Pasaulio sporto savaitė: Tautų lygos mačai, teniso sensacijos ir „Formulės 1“ čempiono pergalė

Portugalijos ir Nyderlandų futbolo rinktinės geriausiai pradėjo trečiąjį Tautų lygos turnyrą, olandas Timas van Rijthovenas, sensacingai sutriuškinęs pirmąją pasaulio raketę, ir brazilė Beatriz Haddad Maia iškovojo pirmuosius teniso karjeros titulus, slovėnas Primožas Rogličius iškovojo dar vieną pergalę dviračių sporto pasaulio turo lenktynėse, o olandas Maxas Verstappenas nugalėjo „Formulės-1“ lenktynių etape.

D. Medvedevas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
 Portugalai pralaimėjo šveicarams.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
M.Verstappenas.<br>Zuma/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jun 13, 2022, 11:39 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 7 d. Rajane (Kataras) pasaulio futbolo čempionato atrankos Azijos zonos atkrintamajame mače Australija nugalėjo Jungtinius Arabų Emyratus 2:1. Australijos rinktinė iškovojo teisę žaisti tarpžemyninį atkrintamąjį mačą su Peru (jis įvyks birželio 13 d.).

Birželio 9 d. Romoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė Nicholasas Kimeli iš Kenijos (5000 m), amerikietė Athing Mu (800 m), puertorikietė Jasmine Camacho-Quinn (100 m su barjerais) ir amerikietė Sandi Morris (kartis). 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo amerikietis Fredas Kerley (9,92 sek.). Trečiąją pergalę per tris etapus iškovojo slovėnas Kristjanas Čehas (diskas) ir S.Morris (kartis).

Birželio 11 d. Futbolo Europos Tautų lygos A lygoje per pirmąjį ratą visų trejų rungtynių nelaimėjo nė viena komanda. 1-osios grupės lydere tapo Danija (6 tšk.), 2-osios – Portugalija (7), 3-iosios – Italija (5), 4-osios – Nyderlandai (7). Per pirmąjį ratą nė vieno taško neiškovojo tik 2-osios grupės autsaiderė Šveicarija, bet birželio 12 d. ji ketvirtojo turo rungtynėse namie nugalėjo Portugaliją 1:0.

Birželio 12 d. Le Mano 24 valandų automobilių lenktynių nugalėtoju tapo „Toyota Gazoo Racing“ ekipažas, kurį sudarė šveicaras Sebastienas Buemi, naujazelandietis Brendonas Hartley ir japonas Ryo Hirakawa. S.Buemi čempionu tapo ketvirtąjį kartą (visus titulus iškovojo „Toyota“ komandose), B.Hartley – trečiąjį kartą.

Birželio 12 d. Baku „Formulės-1“ čempionato Azerbaidžano etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), trečiąją – britas George‘as Russellas („Mercedes“). Po aštuonių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis M.Verstappenas (150 tšk.), S.Perezas (129), monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“, 116) ir G.Russellas (99).

Birželio 12 d. „Criterium du Dauphine“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“, antrąją vietą užėmė danas Jonasas Vingegaardas („Jumbo-Visma“), trečiąją – australas Benas O‘Connoras (AG2R). P.Rogličius pirmą kartą nugalėjo „Criterium du Dauphine“ lenktynėse ir šį sezoną laimėjo antrąsias UCI pasaulio turo daugiadienes lenktynes.

Birželio 12 d. Miunchene baigėsi Europos šaudymo iš lanko čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Turkija (2 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos).

Birželio 12 d. Teniso turnyro Hertogenbose (Nyderlandai, „ATP 250“) finale olandas Timas van Rijthovenas nugalėjo rusą Danijilą Medvedevą 6:4, 6:1. 25-erių T.Van Rijthovenas iškovojo pirmąjį karjeros titulą ir birželio 13 d. paskelbtame ATP reitinge pakilo iš 205-osios į 106-ąją vietą. Į finalą patekęs 26-erių D.Medvedevas grįžo į ATP reitingo pirmąją vietą, iš kurios išstūmė serbą Novaką Džokovičių.

Birželio 12 d. Teniso turnyro Štutgarte („ATP 250“) finale italas Matteo Berrettini nugalėjo britą Andy Murray 6:4, 5:7, 6:3. 26-erių M.Berrettini iškovojo šeštąjį titulą. Buvęs ATP reitingo lyderis 35-erių A.Murray antrą kartą šį sezoną pateko į finalą, bet nelaimėjo nė vieno turnyro nuo 2019 m. spalio.

Birželio 12 d. Teniso turnyro Notingeme („WTA 250“) nugalėtoja tapo brazilė Beatriz Haddad Maia (pirmasis karjeros titulas), turnyro Hertogenbose („WTA 250“) – rusė Jekaterina Aleksandrova (antrasis titulas).