Pasaulio sporto savaitė: pirmasis „Real“ titulas, pagerintas plaukimo rekordas ir Sandraugos žaidynių pabaiga

Madrido „Real“ futbolininkai iškovojo Europos supertaurę, 17-metis rumunas Davidas Popovici pagerino trylika metų gyvavusį svarbiausios plaukimo rungties pasaulio rekordą, ispanas Pablo Carreno Busta ir rumunė Simona Halep tapo Kanados atvirojo teniso čempionato nugalėtojais, britai susižėrė daugiausiai medalių Europos irklavimo pirmenybėse, jamaikietė Shelly Ann Fraser-Pryce pasiekė vieną geriausių visų laikų rezultatų bėgdama 100 metrų, o Australija užėmė pirmąją vietą Sandraugos žaidynių medalių lentelėje.

K.Benzema įvarčiai buvo aukso vertės Madrido „Real“ klubo kelyje į triumfą 2021–2022 m. sezono Čempionų lygoje.<br>„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Madrido „Real“ jau 14-ąjį kartą tapo stipriausia žemyno futbolo komanda.<br>„Reuters“/„Scanpix nuotr.

Aug 15, 2022, 11:30 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 8 d. Buvusi ilgametė pirmoji pasaulio teniso raketė amerikietė Serena Williams po 14 mėnesių pertraukos iškovojo pergalę vienetų varžybose. Toronte Kanados atvirojo čempionato pirmajame rate 40-metė S.Williams nugalėjo ispanę Nurią Parrizas 6:3, 6:4. Rugpjūčio 10 d. antrajame rate S.Williams pralaimėjo šveicarei Belindai Benčič.

Rugpjūčio 8 d. Birmingame (Anglija) baigėsi 22-osios Sandraugos žaidynės. Medalių lentelėje pirmąsias vietas užėmė Australija (67 aukso, 57 sidabro ir 54 bronzos), Anglija (57, 66 ir 53) ir Kanada (26, 32 ir 34).

Rugpjūčio 8 d. Belgrade pasaulio merginų (iki 18 m.) vandensvydžio čempionato finale JAV nugalėjo Graikiją 10:8. Bronzos medalius laimėjo Vengrija. Amerikietės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo antrą kartą.

Rugpjūčio 9 d. Čenajuje (Indija) baigėsi šachmatų olimpiada. Nugalėtojais tapo Uzbekistano vyrai ir Ukrainos moterys, antrąją vietą užėmė Armėnijos vyrai ir Gruzijos moterys, trečiąją – Indijos antroji vyrų rinktinė ir Indijos moterys. 44-oji šachmatų olimpiada turėjo vykti 2020 m. Chanty-Mansijske (Rusija), bet buvo dukart nukelta ir perkelta į Čenajų.

Rugpjūčio 10 d. Helsinkyje futbolo Europos supertaurės rungtynėse praėjusio sezono Čempionų lygos nugalėtojas Madrido „Real“ įveikė praėjusio sezono Europos lygos nugalėtoją Frankfurto „Eintracht“ 2:0 (įvarčius įmušė D.Alaba ir K.Benzema). „Real“ žemyno supertaurę iškovojo penktąjį kartą (praėjusius – 2002, 2014, 2016 ir 2017 m.) ir pagal titulų skaičių pavijo rekordininkus „Barcelona“ ir „Milan“ klubus. „Eintracht“ pirmą kartą žaidė supertaurės rungtynes.

Rugpjūčio 10 d. Monake lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė jamaikietė Shelly Ann Fraser-Pryce (100 m nubėgo per 10,62 sek., tai – ketvirtas visų laikų pasaulio rezultatas), Fatih Kipyegon iš Kenijos (1500 m nubėgo per 3 min. 50,37 sek., tai – antras visų laikų pasaulio rezultatas) ir Thierry Ndikumwenayo iš Burundžio (5000 m).

Rugpjūčio 10 d. Skopjėje pasaulio merginų rankinio čempionato finale Korėja nugalėjo Daniją 31:28. Bronzos medalius laimėjo Vengrija. Korėjietės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo pirmą kartą.

