Kalbėdamas Esene vykusiame politiniame forume T. Bachas paragino politikus gerbti sporto vertybes.
Jei politikai priima sprendimus dėl to, kas gali ar negali dalyvauti sporto varžybose dėl politinių priežasčių, tuomet sportas ir sportininkai „tampa tik politikos instrumentu, o sportas tada negali perteikti savo bendrųjų vertybių“, sakė T. Bachas.
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios Rusijos ir Baltarusijos sportininkams buvo uždrausta dalyvauti daugumoje svarbiausių sporto renginių. Tačiau dabar IOC svarsto galimybę juos sugrąžinti kaip neutralius sportininkus, taip pat ir į kitais metais vyksiančias Paryžiaus olimpines žaidynes.
Jei jie dalyvautų tarptautiniuose sporto renginiuose kaip neutralūs sportininkai, jų nacionaliniai simboliai, tokie kaip spalvos, vėliavos ir himnai, liktų uždrausti.
Ukraina tokiu atveju pagrasino boikotuoti Paryžiaus olimpines žaidynes.
T. Bachas, 1976 metų fechtavimo olimpinis čempionas, teigia, kad niekas neturėtų būti diskriminuojamas dėl savo paso ar gimimo šalies.
„Mums tai dilema ir visiškai nauja situacija, – sakė jis. – Jei [sportininkus] pašalinsime dėl politinių priežasčių, susidursime su tarptautinės sporto sistemos nuosmukiu“.
Tai savo ruožtu galiausiai reikštų pasaulio čempionatų ir universalių žaidynių pabaigą, sakė jis. O vietoj to „mes matysime įvairių politinių blokų organizuojamas žaidynes, kurios visiškai neatspindės vienijančios tarptautinio sporto prigimties“.
„Tik istorija nuspręs, kas labiau prisidėjo prie taikos. Ar tie, kurie stengiasi išlaikyti atviras bendravimo linijas, skatinti dialogą, ar tie, kurie izoliuoja ir skaldo“, – kalbėjo IOC prezidentas.
Laukdamas kitą savaitę vyksiančio IOC vykdomojo komiteto posėdžio, jis paprašė: „Palinkėkite mums sėkmės“.