Lietuvos dviratininkės komanda keisčiausioje pasaulio pirmenybių rungtyje finišavo paskutinė

Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė trečiadienį startavo naujausioje pasaulio pirmenybių rungtyje. Lietuvė ir jos komandos draugai iš Pasaulio dviračių sporto centro (CMC) užėmė paskutinę 13-ąją vietą mišrios estafetės lenktynėse. Čempionais tapo vokiečiai, sidabro medalius iškovojo olandai, bronzos – italai.

Tony Martinas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Sep 23, 2021, 6:59 AM

Trečiadienį Briugės apylinkėse vykusiose atskiro starto komandų mišrios estafetės lenktynėse komandoms, kurias sudarė po šešis dviratininkus, reikėjo nuvažiuoti 44,5 kilometro. Iš pradžių į trasą išriedėjo vyrų trijulės, kurios numynė po 22,5 kilometro, po to vyrai perdavė estafetę moterų trijulėms, kurios važiavo puse kilometro trumpesnį nuotolį.

Vokietijos komanda trasoje užtruko 50 min. 49 sek. (vidutinis greitis – 52,5 km/val.). Nyderlandų rinktinė atsiliko 13 sekunčių, Italijos ir Šveicarijos rinktinės – 38 sekundėmis. Italus ir šveicarus skyrė vos kelios šimtosios sekundės dalys, bet Šveicarijos dviratininkams teko susitaikyti su apmaudžiausia ketvirtąja vieta.

Čempione tapusiai Vokietijos rinktinei atstovavo Tony Martinas, Niklasas Arndtas, Maxas Walscheidas, Lisa Klein, Lisa Brennauer ir Mieke Kroger.

36 metų T.Martinas įteikė sau nuostabią dovaną karjeros pabaigos proga. Šis dviratininkas prieš kelias dienas paskelbė, kad mišrios estafetės lenktynės bus paskutinės jo ilgoje profesionalo karjeroje.

T.Martinas praėjusį dešimtmetį buvo vienas geriausių pasaulio atskiro starto lenktynių specialistų. Jis vien asmeninėse atskiro starto lenktynėse iškovojo keturis pasaulio pirmenybių aukso medalius, tris kartus tapo pasaulio čempionu komandinėse lenktynėse, o per 2012 metų Londono žaidynes laimėjo olimpinį sidabro medalį.

Trečiadienį pasaulio pirmenybių komandų estafetės varžybose dalyvavo trylika komandų: dvylikos šalių rinktinės ir Pasaulio dviračių sporto centro (CMC) komanda.

Šveicarijos mieste Eglyje esantis Pasaulio dviračių sporto centras priklauso Tarptautinei dviratininkų sąjungai (UCI). Jo paskirtis – sudaryti treniruočių sąlygas jauniems dviratininkams iš šalių, kuriose nėra stiprių vietinių dviračių sporto centrų.

Trečiadienį CMC komandai kartu su 20-mete A.Gedraityte atstovavo 21-erių baltarusė Anastasija Kolesava, 25-erių slovakė Tereza Medvediova, 22-ejų Paulis Daumont‘as iš Burkina Faso, 20-metis Jeanas Ericas Habimana iš Ruandos ir 30-metis siras Ahmadas Badreddinas Waisas.

Jie nuo čempionais tapusių vokiečių atsiliko 6 min. 29 sek., o nuo priešpaskutinę dvyliktąją vietą užėmusių austrų – 1 min. 56 sek.

Komandų estafetės varžybos per pasaulio pirmenybes surengtos tik antrą kartą. 2019 metais debiutines šios rungties lenktynes laimėjo Nyderlandų dviratininkai.