Rugpjūčio 14 d. Miunchene baigėsi Europos irklavimo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Didžioji Britanija (6 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos). Čempionais tapo 10 šalių, medalius laimėjo 18 šalių sportininkai.

Rugpjūčio 14 d. Miunchene Europos dviračių plento čempionato grupinių lenktynių nugalėtoju tapo olandas Fabio Jakobsenas, sidabro medalį laimėjo prancūzas Arnaud Demare‘as, bronzos – belgas Timas Merlier.

Rugpjūčio 14 d. Heraklėjuje (Graikija) Europos merginų (iki 18 m.) krepšinio čempionato finale Lietuva nugalėjo Ispaniją 78:75. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Lietuvės antrą kartą tapo šios amžiaus grupės Europos čempionėmis (pirmą – 2008 m.).

Rugpjūčio 14 d. Podgoricoje Europos vaikinų (iki 18 m.) rankinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Švediją 34:32. Bronzos medalius laimėjo Vokietija. Ispanai šiais metais tapo abiejų amžiaus grupių (taip pat iki 20 m.) Europos vaikinų čempionais.

Rugpjūčio 14 d. Herninge (Danija) baigėsi pasaulio žirgų sporto žaidynės. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Danija (5 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos).

Rugpjūčio 14 d. Miunchene baigėsi Europos moterų gimnastikos čempionatas. Daugiakovės nugalėtoja tapo italė Asia D‘Amato. Daugiausiai medalių iškovojo Italija (2 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos).

Rugpjūčio 14 d. Romoje vykstančiame Europos vandens sporto šakų čempionate po pirmosios savaitės medalių įskaitoje pirmauja Italija (11 aukso, 10 sidabro, 5 bronzos). 17-metis rumunas Davidas Popovici pagerino 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi pasaulio rekordą (46,86 sek.), kuris nuo 2009 metų priklausė brazilui Cesariui Cielo (46,91 sek.).

Rugpjūčio 14 d. Monrealyje Kanados atvirojo teniso čempionato („ATP 1000“) finale ispanas Pablo Carreno Busta nugalėjo lenką Hubertą Hurkaczą 3:6, 6:3, 6:3. 31-erių P.Carreno Busta pirmą kartą laimėjo „ATP 1000“ rango turnyrą ir iškovojo 7-ąjį titulą karjeroje. Toronte Kanados atvirojo teniso čempionato („WTA 1000“) finale rumunė Simona Halep nugalėjo brazilę Beatriz Haddad Maią 6:3, 2:6, 6:3. 30-metė S.Halep trečiąjį kartą tapo Kanados čempione ir iškovojo 24-ąjį titulą per karjerą. 26-erių B.Haddad Maia pirmą kartą žaidė „WTA 1000“ rango turnyro finale.

Futbolo lygos

Rugpjūčio 12–14 d. Anglijos lygoje per du turus po 6 taškus iškovojo tik čempiono vardą ginantis „Manchester City“ ir Londono „Arsenal“. Antrajame ture Londono derbyje „Chelsea“ ir „Tottenham Hotspur“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Taškų neturintis „Manchester United“ išvykoje pralaimėjo „Brentford“ 0:4.

Vokietijos lygoje per du turus po 6 taškus iškovojo tik čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ ir Dortmundo „Borussia“.

Ispanijos lygos pirmajame ture taškus prarado viena iš pagrindinių favoričių „Barcelona“, namie sužaidusi lygiosiomis su „Rayo Vallecano“ 0:0. Čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ svečiuose nugalėjo „Almeria“ 2:1.

Italijos lygos pirmajame ture laimėjo visi favoritai. Čempiono vardą ginantis „Milan“ namie įveikė „Udinese“ 4:2.

Prancūzijos lygoje antrojo turo rungtynės tarp „Lorient“ ir „Lyon“ buvo nukeltos dėl „nesaugios aikštės“ Lorjano stadione. Po antrojo turo 6 taškus turi tik čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG.