Pasaulio sporto savaitė: nauji Tautų lygos nugalėtojai, Danijos futbolininkų serija ir Irano pergalės ant imtynių kilimo

Prancūzijos futbolo rinktinė tapo Tautų lygos nugalėtoja, Danijos futbolininkai pratęsė pergalingą žygį pasaulio čempionato atrankoje, Tysonas Fury apgynė pasaulio sunkaus svorio bokso čempiono vardą, Valtteri Bottasas laimėjo „Formulės-1“ čempionato etapą, o Irano sportininkai iškovojo daugiausiai aukso medalių pasaulio imtynių pirmenybėse.

Prancūzija triumfavo UEFA Tautų lygos turnyre.<br>SIPA/Scanpix nuotr.

Oct 11, 2021, 11:01 AM, atnaujinta Oct 11, 2021, 12:15 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 6 d. Milano – Turino dviračių lenktynių („1.Pro“ kategorija) nugalėtoju tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė britas Adamas Yatesas („Ineos“), trečiąją – portugalas João Almeida („QuickStep“).

Spalio 6-7 d. Italijoje futbolo Europos Tautų lygos pusfinalio rungtynėse Ispanija nugalėjo Italiją 2:1, Prancūzija – Belgiją 3:2. Europos čempionė Italijos rinktinė nutraukė 37 nepralaimėtų rungtynių seriją, kurią pradėjo 2018 m. rugsėjį.

Spalio 7 d. JAV prokurorai pateikė kaltinimus 18 buvusių Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjų dėl sukčiavimo bandant gauti NBA sveikatos ir gerovės fondo išmokas.

Spalio 9 d. Pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos rungtynėse vienintelė taškų nepraradusi komanda Danija svečiuose nugalėjo Moldovą 4:0 ir iškovojo septintąją pergalę. Kitose atrankos grupėse pirmauja Serbija (14 taškų per 6 rungt.), Ispanija (13/6), Italija (14/6), Prancūzija (12/6), Belgija (16/6), Nyderlandai (16/7), Kroatija (16/7), Anglija (19/7) ir Vokietija (18/7).

Spalio 9 d. Las Vegase profesionalų bokso sunkiasvorių mače dėl pasaulio čempiono vardo pagal WBC versiją titulą gynęs britas Tysonas Fury nugalėjo amerikietį Deontay Wilderį (nokautu 11-ame raunde). Šie boksininkai kovojo trečiąjį kartą, o T.Fury pasiekė antrąją pergalę (pirmasis mačas baigėsi lygiosiomis). T.Fury per profesionalo karjerą laimąjo 31 iš 32 mačų, D.Wilderis patyrė antrąjį pralaimėjimą per 45 mačus.

Spalio 9 d. Džidoje (Saudo Arabija) vyrų rankinio pasaulio klubų čempionato („Super Globe“) finale „Magdeburg“ nugalėjo čempionės vardą gynusią „Barcelona“ 33:28. „Magdeburg“ pirmą kartą tapo pasaulio klubų čempionu.

Spalio 9 d. Asunsjone (Paragvajus) baigėsi Pietų ir Centrinės Amerikos moterų rankinio čempionatas. Aukso medalius laimėjo titulą apgynusi Brazilija, sidabro – Argentina, bronzos – Paragvajus. Šios trys komandos iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą.

Spalio 9 d. Grenchene (Šveicarija) baigėsi Europos dviračių treko čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Nyderlandai (7 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos). Olamdas Jeffrey Hooglandas ir britė Katie Archibald tapo trijų rungčių nugalėtojais.

Spalio 9 d. „Il Lombardia“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), antrąją vietą užėmė italas Fausto Masnada („QuickStep“), trečiąją – britas Adamas Yatesas („Ineos“).

Spalio 10 d. Osle baigėsi pasaulio imtynių čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Iranas (7 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos). Laisvųjų imtynių ir graikų-romėnų imtynių komandų įskaitose nugalėjo Rusija, moterų imtynių – Japonija.

Spalio 10 d. Kaljaryje (Sardinija, Italija) paplūdimio tinklinio pasaulio turo baigiamojo turnyro vyrų nugalėtojais tapo norvegai Andersas Molas ir Christianas Sorumas, moterų – vokietės Karla Borger ir Julia Sude.

Spalio 10 d. Stambule „Formulės-1“ čempionato Turkijos etapo nugalėtoju tapo suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), trečiąją – meksikietis Sergio Perezas („Red Bull-Honda“). Čempiono vardą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), kuriam buvo skirta dešimties starto pozicijų bauda, užėmė penktąją vietą. Po 16 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (262,5 tšk.), L.Hamiltonas (256,5) ir V.Bottasas (177).

Spalio 10 d. Čikagos maratono nugalėtojais tapo etiopas Seifu Tura ir pasaulio čempionė Ruth Chepngetich iš Kenijos.

Spalio 10 d. Milane futbolo Tautų lygos finale pasaulio čempionė Prancūzija nugalėjo Ispaniją 2:1. Pirmasis įvartį įmušė ispanas Mikelis Oyarzabalis, bet paskui du įvarčius pelnė prancūzai Karimas Benzema ir Kylianas Mbappe. Rungtynėse dėl trečiosios vietos Italija nugalėjo Belgiją 2:1. Šis Tautų lygos turnyras buvo antrasis. Pirmąjį turnyrą laimėjo Portugalija.