Pasaulio sporto savaitė: teniso sezono uždarymas, Čempionių lygų finalai ir aštuntasis S. Ogier titulas

Vokietis Alexanderis Zverevas ir ispanė Garbine Muguruza triumfavo teniso sezono baigiamuosiuose turnyruose, prancūzas Sebastienas Ogier apgynė pasaulio ralio čempiono vardą, britas Lewisas Hamiltonas sustiprino intrigą „Formulės-1“ čempionate, šuolininkai su slidėmis pradėjo pasaulio taurės sezoną, Lione dėl sirgalių elgesio buvo nutrauktos Prancūzijos futbolo lygos rungtynės, Afrikoje paaiškėjo pirmosios šio žemyno moterų futbolo Čempionių lygos nugalėtojos, o Europos šalių futbolo rinktinės baigė pasaulio pirmenybių atrankos grupių varžybas.

A. Zverevas antrą kartą tapo sezono baigiamojo turnyro nugalėtoju.<br> imago-images.de/Scanpix nuotr.

Nov 22, 2021, 11:19 AM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 16 d. Baigėsi pasaulio futbolo čempionato atrankos Europos zonos grupių varžybos. Grupių nugalėtojomis tapo ir kelialapius į pasaulio čempionatą iškovojo Serbija, Ispanija, Šveicarija, Prancūzija, Belgija, Danija, Nyderlandai, Kroatija, Anglija ir Vokietija. Antrąsias vietas užėmė ir į atrankos atkrintamąjį etapą pateko Portugalija, Švedija, Italija, Ukraina, Velsas, Škotija, Turkija, Rusija, Lenkija ir Šiaurės Makedonija. Atkrintamajame etape pagal Tautų lygos rezultatus taip pat žais Austrija ir Čekija.

Lapkričio 16 d. Kelialapį į pasaulio futbolo čempionatą užsitikrino Argentinos rinktinė. Atrankos turnyro Pietų Amerikos zonos rungtynėse Argentina namie sužaidė lygiosiomis 0:0 su anksčiau kelialapį užsitikrinusia Brazilija. Atrankos turnyre po 14 turų pirmauja Brazilija (35 taškai), Argentina (29) ir Ekvadoras (23).

Lapkričio 17 d. Sapopane (Meksika) moterų teniso WTA sezono baigiamojo turnyro finale ispanė Garbine Muguruza nugalėjo estę Anett Kontaveit 6:3, 7:5. Abi tenisininkės pirmą kartą žaidė sezono baigiamojo turnyro finale. 28-erių G.Muguruza iškovojo 10-ąjį titulą WTA turnyruose.

Lapkričio 19 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ išvykoje pralaimėjo „Augsburg“ 1:2. Po 12 turų pirmauja „Bayern“ (28 tšk.), Dortmundo „Borussia“ (27), „Freiburg“ (22), Lėverkuzeno „Bayer“ (21), Berlyno „Union“ ir „Wolfsburg“ (po 20).

Lapkričio 19 d. Kaire moterų futbolo Afrikos Čempionių lygos finale Pretorijos „Mamelodi Sundowns“ (Pietų Afrika) nugalėjo Sekondžio-Takoradžio „Hasaacas“ (Gana) 2:0. Afrikos Čempionių lygos turnyras buvo surengtas pirmą kartą (jame dalyvavo 33 šalių komandos).

Lapkričio 20 d. Montevidėjuje futbolo Pietų Amerikos taurės (antrojo pagal rangą žemyno klubų turnyro) finale Kuritibos „Athletico Paranaesne“ nugalėjo Bragansos „Bragantino“ 1:0. Pirmą kartą finale žaidė du Brazilijos klubai. „Athletico Paranaesne“ antrą kartą iškovojo Pietų Amerikos taurę (pirmą – 2018 m.).

Lapkričio 20-21 d. Levyje (Suomija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės dviejų etapų moterų slalomo varžybas laimėjo slovakė Petra Vlhova. Po 4 etapų bendrojoje įskaitoje pirmąją vietą dalijasi P.Vlhova ir amerikietė Mikaela Shiffrin.

Lapkričio 20-21 d. Žemutiniame Tagile (Rusija) surengti du pirmieji šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapai. Jų nugalėtojais tapo vokietis Karlas Geigeris (jis tapo bendrosios įskaitos lyderiu) ir norvegas Halvoras Egneris Granerudas.

