IOC Vykdomasis komitetas praėjusią savaitę rekomendavo sporto federacijoms leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti į tarptautines varžybas, jei jie nepalaiko invazijos į Ukrainą ar nėra susiję su kariuomene.
Ilgai laukti nereikėjo – nekaltų ukrainiečių kraują liejančios Rusijos ir Baltarusijos valstybės sulaukė gerų žinių.
Šalių agresorių sportininkus į tarptautines varžybas sugrąžino fechtavimas, stalo tenisas, tekvondo bei graikų ir romėnų imtynės.
Trečiadienį į viešąją erdvę išstojo ir vandens sportas. Tarptautinė vandens sporto šakų federacija („World Aquatics“) pranešė, kad ji taip pat svarstys galimybes sugrąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į baseinus.
„Tarptautinis vandens sporto šakų federacijos biuras patvirtino darbo grupę, kuri ieškos sprendimų, kaip būtų galima sugrąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus, kad jie varžybose dalyvautų kaip neutralūs atletai.
Darbo grupę sudarys sportininkų atstovai iš visos vandens sporto bendruomenės, o ji savo išvadas pateiks liepos 23-ąją, kito biuro susirinkimo metu“, – rašoma pranešime.
Į tokį „World Aquatics“ pranešimą sureagavo ir Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidentas Saulius Binevičius.
Jo teigimu, šis klausimas turėtų būti sprendžiamas ne uždarame plaukimo federacijos rate, o vasarą vyksiančios neeilinės konferencijos metu.
„Norisi, kad tokius sprendimus priimtų ne biuras, bet tai priklauso ne nuo mūsų. Labai tikimės, kad šis klausimas bus nukeltas į konferenciją, o joje, tikimės, būtų priimtas tas sprendimas, kurio mes tikimės, kad šalių agresorių atstovai negalės dalyvauti“, – portalui lrytas.lt kalbėjo S.Binevičius.
Lietuvos plaukimo galva dar nesiryžo per daug žiūrėti į priekį ir nekonkretizavo, kokius sprendimus priimtų šalies plaukimo bendruomenė, jei į tarptautines varžybas būtų sugrąžinti Rusijos ir Baltarusijos vandens sporto atstovai.
„Apie tai kalbėti dar per toli. Mes kalbame tik federacijos vardu, laikomės savo bei ŠMSM ministrės pozicijos. Vis dėlto tuo pačiu reikia pagalvoti ir apie sportininkus, kurie įvertintų savo rizikas ir priimtų atitinkamus sprendimus.
Nenoriu užbėgti įvykiams už akių, norėtųsi, kad šį klausimą išspręstų konferencija, kur spendimą bus galima priimti bendrai. Tikiuosi, kad priimant sprendimą nenugalės Azijos ir Afrikos šalys“, – samprotavo (LPF) vadovas.
Tarptautinės plaukimo federacijos konferencija yra numatyta liepos 20–30 dienomis, Japonijoje vyksiančio pasaulio plaukimo čempionato metu.