Po Afrikos kovų Egipte paaiškėjo paskutiniai pasaulio vyrų rankinio pirmenybių dalyviai

Pirmadienį Kaire pasibaigus Afrikos pirmenybėms, kuriose čempionės vardą apgynė Egipto rinktinė, paaiškėjo paskutinieji 2023 metų pasaulio vyrų rankinio pirmenybių dalyviai.

Egipto rinktinė.<br> IHF nuotr.

2022-07-19 15:19

Egiptas apgynė čempiono vardą

Pirmadienį Afrikos pirmenybių finalo rungtynėse čempionės vardą gynusi Egipto rinktinė sutriuškino turnyro atradimu tapusią Žaliojo Kyšulio komandą 37:25.

Bronzos medalius iškovojo Maroko rankininkai, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėję Tuniso komandą 28:24. Pirmadienį taip pat įvyko rungtynės dėl penktosios vietos, kuriose Alžyro rinktinę palaužė Gvinėjos ekipą 27:26.

Pastarosios rungtynės buvo labai svarbios dėl to, kad penkios geriausios žemyno komandos gavo teisę žaisti 2023 metų pasaulio pirmenybėse. Penktąją vietą užėmę alžyriečiai iškovojo paskutinį Afrikai skirtą kelialapį ir prisidėjo prie anksčiau tikslą pasiekusių Egipto, Žaliojo Kyšulio, Maroko bei Tuniso komandų.

Beje, šios penkios komandos žaidė ir praėjusiose pasaulio pirmenybėse, kurios vyko pernai Egipte. Tačiau per praėjusias pasaulio pirmenybes Afrikai atstovavo net septynios komandos, o šįkart pernai Egipte rungtyniavusioms Kongo Demokratinės Respublikos ir Angolos rinktinėms kelialapių neužteko.

Istorinis Tuniso nuopuolis

Užpernai pasiektą rezultatą pakartojusi Egipto rinktinė Afrikos čempione tapo aštuntąjį kartą. Žemyno rekordininkė yra dešimt kartų aukso medalius iškovojusi Tuniso rinktinė, o kitus septynis kartus tauriausi apdovanojimai iškeliavo į Alžyrą. Per visą Afrikos pirmenybių istoriją čempionėmis tapo tik šių trijų Šiaurės Afrikos šalių komandos.

Nors čempionai buvo nuspėjami, šių metų pirmenybėse netrūko istorinių įvykių. Labiausiai pasižymėjo Žaliojo Kyšulio komanda, kuri žemyno pirmenybių medalius iškovojo pirmą kartą.

Vos antrą kartą tarp prizininkų pateko Maroko rankininkai. Jie kaire laimėtus bronzos medalius pridėjo prie 2006 metais iškovotos bronzos.

Marokiečiams apdovanojimai buvo tarsi atlygis už patirtą nuoskaudą. Šių metų pirmenybės turėjo vykti Maroke, tačiau buvo perkeltos į Egiptą, kai Alžyro rankinio federacija pagrasino boikotuoti turnyrą dėl Maroko veiksmų Vakarų Sacharoje.

Jei Žaliojo Kyšulio ir Maroko komandos džiaugėsi nekasdieniais laimėjimais, tai Tuniso rinktinė patyrė istorinį nuopuolį. Tunisiečiai pirmą kartą istorijoje nepateko tarp trijų stipriausių. Per visas 24 praėjusias Afrikos pirmenybes Tuniso komanda iškovojo medalius.

Pasaulio pirmenybių dalyviai

Pasibaigus Afrikos pirmenybėms paaiškėjo galutinis pasaulio pirmenybių dalyvių sąrašas. 2023 metų sausio 11–29 dienomis Švedijoje ir Lenkijoje žais šios 32 komandos:

Europa (17): Švedija, Lenkija, Danija, Ispanija, Norvegija, Prancūzija, Belgija, Islandija, Juodkalnija, Kroatija, Portugalija, Serbija, Šiaurės Makedonija, Vengrija, Vokietija, Nyderlandai, Slovėnija.

Azija (5): Bahreinas, Iranas, Kataras, Korėja, Saudo Arabija.

Afrika (5): Alžyras, Egiptas, Marokas, Tunisas, Žaliasis Kyšulys.

Pietų ir Centrinė Amerika (4): Argentina, Brazilija, Čilė, Urugvajus.

Šiaurės Amerika ir Karibai (1): JAV.

Afrikos pirmenybės

Finalas

Egiptas – Žaliasis Kyšulys 37:25 (24:12).

Dėl 3 vietos

Marokas – Tunisas 28:24 (14:12).

Dėl 5 vietos

Alžyras – Gvinėja 27:26 (12:10).

Kitas vietas užėmė: 7. Kongo DR, 8. Angola, 9. Gabonas, 10. Nigerija, 11. Senegalas, 12. Kamerūnas, 13. Zambija.