Pasaulio taurės varžybose V. Ažukaitė aplenkė beveik 200 varžovių

Jungtiniuose Arabų Emiratuose vyko paskutinis šio sezono pasaulio suaugusiųjų fechtavimo taurės etapas, kuriame startavo Lietuvos fechtavimo čempionė Viktė Ažukaitė.

Viktė Ažukaitė.<br>Organizatorių nuotr

2023-05-21 09:31

Pogrupyje įveikusi 4 varžoves iš 6, atkrintamosiose varžybose Viktė Ažukaitė kovas pradėjo iš 64 pozicijos.

Praleidusi pirmą atkrintamųjų ratą, kovoje dėl patekimo tarp 128 geriausiųjų ji 15:11 nugalėjo 65-ąjį reitingo numerį turėjusią japonę Miho Yoshimura.

Dėl patekimo tarp geriausiųjų 64 dalyvių antrąją varžybų dieną lietuvė 15:9 įveikė vokietę Felicitas Grollmisch. Ji prieš tai nugalėjoi 1-ąjį varžybų reitingą turėjusią ispanę Sara Fernandez.

Dvikovoje dėl patekimo tarp 32 geriausiųjų Viktė Ažukaitė 15:13 nugalėjo estę Nelli Differt, kuri pasauliniame reitinge užima 9-ąją vietą.

Šešioliktfinalio kovoje geriausia Lietuvos fechtuotoja pralaimėjo Kanados sportininkei Ruein Xiao 6:15 ir galutinėje įskaitoje užėmė 31 vietą tarp 223 dalyvių.

Pasaulinio reitingo sąskaitą ji papildė 4 taškais.

Šiuo metu Viktė Ažukaitė užima 91 vietą reitinge tarp 802 reitinguojamų fechtuotojų.