Tarptautinėse varžybose – ryškūs jaunųjų Lietuvių fechtuotojų pasirodymai

Gruodžio pirmąjį savaitgalį jaunieji Lietuvos talentai dalyvavo jaunių taurės etape Danijoje, jaunimo pasaulio taurės etape Liuksemburge bei tarptautiniame vaikų turnyre Lenkijoje „Gwiazdka ze szpada“.

Tarptautiniame vaikų turnyre Lenkijoje „Gwiazdka ze szpada“ fantastiškai pasirodė Beatričė Žilionytė
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 9, 2021, 8:27 PM

Jaunių taurės etape Danijoje startavo 7 Lietuvos atstovai, kurie kovėsi asmeninėse ir komandinėse varžybose. Kovas pradėjo merginų špagos asmeninė rungtis. Geriausiai sekėsi Anastasijai Pylinovai, kuri pogrupyje laimėjo 4 iš 5 kovas, atkrintamosiose akistatose pateko tarp 32 dalyvių, nugalėjusi estę M. Kverfeld 15:13.

Dėl patekimo į šešioliktuką ji nugalėjo danę F.A. Redlich 15:7. Prasibrauti į aštuntuką nepavyko pralaimėjus estei M. Embrich 15:9.

Galutinėje įskaitoje lietuvė užėmė 12 vietą tarp 79 sportininkių. Karina Prokopovič pogrupyje laimėjo 5 kovas iš 6, atkrintamosiose dėl patekimo į 32 nugalėjo kitą lietuvę – Kamila Jonynaitę 15:7.

Patekti į 16-uką nepavyko pralaimėjus 15:5 turkei A. Erturk.

Galutinėje įskaitoje ji užimą 19-ąją vietą. Dar dvi Lietuvos atstovės – Monika Narbutaitė (4 pergalės iš 6 pogrupyje) ir Kamila Jonynaitė (2 pergalės iš 6) pateko tarp 64 geriausiųjų.

Deja, jau pirmoji atkrintamųjų kova abiems buvo lemtinga. M. Narbutaitė turėjo pripažinti danės F.A. Redlich pranašumą 15:8, o K. Jonynaitė, kaip ir minėta, pralaimėjo K. Prokopovič. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 35 ir 59 vietos.

Vaikinų asmeninėse varžybose gerą sportinį pasirengimą pademonstravo Matas Medišauskas. Pogrupyje laimėjęs 5 kovas iš 6, praleido pirmąjį atkrintamųjų ratą. Dėl patekimo į 32-tuką jis 15:9 įveikė italą L. Circo.

Patekti į 16-uką nepavyko pralaimėjus kitam Italijos atstovui C. Sena 15:11. Galutinėje įskaitoje užimta 21 vieta tarp 131 fechtuotojo.

Mindaugas Sipavičius pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6. Atkrintamosiose dėl teisės kovoti tarp 64-ių dalyvių jis įveikė ukrainietį M. Sydorov 15:12. Tačiau, prasibrauti į geriausiųjų 32 nepavyko pralaimėjus turkui M. Meric 15:11.

Galutinėje įskaitoje užimta 45 vieta. Danieliui Sosnai varžybos susiklostė nesėkmingai, viena pergalė pogrupyje neleido peržengti atkrintamųjų barjero. Galutinėje įskaitoje užimta 108 vieta.

Komandinėse merginų varžybose Lietuvos komanda (Anastasija Pylinova, Karina Prokopovič, Monika Narbutaitė, Kamila Jonynaitė) pateko į 8-uką, nugalėjusios Graikijos komandą 45:35.

Patekti į pusfinalį nepavyko pralaimėjus italėms 45:34, tačiau kovose dėl aukštesnių vietų, lietuvės nepaliko jokių šansų varžovėms. Įveikusios švedes 45:33, susitikime dėl 5-6 vietų mūsiškės 45:39 nugalėjo Estijos komandą.

Galutinėje įskaitoje Lietuvos merginų komanda užėmė 5 vietą tarp 16 komandų.

Vaikinų komandinėse varžybose Lietuvos komanda (Matas Medišauskas, Mindaugas Sipavičius, Daniel Sosna) sportininkai pateko į 16-uką įveikę suomius 45:35. Deja, kovoje dėl patekimo į 8-uką Estijos komanda 45:38 įrodė savo pranašumą. Galutinėje įskaitoje lietuviai užėmė 11 vietą tarp 25 komandų.

Liuksemburge vykusiame pasaulio jaunimo taurės etape „Memorial Jean Link et Ally Doerfel“ dalyvavo 160 fechtuotojų iš įvairių šalių. Lurdė Grabovskytė pogrupyje laimėjo 3 kovas iš 5.

Atkrintamųjų pirmajame rate, dėl patekimo į geriausiųjų 64-tuką, ji 11:10 įveikė Liuksemburgo atstovę A. Zens. Deja, patekti tarp 32 dalyvių nepavyko pralaimėjus vengrei E. Muhari 15:9. Galutinėje įskaitoje lietuvė užėmė 54 vietą.

Tarptautiniame vaikų turnyre Lenkijoje „Gwiazdka ze szpada“ fantastiškai pasirodė Beatričė Žilionytė. Vienintelė Lietuvos atstovė U11 amžiaus grupėje pogrupyje įveikė visas varžoves.

Atkrintamosiose kovose ji praleido pirmąjį ratą, toliau kautis reikėjo su Lenkijos sportininkėmis. Antrajame atkrintamųjų rate lietuvė nesunkiai 8:1 įveikė Z. Chojnacka. Patekti į šešioliktuką jai pavyko dramatiškoje kovoje 8:7 įveikus A. Kowalik.

Prasibrauti į pusfinalius leido pergalė 8:5 prieš A. Holobotowska. Tokiu pat rezultatu – 8:5 B. Žilionytė turėjo pripažinti varžybų nugalėtojos, M. Budnik pranašumą. Galutinėje įskaitoje užimta 3 vieta ir iškovotas bronzos medalis tarp 55 fechtuotojų.

U13 berniukų grupėje vos per plauką nuo medalio buvo Rytis Rauktys. Pogrupyje laimėjęs visas kovas, gavo antrąjį varžybų reitingo numerį. Atkrintamųjų pirmajame rate įveikė varžovą S. Kupiec 12:1, antrajame nugalėjo A. Warecki 10:8.

Deja, į pusfinalį patekti nepavyko – 5:10 pralaimėta Lenkijos atstovui A. Zakrzewski, vėliau tapusiam varžybų nugalėtoju. R. Rauktys galutinėje įskaitoje užėmė 5 vietą tarp 40 sportininkų.

U13 mergaičių grupėje geriausiai sekėsi Patricijai Vitonei, pogrupyje laimėjusiai 3 kovas iš 5. Ji atkrintamosiose varžybose nukeliavo iki 16-uko ir galutinėje įskaitoje užėmė 15-ąją vietą tarp 50 fechtuotojų.