Pasaulio sporto savaitė: teniso lyderių pergalės, futbolo taurių finalai ir NBA čempionų nesėkmė

„Liverpool“ futbolininkai iškovojo Anglijos taurę, Milano „Inter“ – Italijos taurę, keliose šalyse baigėsi nacionalinių futbolo lygų varžybos, pirmosios pasaulio raketės Novakas Džokovičius ir Iga Šwiątek tapo Italijos atvirojo čempionato nugalėtojais, Suomijoje prasidėjo pasaulio ledo ritulio pirmenybės, Dohoje įvyko pirmasis lengvosios atletikos Deimantinės lygos etapas, o NBA čempiono vardą gynęs „Milwaukee Bucks“ nepateko į Rytų grupės finalą.

​„Liverpool“ futbolininkai iškovojo Anglijos taurę<br> AFP/Scanpix nuotr.

May 16, 2022, 9:53 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 11 d. Romoje futbolo Italijos taurės finale Milano „Inter“ nugalėjo Turino „Juventus“ 4:2 (po pratęsimo). „Inter“ šalies taurę iškovojo aštuntąjį kartą (praėjusį kartą – 2011 m.) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo „Juventus“ (14) ir „Roma“ (9). „Juventus“ pirmą kartą nuo 2011 m. per sezoną neiškovojo nė vieno titulo.

Gegužės 11 d. Bolonijoje vyrų krepšinio Europos taurės finale Bolonijos „Virtus“ nugalėjo „Bursaspor“ 80:67 ir iškovojo kelialapį į Eurolygą. „Virtus“ tapo pirmuoju Europos taurę laimėjusiu Italijos klubu.

Gegužės 12 d. Anglijos futbolo lygoje dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojančių Londono komandų rungtynėse „Tottenham Hotspur“ namie nugalėjo „Arsenal“ 3:0.

Gegužės 13 d. Dohoje pirmajame lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape pasiekti penkių rungčių geriausi pasaulio sezono rezultatai, o ieties metimo varžybose Andersonas Petersas iš Grenados pasiekė Šiaurės Amerikos rekordą (93,07 m). 200 metrų bėgimo varžybas laimėjo amerikiečiai Noah Lylesas ir Gabrielle Thomas. Šuolių su kartimi varžybos buvo atšauktos dėl stipraus vėjo.

Gegužės 13 d. Helsinkyje ir Tamperėje prasidėjo pasaulio ledo ritulio čempionatas. Jame dalyvauja 16 komandų, nugalėtojos vardą gina Kanada. Iš turnyro pašalintas Rusijos ir Baltarusijos rinktines pakeitė Austrija ir Prancūzija. Savaitgalį per pirmuosius turus po dvi pergales iškovojo ir grupių lyderėmis tapo Šveicarija, Kanada (A grupė), Suomija ir Švedija (B grupė).

Gegužės 14 d. Los Andžele profesionalų bokso mače dėl antrojo pusvidutinio svorio pasaulio čempiono vardo pagal visų organizacijų versijas amerikietis Jermellas Charlo nugalėjo argentinietį Brianą Castano. 31 metų J.Charlo per karjerą laimėjo 35 iš 37 mačų.

Gegužės 14 d. Anglijos futbolo taurės finale „Liverpool“ nugalėjo Londono „Chelsea“ 0:0 (baudiniai 6:5). „Liverpool“ šalies taurę iškovojo aštuntąjį kartą (praėjusį kartą – 2006 m.) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo Londono „Arsenal“ (14) ir „Manchester United“ (12). „Liverpool“ šiais metais taip pat iškovojo Anglijos lygos taurę.

Gegužės 14 d. Baigėsi Vokietijos futbolo lygos sezonas. Paskutiniajame ture trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado čempiono vardą užsitikrinęs Miuncheno „Bayern“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Wolfsburg“ 2:2. Šalies čempionu 32-ąjį kartą tapo „Bayern“ (77 tšk. per 34 rungt.), kitus tris kelialapius į Čempionų lygą iškovojo Dortmundo „Borussia“ (69), Lėverkuzeno „Bayer“ (64) ir „Leipzig“ (58), kelialapius į Europos lygą – Berlyno „Union“ (57) ir „Freiburg“ (55), į antrąją lygą iškrito Fiurto „Greuther“ (18) ir Bylefeldo „Arminia“ (28), perėjimo rungtynes dėl išlikimo žais Berlyno „Hertha“ (33). Rezultatyviausiu futbolininku tapo 35 įvarčius įmušęs lenkas Robertas Lewandowski („Bayern“). Jis rezultatyviausiu žaidėju tapo septintąjį kartą, tarp jų – penktąjį iš eilės.

Gegužės 14 d. Prancūzijos lygoje komandų, kovojančių dėl kelialapio į Čempionų lygą, rungtynėse „Rennes“ namie nugalėjo „Marseille“ 2:0. Po 37 turų pirmauja čempiono vardą užsitikrinęs Paryžiaus PSG (83 tšk.), „Monaco“ (68), „Marseille“ (68), „Rennes“ (65), „Strasbourg“ (63) ir „Nice“ (63).

Gegužės 15 d. Baigėsi Nyderlandų futbolo lygos sezonas. Čempionu 36-ąjį kartą tapo titulą apgynęs Amsterdamo „Ajax“ (83 tšk. per 34 rungt.), antrąją vietą užėmė ir kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo „Eindhoven“ (81), trečiąją vietą užėmė Roterdamo „Feyenoord“ (71).

