rezultatyviausiai tarp lietuvių žaidė S.Mackonytė (34 įvarčiai), M.Voskresenskaja (25) ir D.Andronik (20). Beje, Vilniaus „Tauro“ žaidėja S.Mackonytė praėjusį sezoną buvo rezultatyviausia Lietuvos moterų lygos rankininkė.

Žaidžia dviejose pakopose

Europos rankinio federacija (EHF) prieš kelerius metus įvykdė jaunimo varžybų reformą, po kurios Europos merginų ir vaikinų pirmenybėse rengiamos dviejose pakopose. 16 stipriausių komandų varžosi pagrindiniame turnyre, o likusios komandos, kurių skaičius neribojamas, kovoja antrosios pakopos turnyruose.

Tiesa, šią vasarą 19-mečių merginų pirmosios pakopos Europos pirmenybėse dalyvavo tik 15 komandų, nes dėl pandemijos rankininkių neatsiuntė Portugalijos rankinio federacija.

Dviejuose antrosios pakopos turnyruose žaidė 16 merginų rinktinių. Kitas antrosios pakopos turnyras vyko Skopjėje, o jo nugalėtoja tapo Nyderlandų rinktinė.

Stipriausios – Vengrijos merginos

Stipriausių šios amžiaus grupės komandų turnyras sekmadienį baigėsi Slovėnijos mieste Celėje. Jame triumfavo Vengrijos 19-metės, įtikinamai laimėjusios visas septynerias rungtynes. Finale vengrės sutriuškino Rusijos bendraamžes 31:22 (17:11).

Bronzos medalius iškovojo Prancūzijos merginos, rungtynėse dėl trečiosios vietos įveikusios Švedijos komandą 30:29 (15:10).

Vengrijos rankininkės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo antrą kartą paeiliui. 19-mečių merginų Europos pirmenybėse aukso medalius daugiau kartų laimėjo tik Danijos (keturis) ir Rusijos (tris) rinktinės. Prizininkėmis sykį tapo ir Lietuvos merginos. Jos 1998 metais užėmė antrąją vietą.

Žais dar dvi rinktinės

Šią vasarą taip pat vyks 17-mečių merginų Europos pirmenybės. Stipriausios komandos rugpjūčio pirmoje pusėje varžysis Podgoricoje, o antrosios pakopos turnyrai bus surengti Klaipėdoje ir Tbilisyje.

Klaipėdos turnyre rugpjūčio 7-15 dienomis žais Lietuvos, Ispanijos, Šiaurės Makedonijos, Suomijos, Kosovo (šios komandos pateko į A grupę), Islandijos, Lenkijos, Baltarusijos, Turkijos ir Latvijos (B grupėje) jaunosios rankininkės.

Vaikinų Europos pirmenybės rengiamos lyginiais metais, tačiau pernai jos neįvyko dėl COVID-19 pandemijos. EHF nusprendė surengti vienos amžiaus grupės pirmenybes šiais metais ir stipriausias 19-mečių vaikinų komandas pakvietė į Kroatiją.

Lietuvos vaikinų rinktinė rugpjūčio 16-22 dienomis kovos viename iš trijų antrosios pakopos turnyrų, kurį priims Bulgarijos miestas Varna. Pirmajame etape lietuvių varžovai bus Baltarusijos, Slovakijos ir Suomijos rankininkai, o kitoje grupėje žais Čekijos, Farerų Salų ir Bulgarijos komandos.

Lyginiais metais paprastai rengiamos vaikinų pasaulio pirmenybės. Šįmet jos buvo atšauktos dėl besitęsiančios sveikatos krizės.

Europos pirmenybės

Finalas

Vengrija – Rusija 31:22 (17:11).

Dėl 3 vietos

Prancūzija – Švedija 30:29 (15:10).

Kitas vietas užėmė: 5. Rumunija, 6. Danija, 7. Kroatija, 8. Vokietija, 9. Norvegija, 10. Čekija, 11. Šveicarija, 12. Slovakija, 13. Juodkalnija, 14. Austrija, 15. Slovėnija. Portugalija neatvyko dėl sveikatos krizės.

Europos pirmenybių antroji pakopa

Kječio turnyras

Finalas

Lietuva – Italija 25:27 (11:10). Mackonytė 8, Voskresenskaja 6, Andronik 3, M.Ustilaitė 3, Petrėtytė 2, Kulikovaitė 2, Stanelytė 1/ Fabbo 8, Manojlovic 8.

Rungtynių eiga: 1:0, 4:1, 5:4, 8:4, 9:6, 9:8, 11:8, 11:10; 11:11, 15:16, 16:19, 19:19, 19:21, 22:21, 22:24, 25:27.

Kitas vietas užėmė: 3. Serbija, 4. Ispanija, 5. Turkija, 6. Bulgarija, 7. Izraelis.

Skopjės turnyras

Finalas

Nyderlandai – Lenkija 26:23 (16:9).

Kitas vietas užėmė: 3. Baltarusija, 4. Farerų Salos, 5. Islandija, 6. Šiaurės Makedonija, 7. Suomija, 8. Kosovas, 9. Bosnija ir Hercegovina.

„Nauja diena“: R. Žemaitaitis sulaužė priesaiką – ar gali kandidatuoti?