Olimpinė švieslentė: trečiadienį čempionais tapo net aštuonių šalių sportininkai iš trijų žemynų

Net aštuonių šalių sportininkai trečiadienį laimėjo Pekino žiemos olimpinių žaidynių aukso medalius. Pagerbiant čempionus skambėjo keturių Europos šalių, dviejų Azijos šalių ir dviejų Šiaurės Amerikos šalių himnai.

Trečiadienį čempionais tapo net aštuonių šalių sportininkai iš trijų žemynų<br> AP/Scanpix nuotr.

Feb 16, 2022, 6:20 PM

Slidinėjimas

Vyrai. Komandų sprintas

1. Erikas Valnesas ir Johannesas Hosflotas Klabo (Norvegija) – 19 min. 22,99 sek.

2. Ilvo Niskanenas ir Joni Maki (Suomija) atsiliko 2,46 sek.

3. Aleksandras Bolšunovas ir Aleksandras Terentjevas (ROC) atsiliko 4,29 sek.

...

24. Modestas Vaičiulis ir Tautvydas Strolia (Lietuva).

Šios rungties varžybos surengtos penktą kartą, o norvegai nugalėtojais tapo trečią kartą. Johannesas Hosflotas Klabo prieš ketverius metus šliuožė Pjongčango žaidynėse aukso medalius iškovojusioje komandoje.

Pekino žaidynėse J.H.Klabo laimėjo ketvirtąjį medalį, o per karjerą iškovojo septynis olimpinius medalius (penkis aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos). Erikas Valnesas trečiadienį laimėjo pirmąjį olimpinį medalį.

Moterys. Komandų sprintas

1. Katharina Hennig ir Victoria Carl (Vokietija) – 22 min. 9,85 sek.

2. Maja Dahlkvist ir Jonna Sundling (Švedija) atsiliko 0,17 sek.

3. Julija Stupak ir Natalija Nepriajeva (ROC) atsiliko 0,71 sek.

...

23. Eglė Savickaitė ir Ieva Dainytė (Lietuva).

Vokietės antrą kartą tapo šios rungties olimpinėmis čempionėmis (pirmą – 2010 m.). Pekino žaidynėse ir Katharina Hennig, ir Victoria Carl laimėjo antruosius medalius (jos šliuožė antrąją vietą estafetėje užėmusioje Vokietijos ketveriukėje).

Kalnų slidinėjimas

Vyrai. Slalomas

1. Clement‘as Noelis (Prancūzija) – 1 min. 44,09 sek.

2. Johannesas Strolzas (Austrija) atsiliko 0,61 sek.

3. Sebastianas Fossas-Solevagas (Norvegija) atsiliko 0,70 sek.

...

Andrejus Drukarovas nestartavo.

24-erių Clement‘as Noelis iškovojo pirmąjį olimpinį medalį ir tapo trečiuoju prancūzu, laimėjusiu olimpines slalomo varžybas. Jis žengė Jeano-Claude‘o Killy (1968 m.) ir Jeano-Pierre‘o Vidalio (2002 m.) pėdomis.

Olimpinį kalnų slidinėjimo auksą prancūzai laimėjo pirmą kartą nuo 2006 metų Turino žaidynių.

Biatlonas

Moterys. Estafetė

1. Švedija (Linn Persson, Mona Brorsson, Hanna Oberg, Elvira Oberg) – 1 val. 11 min. 3,9 sek.

2. ROC (Irina Kazakevič, Kristina Rezcova, Svetlana Mironova, Uljana Nigmatullina) atsiliko 12 sek.

3. Vokietija (Vanessa Voigt, Vanessa Hinz, Franziska Preuss, Denise Herrmann) atsiliko 37,4 sek.

Švedijos moterys pirmą kartą laimėjo olimpinės estafetės lenktynes. Švedų sąskaitoje iki tol buvo tik vienas estafetės aukso medalių komplektas, kurį prieš ketverius metus iškovojo šios šalies vyrų komanda.

22-ejų Elvira Oberg šių metų žaidynėse iškovojo trečiąjį medalį. Praėjusią savaitę ji užėmė antrąją vietą dviejose asmeninėse rungtyse.

Greitasis čiuožimas trumpuoju taku

Vyrai. 5000 m estafetė

1. Kanada (Charles‘is Hamelinas, Stevenas Dubois, Jordanas Pierre‘as-Gilles‘is, Pascalis Dionas) – 6 min. 41,257 sek.

2. Korėja (Lee June-seo, Hwangas Dae-heonas, Kwakas Yoonas-gy, Parkas Jangas-hyukas) – 6 min. 41,679 sek.

3. Italija (Pietro Sighelis, Yuri Confortola, Tomasso Dotti, Andrea Cassinelli) – 6 min. 43,431 sek.

Šios rungties varžybose surengtos devintą kartą, o kanadiečiai nugalėtojais tapo ketvirtą kartą. 37-erių Charles‘is Hamelinas estafetės komandoje čiuožė dar tada, kai ji tapo 2010 metų Vankuverio žaidynių čempione. Šis 37-erių metų vyras trečiadienį iškovojo šeštąjį olimpinį medalį (nuo 2006 m.). Jis per karjerą laimėjo keturis aukso, po vieną sidabro ir bronzos apdovanojimą.

Moterys. 1500 m

1. Choi Min-jeong (Korėja) – 2 min. 17,789 sek.

2. Arianna Fontana (Italija) – 2 min. 17,862 sek.

3. Suzanne Schulting (Nyderlandai) – 2 min. 17,865 sek.

Choi Min-jeong šios rungties varžybas laimėjo antrose iš eilės olimpinėse žaidynėse. Iš viso jos kolekcijoje yra trys aukso ir du sidabro medaliai (nuo 2018 m.). 31-erių Arianna Fontana iškovojo vienuoliktąjį olimpinį medalį (nuo 2006 m.). Ji turi du aukso, keturis sidabro bei penkis aukso medalius ir yra šios sporto šakos rekordininkė.

