Lietuvos sporto savaitė: nesėkmingas krepšinio klubų startas Europoje, futbolo taurės finalininkai ir jaunimo medaliai

Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ pralaimėjo pirmąsias Europos krepšinio turnyrų rungtynes, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pratęsė nelaimėtų rungtynių virtinę Europos konferencijos lygos turnyre, Kauno „Hegelmann“ pirmą kartą pateko į Lietuvos futbolo taurės finalą, jaunieji Lietuvos sportininkai iškovojo pasaulio šiuolaikinės penkiakovės ir Europos bokso pirmenybių medalius, o Robertas Tvorogalas pasiekė pergalę gimnastikos Iššūkio taurės etape.

Kauniečiai patyrė pralaimėjimą Tel Avive.<br>zalgiris.lt nuotr.
Patricija Paukštytė.<br>VTA nuotr.
Futbolo teisėjas Donatas Rumšas.<br>lff.lt nuotr.
FIBA Čempionų lygos startas.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Oct 10, 2022, 11:05 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 4 d. Zeliona Guroje (Lenkija) pasaulio jaunimo (iki 22 m.) šiuolaikinės penkiakovės čempionate Titas Puronas ir Paulius Vagnorius laimėjo vaikinų estafetės varžybų sidabro medalius.

Spalio 4 d. Montesilvane (Italija) pasibaigusiame Europos jaunių bokso čempionate bronzos medalius iškovojo Gabrielė Sinickaitė (iki 57 kg), Beatričė Savickaitė (iki 60 kg), Gustė Gataveckaitė (iki 66 kg) ir Vesta Austinaitė (iki 75 kg), Lietuvai atstovavo penkios merginos ir septyni vaikinai.

Spalio 5 d. Lietuvos futbolo taurės pusfinalio rungtynėse Kauno „Hegelmann“ namie nugalėjo „Panevėžį“ 0:0 (baudiniai 4:3). „Hegelmann“ pirmą kartą pateko į taurės turnyro finalą, kuriame spalio 16 d. Kaune žais su titulą ginančiu Vilniaus „Žalgiriu“.

Spalio 5 d. Vilniaus „Rytas“ vyrų krepšinio Čempionų lygos pirmosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo nugalėtojo vardą ginančiam Lagūnos San Kristobalio „Tenerife“ (Ispanija) 74:89 (M.Fosteris 21, M.Echodas 15).

Spalio 5 d. Donatas Rumšas teisėjavo per futbolo Čempionų lygos rungtynes Mančesteryje, kuriose „Manchester City“ nugalėjo „Kobenhavn“ 5:0.

Spalio 5 d. Futbolo UEFA Jaunimo lygos (iki 19 m.) pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje pralaimėjo „Trenčin“ (Slovakija) 0:4 (pirmosios rungtynės 2:1) ir nepateko į kitą etapą.

Spalio 6 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Europos konferencijos lygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Jerevano „Piunik“ 0:2. „Žalgiris“ per 3 rungtynes iškovojo 1 tašką ir grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą. Pirmauja po 6 taškus turintys „Piunik“ ir „Basel“.

Spalio 6 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos pirmosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi“ 83:84 (K.Evansas 17, K.Hayesas 16, T.Dimša 13).

Spalio 6 d. Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) vyrų rinktinių reitinge Lietuva nukrito iš 142-osios į 144-ąją vietą. Lietuvą aplenkė Surinamas ir Esvatinis. Tarp Europos šalių Lietuva užima 49-ąją vietą.

Spalio 6 ir 9 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Estijoje vykusiame Baltijos taurės turnyre užėmė trečiąją vietą. Lietuvės pusfinalyje pralaimėjo Estijai 1:4, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Latviją 2:1. Finale Estija nugalėjo Farerų Salas 3:1.

Spalio 7 d. Lietuvos gimnastikos federacija paskelbė, kad nesiųs savo atstovų į Tarptautinės gimnastikos federacijos (FIG) kongresą, kuris numatomas lapkričio 11–12 d. Stambule, nes į jį pakviesti Rusijos federacijos atstovai.

Spalio 7 d. Per draugiškas krepšinio rungtynes Anykščiuose mirė šio miesto komandos krepšininkas Benas Steponėnas (39).

