„Džiaugiamės, kad eina ne tik patyrę žygeiviai, bet ir be galo daug jaunų šeimų, draugų kompanijų, o kur dar mokyklų ir įmonių komandos. Mes kuriame ne paprastą žygį, o vaikščiojimo šventę“, – sako projekto vadovė Goda Mankutė.
Kvietė į išskirtinį eksperimentą
Renginio organizatoriai nuolat pabrėžia, kad reguliarus vaikščiojimas ne tik stiprina kūną, bet ir padeda atsipalaiduoti, sumažinti įtampą bei nerimo jausmą. Renginio partneris startuolis „Mindletic“ kvietė dalyvius įvertinti savijautą prieš, per ir po ėjimo, taip padedant atskleisti tikrąją masinių ėjimo renginių naudą emocinei būklei.
Organizacijos vykdomoji direktorė Ieva Šapalaitė sako, kad tokio bandymo Lietuvoje dar neteko atlikti, tad nekantrauja apibendrinti surinktus dalyvių duomenis.
Tuo metu trasoje sutiktos 25 km šiandien įveiksiančios draugės, 32-iejų Lina ir 31-erių Dovilė, teigia, kad vaikščiojimas joms yra savotiška terapija ir draugystės variklis. Moterys pasakoja, kad dažniausiai ne kavinėse ar namuose, o žygiuose ir pažintiniuose takuose. Anot jų, vaikštant ne tik pajudi, bet ir kokybiškai leidi laiką su kitais žmonėmis. „Taip gaunasi, kad kai liūdim, einam, kai linksma – irgi einam“, – juokiasi Dovilė.
Gausiausioms komandoms – apdovanojimai
„Ėjimo“ metu apdovanotos gausiausiai dalyvaujančios šeimų ir draugų komandos, įmonės bei mokyklos. Aktyviausiai dalyvavusiomis mokyklomis tapo Vilniaus Santaros gimnazija, Simono Stanevičiaus progimnazija bei Vilniaus Riešės gimnazija. Didžiausias įmonių komandas subūrė vaizdo žaidimų bendrovė „Wargaming“, IT paslaugas teikianti „Skaylink“ ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje (Europos žaliojo kurso komanda). Vyriausia dalyve tapo į aštuoniasdešimt aštuonerių Renė Krukauskienė, o jauniausia – vos prieš mėnesį į pasaulį atėjusi Lėja Bytautaitė.
Kitas „Ėjimas, kuris keičia“ Vilniuje – spalio 1 d. Į 5, 10 ir 25 km trasas norintieji nemokamai registruotis gali jau dabar www.ejimas.lt. Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis ir yra programos „
Vilnius 700“ dalis, todėl finišo medaliai rudenį papuošti Vilniaus legendomis – sostinėje gyvenusiais ir ją kūrusiais istoriniais veikėjais.