Gegužės 15 d. Baigėsi Portugalijos futbolo lygos sezonas. Čempionu 30-ąjį kartą tapo po sezono pertraukos titulą susigrąžinęs „Porto“ (91 tšk. per 34 rungt.), antrąją vietą užėmė ir kitą kelialapį į Čempionų lygą iškovojo Lisabonos „Sporting“ (85), trečiąją vietą užėmė ir kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo Lisabonos „Benfica“ (74).

Gegužės 15 d. Anglijos futbolo lygoje taškus prarado lyderis „Manchester City“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Londono „West Ham United“ 2:2. Po 37 turų pirmauja „Manchester City“ (90 tšk.), „Liverpool“ (86, žaidė 36 rungt.), Londono „Chelsea“ (70, žaidė 36 rungt.), Londono „Tottenham Hotspur“ (68), Londono „Arsenal“ (66, žaidė 36 rungt.), „Manchester United“ (58) ir „West Ham United“ (56).

Gegužės 15 d. Škotijos futbolo čempionu tapo Glazgo „Celtic“ (93 taškai per 38 rungt.), antrąją vietą užėmė čempiono vardą gynęs Glazgo „Rangers“ (89), trečiąją – Edinburgo „Hearts“ (61). Per visą pirmenybių istoriją „Rangers“ čempionu tapo 55 kartus, „Celtic“ – 52 kartus, kiti klubai kartu sudėjus – 19 kartų.

Gegužės 15 d. Italijos futbolo lygoje pergales pasiekė abu dėl čempiono vardo kovojantys Milano klubai. „Milan“ namie nugalėjo Bergamo „Atalanta“ 2:0, „Inter“ svečiuose – „Cagliari“ 3:1. Po 37 turų pirmauja „Milan“ (83 tšk.), „Inter“ (81), „Napoli“ (76), Turino „Juventus“ (69), Romos „Lazio“ (62), „Roma“ (60) ir Florencijos „Fiorentina“ (59).

Gegužės 15 d. Ispanijos futbolo lygoje taškus prarado visi keturi lyderiai. Čempiono vardą užsitikrinęs Madrido „Real“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Cadiz“ 1:1, „Barcelona“ – su Madrido „Getafe“ 0:0, Madrido „Atletico“ ir „Sevilla“ tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 37 turų pirmauja Madrido „Real“ (85), „Barcelona“ (73), „Atletico“ (68), „Sevilla“ (67), Sevilijos „Real Betis“ (64) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (62).

Gegužės 15 d. Lenkijos futbolo čempiono vardą likus vienam turui iki turnyro pabaigos užsitikrino Poznanės „Lech“ (71 tšk. per 33 rungt.). Šis klubas čempionu tapo aštuntąjį kartą (praėjusį kartą – 2015 m.). Dėl antrosios vietos kovoja Čenstakavos „Rakow“ (66) ir Ščecino „Pogon“ (64).

Gegužės 15 d. Baigėsi Čekijos futbolo lygos sezonas. Čempione tapo šeštąjį kartą tapo Plzenio „Viktoria“ (85 tšk. per 35 rungt.), antrąją vietą užėmė čempionės vardą praradusi Prahos „Slavia“ (78).

Gegužės 15 d. „Giro d‘Italia“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po pirmosios savaitės (9 etapų) pirmauja ispanas Juanas Pedro Lopezas („Trek-Segafredo“), lyderiu tapęs ketvirtajame etape (gegužės 10 d.). Nuo jo mažiau nei puse minutės atsilieka šeši varžovai.

Gegužės 15 d. Romoje Italijos atvirojo teniso čempionato („ATP 1000“) finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 6:0, 7:6. Pirmoji pasaulio raketė 34-erių N.Džokovičius iškovojo pirmąjį titulą šiais metais ir 87-ąjį titulą karjeroje, tarp jų – 38-ąjį „Masters“ rango turnyruose (Italijos čempionu tapo šeštąjį kartą). Italijos čempionato pusfinalyje jis laimėjo tūkstantąjį mačą profesionalo karjeroje.

Gegužės 15 d. Romoje Italijos atvirojo teniso čempionato („WTA 1000“) finale lenkė Iga Šwiątek nugalėjo tunisietę Ons Jabeur 6:2, 6:2. Pirmoji pasaulio raketė 20-metė I.Šwiątek iškovojo aštuntąjį titulą karjeroje, tarp jų – penktąjį „Masters“ turnyruose. Ji nuo vasario vidurio laimėjo 28 mačus iš eilės.

Gegužės 15 d. Le Mane motociklų lenktynių Didžiojo prizo Prancūzijos etapo nugalėtoju tapo italas Enea Bastianini („Ducati“). Po septynių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“, 102 tšk.), ispanas Aleixas Espargaro („Aprilia“, 98) ir šį sezoną tris etapus laimėjęs E.Bastianini (94).

Gegužės 15 d. Sarajeve Europos merginų (iki 17 m.) futbolo čempionato finale Vokietija nugalėjo Ispaniją 2:2 (baudiniai 3:2). Abi finalininkės ir trečiąją vietą užėmusi Prancūzija iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą. Vokietės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo septintą kartą per 12 turnyrų.

Gegužės 15 d. Baigėsi Pietų Kašijaso vasaros kurčiųjų žaidynės (Brazilija). Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Ukraina (61 aukso, 38 sidabro, 38 bronzos).

Gegužės 15 d. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų grupės pusfinalyje čempiono vardą gynęs „Milwaukee Bucks“ pralaimėjo „Boston Celtics“ 3:4. Į Rytų grupės finalą pateko „Miami Heat“ ir „Celtics“, į Vakarų grupės finalą – „Golden State Warriors“ ir „Dallas Mavericks“.