Tuo tarpu Suzanne Schulting vienintelė iškovojo keturis medalius Pekino žaidynių greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose. Ji namo išsiveža du aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos apdovanojimą.

Šios lenktynės buvo paskutinės greitojo čiuožimo trumpuoju taku olimpinėje programoje. Čiuožėjai Pekine kovojo dėl devynių medalių komplektų, o medalių įskaitoje nugalėjo Korėja (du aukso ir trys sidabro). Olimpiniais čempionais taip pat tapo Kinijos, Nyderlandų (dviejų rungčių), Italijos, Kanados ir Vengrijos (vienos rungties) čiuožėjai.

Akrobatinis slidinėjimas

Vyrai. Šuoliai nuo tramplino

1. Qi Guangpu (Kinija) – 129,00 tšk.

2. Oleksandras Abramenko (Ukraina) – 116,50 tšk.

3. Ilja Burovas (ROC) – 114,93 tšk.

Qi Guangpu šiose žaidynėse iškovojo antrąjį medalį.

Oleksandras Abramenko buvo šios rungties Pjongčango žaidynių čempionas. Trečiadienį jis tapo pirmuoju Pekino žaidynių medalį laimėjusiu Ukrainos sportininku, o Ukraina tapo 28-ąją šalimi, kurios sportininkai laimėjo Pekino žaidynių medalius.

Vyrai. Nuolydis

1. Alexas Hallas (JAV) – 90,01 tšk.

2. Nickas Goepperis (JAV) – 86,48 tšk.

3. Jesperis Tjaderis (Švedija) – 85,35 tšk.

23-ejų Alexas Hallas iškovojo pirmąjį olimpinį medalį, o 27-erių Nickas Goepperis šios rungties varžybose tarp prizininkų pateko trečią kartą iš eilės, bet tapti olimpiniu čempionu jam ir vėl nepavyko. N.Goepperis šių metų sidabrą pridėjo prie Sočio žaidynių bronzos ir Pjongčango žaidynių sidabro.

Ledo ritulys

Moterys. Dėl 3 vietos

Suomija – Šveicarija 4:0.

Suomijos rinktinė ketvirtą kartą iškovojo moterų ledo ritulio olimpinius bronzos medalius (praėjusius kartus – 1998, 2010 ir 2018 m.). Šių metų olimpinis turnyras yra septintasis, o suomės šeštą kartą žaidė mažajame finale.

Rungtynės dėl aukso medalių, dėl kurių kovos Kanada ir JAV, vyks ketvirtadienį.

Vyrai. Ketvirtfinalis

Slovakija – JAV 3:2 (po baudinių; pagrindinis laikas 2:2),

ROC – Danija 3:1,

Suomija – Šveicarija 5:1,

Švedija – Kanada 2:0.

Penktadienį pusfinalyje žais Suomija – Slovakija ir ROC – Švedija.

Trečią kartą olimpinių turnyrų istorijoje tarp keturių stipriausių komandų nepateko nė viena Šiaurės Amerikos šalių rinktinė (praėjusius kartus – 1976 ir 2006 m.).

Akmenslydis

Vyrų turnyro lentelė: Didžioji Britanija – 7 ir 1, Švedija – 7 ir 1, Kanada – 5 ir 3, JAV – 4 ir 4, ROC – 4 ir 5, Kinija – 4 ir 5, Norvegija – 3 ir 5, Italija – 3 ir 5, Šveicarija – 3 ir 5, Danija – 1 ir 7.

Didžioji Britanija, Švedija ir Kanada užsitikrino teisę žaisti atkrintamosiose varžybose. Paskutinė ketvirtoji komanda paaiškės ketvirtadienį.

Moterų turnyro lentelė: Šveicarija – 7 ir 1, Švedija – 6 ir 2, Japonija – 5 ir 3, Kanada – 4 ir 4, Korėja – 4 ir 4, Didžioji Britanija – 4 ir 4, JAV – 4 ir 5, Kinija – 4 ir 5, Danija – 2 ir 6, ROC – 1 ir 7.

Šveicarija iš Švedija užsitikrino teisę žaisti atkrintamosiose varžybose. Kitos dvi komandos paaiškės ketvirtadienį.

Medalių lentelės lyderiai

Nors aštuonių rungčių varžybose aukso medalius iškovojo net aštuonių šalių sportininkai, trečiadienį savo sąskaitą papildė ne visos medalių lentelės viršutinėje dalyje esančios šalys. Truputį nukrito Austrija ir Nyderlandai.

Tiesa, lyderių trijulė nepasikeitė. Medalių lentelėje pirmauja Norvegija (13 aukso, 7 sidabro, 8 bronzos), Vokietija (10, 6, 4) ir JAV (8, 7, 4). Į ketvirtąją vietą pakilo Kinija (7, 4, 2).

Į dešimtuką taip pat patenka Austrija (6, 7, 4), Nyderlandai (6, 4, 4), Švedija (6, 4, 4), Šveicarija (5, 0, 5), ROC (4, 8, 12) ir Prancūzija (4, 7, 2).

Skaičiuojant visų spalvų medalius taip pat pirmauja Norvegija (28), bet antrąją vietą užima ROC (24), kurios sportininkai susižėrė daugiausiai sidabro ir bronzos, bet laimėjo mažai aukso medalių. Po jų žengia Vokietija (20), JAV (19) ir Kanada (18), Kanadiečiai, kaip ir rusai, iškovojo labai daug bronzos medalių (11).