Spalio 8 d. Egidijus Kavaliauskas pusvidutinio svorio profesionalų bokso mače Karsone (Kalifornija, JAV) nugalėjo amerikietį Mykalą Foxą. 34 metų E.Kavaliauskas profesionalo karjeroje laimėjo 23 iš 26 mačų.

Spalio 8 d. Patricija Paukštytė su Vivian Yang iš Naujosios Zelandijos teniso turnyro Šarme el Šeiche (Egiptas; „W15“) dvejetų varžybų finale nugalėjo slovakes Romaną Cisovską ir Barborą Matušovą. 18-metė P.Paukštytė iškovojo antrąjį dvejetų titulą profesionalių varžybose.

Spalio 8 d. Zeliona Guroje pasaulio jaunimo (iki 22 m.) šiuolaikinės penkiakovės čempionate Elzbieta Adomaitytė merginų varžybose iškovojo bronzos medalį. Vaikinų varžybose Titas Puronas užėmė penktąją vietą.

Spalio 8 d. Prasidėjo Lietuvos moterų rankinio lygos turnyras. Jame dalyvauja septynios komandos, čempiono vardą gina Kauno „Žalgiris“.

Spalio 8 d. Į Baltijos regbio lygos finalą pateko Šiaulių „Vairas“ ir Rygos „Livonia“. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse „Vairas“ nugalėjo čempiono vardą gynusį Šiaulių „Baltrex“ 23:22 (pirmosios rungtynės 31:31), „Livonia“ išvykoje pralaimėjo reguliariojo sezono nugalėtojui Kauno „Ąžuolui“ 33:34 („Livonia“ pirmąsias rungtynes laimėjo didesniu skirtumu 23:21). Finalo rungtynės vyks spalio 22 d.

Spalio 9 d. Mersine (Turkija) gimnastikos Pasaulio iššūkio taurės etape Robertas Tvorogalas laimėjo varžybas ant skersinio ir užėmė antrąją vietą pratimuose ant lygiagrečių. Tomas Kuzmickas pratimuose ant lygiagrečių užėmė aštuntąją vietą.

Spalio 9 d. Espe dailiojo čiuožimo Suomijos taurės („Challenger Series“) ledo šokių varžybose Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala užėmė paskutinę aštuntąją vietą.

Spalio 9 d. Bukarešte pasaulio jaunimo (iki 23 m.) trijulių krepšinio čempionate Lietuvos vaikinų rinktinė užėmė ketvirtąją vietą. Lietuviai laimėjo visas ketverias grupės varžybų rungtynes, ketvirtfinalyje nugalėjo Vokietiją 21:14, pusfinalyje pralaimėjo Lenkijai 18:21, rungtynėse dėl trečiosios vietos – Prancūzijai 17:21. Finale Lenkija nugalėjo Serbiją 21:20. Lietuvos merginų rinktinėje grupėje laimėjo 2 iš 4 rungtynių, užėmė trečiąją vietą ir į atkrintamąsias varžybas nepateko. Merginų finale Prancūzija nugalėjo JAV 21:18.

Spalio 9 d. Frankfurte ištraukti 2024 m. Europos vyrų futbolo čempionato atrankos turnyro burtai. Lietuvos rinktinė pateko į G grupę, kurioje žais su Vengrija, Serbija, Juodkalnija ir Bulgarija. Kelialapius į Vokietijoje vyksiantį čempionatą iškovos dvi geriausios grupės komandos.

Spalio 9 d. Lietuvos futbolo A lygoje Kauno derbyje „Žalgiris“ ir „Hegelmann“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Kitose rungtynėse, kuriose žaidė dėl prizinių vietų kovojančios komandos, Marijampolės „Sūduva“ išvykoje nugalėjo Vilniaus „Riterius“ 3:2. „Panevėžys“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Gargždų „Banga“ 1:1. Po 32 turų pirmauja Vilniaus „Žalgiris“ (66 tšk., praleido 5 turus), „Hegelmann“ (57), „Panevėžys“ (51, praleido 3 turus), „Sūduva“ (51, praleido 2 turus), „Riteriai“ (48, praleido 1 turą) ir Kauno „Žalgiris“ (47, praleido 3 turus).

Spalio 9 d. Lietuvos krepšinio lygos favoritų rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 74:66. Po keturių turų pirmauja „Žalgiris“ (4 perg. ir 0 pral.), Vilniaus „Rytas“, „Jonava“ (po 3 ir 0), „Lietkabelis“ ir „Wolves“ (po 3 ir 1).