Įdomiausioje pasaulio pirmenybių dvikovoje – Islandijos rankininkų pergalė

Pasaulio vyrų rankinio pirmenybėse ketvirtadienį didžiausiu skirtumu varžovus sutriuškino slovėnai, sunkiausiai pergalę pasiekė iraniečiai, o labiausiai intrigavusiose rungtynėse du taškus iškovojo islandai. Ypatingai džiaugėsi Žaliojo Kyšulio rankininkai, kurie pirmą kartą istorijoje laimėjo pasaulio pirmenybių rungtynes.

Islandijos rankininkai.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jan 13, 2023, 6:52 AM

Europiečiai

Ketvirtadienį Lenkijoje ir Švedijoje vykstančiose pasaulio pirmenybėse keturių grupių komandos žaidė pirmojo turo rungtynes.

Dėmesio centre buvo D grupėje Kristianstade kovojančių Islandijos ir Portugalijos rankininkų mačas, kuriame pergalę šventė šiauriečiai. Islandai, palaikomi jau per pirmąjį etapą iš tolimosios salos gausiai atvykusių sirgalių, permainingose rungtynėse nugalėjo portugalus 30:26.

Nors islandai nė sykio neleido varžovams persverti rezultato, skirtumas visą laiką buvo nedidelis, o portugalai vis pavydavo šiek tiek nutoldavusius varžovus. Vis dėlto atsakyti į paskutinį islandų spurtą nebeliko nei laiko, nei jėgų.

Islandijos rinktinės puolimo lyderis Bjarki Maras Elissonas įmetė 9 įvarčius ir po ketvirtadienio rungtynių yra rezultatyviausias turnyro žaidėjas.

Dvi Europos komandos susitiko ir Krokuvoje, kur vyksta A grupės varžybos. Vis dėlto šiose rungtynėse buvo aiškūs favoritai – Ispanijos rankininkai. Jie nugalėjo Juodkalnijos komandą 30:25.

Šeimininkai

11,6 tūkstančio žiūrovų Geteborge stebėjo pirmąsias turnyro šeimininkės Švedijos rinktinės rungtynes. Švedai patampė savo sirgalių nervus ir daugiau nei kėlinį klimpo Brazilijos komandos gynyboje (įsibėgėjus antrajam kėliniui šeimininkai pirmavo tik 13:12), tačiau po to aptiko silpnąsias varžovų vietas ir nugalėjo 26:18.

Kova

A grupėje visas 60 minučių lygiai kovojo Irano ir Čilės rankininkai. Nors daug ilgiau pirmavo iraniečiai, antrojo kėlinio viduryje čiliečiai perėmė iniciatyvą ir įgijo didžiausią rungtynėse trijų įvarčių persvarą 23:30. Tačiau to neužteko: Irano komanda įmetė keturis įvarčius paeiliui, paskutinėmis sekundėmis dar vieną pavojingą metimą atrėmė lemiamo tarpsnio didvyriu tapęs vartininkas Mohammadas Siavošišaehenajatis ir iraniečiai iškovojo pergalę 25:24.

Afrikiečiai

Ketvirtadienį kone labiausiai pergale džiaugėsi Žaliojo Kyšulio rankininkai. Jie pasaulio pirmenybėse iškovojo pirmuosius taškus.

Žaliojo Kyšulio rinktinė pasaulio pirmenybėse debiutavo 2021 metais, bet praėjusiame turnyre žaidė tik vienerias rungtynes. Žaliojo Kyšulio rankininkai užpernai pralaimėjo vengrams, o po to buvo priversti pasitraukti iš varžybų, nes keli žaidėjai užsikrėtė kovidu.

Antrasis Žaliojo Kyšulio bandymas – daug sėkmingesnis. Afrikiečiai ketvirtadienį įtikinamai nugalėjo Urugvajaus rinktinę 33:25.

Beje, užpernai Žaliasis Kyšulys ir Urugvajus taip pat buvo vienoje grupėje. Tuomet dykai gauti taškai padėjo urugvajiečiams patekti į antrąjį etapą ir, nelaimėjus nė vienerių rungtynių, užimti 24-ąją vietą.

Urugvajus, kaip ir Žaliasis Kyšulys, pasaulio pirmenybėse debiutavo užpernai. Formaliai urugvajiečių sąskaitoje yra viena pergalė, bet aikštėje jie dar nelaimėjo nė vienerių pasaulio pirmenybių rungtynių.

Triuškinimas

Dviženkliu skirtumu ketvirtadienį baigėsi tik vienerios iš septynerių rungtynių. Slovėnijos rinktinė be vargo nugalėjo Saudo Arabijos komandą 33:19.

Tiesa, be vargo laimėjo ir Vengrijos rankininkai, kurie jau pirmajame kėlinyje pirmavo prieš Korėjos komandą dviženkliu skirtumu, bet po pertraukos paspaudė stabdį ir tenkinosi mažesne pergale 35:27.

1 turas

A grupė (Krokuva)

Čilė – Iranas 24:25 (11:13). E.Feuchtmannas 6 / Oraei 7.

Ispanija – Juodkalnija 30:25 (15:12). Odriozola 6 / Vujovičius 7. 1808 žr.

B grupė (Katovicai)

Saudo Arabija – Slovėnija 19:33 (8:16). Al Muwalladas 4 / Jancas 6. 1371 žr.

Prancūzija – Lenkija 26:24 (14:13). Memas 6, Mahe 4 / Sičko 7, Moryto 6. 9999 žr.

C grupė (Geteborgas)

Žaliasis Kyšulys – Urugvajus 33:25 (17:11). G.Furtado 6 / Rubbo 5, Rostagno 5. 6312 žr.

Švedija – Brazilija 26:18 (11:9). Gottfridssonas 6 / Rodriguesas 4. 11627 žr.

D grupė (Kristianstadas)

Vengrija – Korėja 35:27 (21:11). Lėkai 7 / Kangas 5, Ha 5, Parkas S. 5. 2738 žr.

Islandija – Portugalija 30:26 (15:15). Elissonas 9, Magnussonas 7 / Portela 8. 2738 žr.