Lapkričio 20-21 d. Italijos futbolo lygoje žaisdami išvykose pralaimėjo abu lyderiai: „Milan“ – Florencijos „Fiorentina“ 3:4, „Napoli“ – čempiono vardą ginančiam Milano „Inter“ 2:3. Po 13 turų pirmauja „Napoli“, „Milan“ (po 32 tšk.), „Inter“ (28), Bergamo „Atalanta“ (25), „Roma“ (22), Romos „Lazio“, „Fiorentina“ ir Turino „Juventus“ (po 21).

Lapkričio 21 d. Ispanijos futbolo lygoje į pirmąją vietą pakilo Madrido „Real“, išvykoje nugalėjęs „Granada“ 4:1. Jis aplenkė lygiosiomis sužaidusius San Sebastiano „Real Sociedad“ (namie su „Valencia“ 0:0) ir „Sevilla“ (namie su Vitorijos „Alaves“ 2:2). Po 14 turų pirmauja Madrido „Real“ (30 tšk., žaidė 13 rungt.), „Real Sociedad“ (29), „Sevilla“ (28, žaidė 13 rungt.), Madrido „Atletico“ (26, žaidė 13 rungt.), Sevilijos „Real Betis“ (24), „Barcelona“ ir Madrido „Rayo Vallecano“ (po 20, žaidė po 13 rungt.).

Lapkričio 21 d. Montevidėjuje moterų futbolo Pietų Amerikos „Libertadores“ taurės finale San Paulo „Corinthians“ nugalėjo Bogotos „Santa Fe“ 2:0. „Corinthians“ trečiąjį kartą iškovojo „Libertadores“ taurę ir pagal titulų skaičių pavijo turnyro rekordininkę „San Jose“ (Brazilija).

Lapkričio 21 d. Turine vyrų teniso ATP sezono baigiamojo turnyro finale vokietis Alexanderis Zverevas nugalėjo rusą Danijilą Medvedevą 6:4, 6:4. 24-erių A.Zverevas antrą kartą tapo sezono baigiamojo turnyro nugalėtoju (pirmą – 2018 m.) ir iškovojo 19-ąjį titulą profesionalo karjeroje, tarp jų – šeštąjį šiais metais (jis per sezoną laimėjo daugiausiai ATP turnyrų, po penkis titulus iškovojo serbas Novakas Džokovičius ir norvegas Casperis Ruudas).

Lapkričio 21 d. Moncos ralio (pasaulio ralio čempionato 12-ojo etapo) nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“), antrąją vietą užėmė britas Elfynas Evansas („Toyota“), trečiąją – ispanas Dani Sordo („Hyundai“). Galutinėje įskaitoje pirmąją vietą užėmė S.Ogier (230 tšk.), antrąją – E.Evansas (207), trečiąją – belgas Th.Neuville‘is („Hyundai“, 176). S.Ogier aštuntąjį kartą tapo pasaulio ralio čempionu (praėjusius kartus – 2013-2018 ir 2020 m.).

Lapkričio 21 d. Dohoje „Formulės-1“ čempionato Kataro etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), trečiąją – ispanas Fernando Alonso („Alpine-Renault“). Po 20 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (351,5 tšk.), čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (343,5) ir suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“, 203). Iki sezono pabaigos liko du etapai.

Lapkričio 21 d. „Manchester United“ futbolo klubas nutraukė sutartį su norvegu treneriu Ole Gunnaru Solskjaeru, dirbusiu nuo 2018 m. gruodžio. „Manchester United“ šį sezoną Anglijos lygoje per 12 rungtynių iškovojo 17 taškų ir užima aštuntąją vietą, o lapkričio 20 d. išvykoje pralaimėjo „Watford“ 1:4. Turnyre po 12 turų pirmauja Londono „Chelsea“ (29 tšk.), „Manchester City“ (26), „Liverpool“ (25), Londono „West Ham United“ (23), Londono „Arsenal“ (20), „Wolverhampton Wanderers“ ir Londono „Tottenham Hotspur“ (po 19).

Lapkričio 21 d. Prancūzijos lygos rungtynės tarp „Lyon“ ir „Marseille“ buvo nutrauktos 5-ąją min., kai iš tribūnos mestas butelis pataikė į „Marseille“ žaidėjo Dimitri Payet galvą. Turnyre po 14 turų pirmauja Paryžiaus PSG (37 tšk.), „Nice“ (26), „Rennes“ (25), „Lens“ (24) ir „Marseille“ (23, žaidė 13 rungt.).