Varžybose Romoje Rūta Meilutytė „B“ finale niekam nepaliko šansų

Italijos sostinėje Romoje vyksta tarptautinės „Sette Colli Trophy“ plaukimo varžybos. Penktadienio vakarą jose pasirodė dvi Lietuvos atstovės – moterų 100 m plaukimo „B“ finale startavo Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova.

Rūta Meilutytė<br>Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.

Jun 23, 2023, 9:24 PM, atnaujinta Jun 23, 2023, 9:25 PM

Čia geriausiai pasisekė kaunietei R. Meilutytei, užtikrintai laimėjusiai plaukimą. Lietuvė finišavo per 1 min. 6,90 sek. ir aplenkė visas devynias „B“ finalo dalyves.

K. Teterevkova finišavo ketvirta (1:08.05), o tarp dviejų lietuvių įsiterpė dvi italės – Francesca Fangio (1:07.54) ir Benedetta Pilato (1:07.83).

„A“ finale nugalėtoja tapo olandė Tes Schouten (1:06.06), vos 0,03 sek. aplenkusi japonę Reoną Aoki.

Šįryt į nepagrindinį finalą patekusios lietuvės kvalifikacijoje užėmė 13 ir 14 vietas. Savo atrankiniame plaukime R. Meilutytė finišavo trečia (1:08.12), o K. Teterevkova buvo ketvirta (1:08.42).

Šiame sezone R. Meilutytė 100 m krūtine yra greičiausiai plaukusi per 1 min. 6,38 sek., o K. Teterevkova – per 1 min. 7,34 sek.

Olimpinis šios rungties normatyvas yra 1 min. 6,79 sek.

Jau 59-ąjį kartą rengiamos varžybos – vienas iš paskutinių didžiausių startų plaukikams Europoje prieš artėjantį pasaulio čempionatą.

„Sette Colli Trophy“ yra įtrauktos į kitų metų vasaros olimpinių žaidynių kvalifikacinių varžybų sąrašą, tad visi čia startuojantys plaukikai galės siekti olimpinių normatyvų.

Priminsime, kad kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes jau yra iškovoję du Lietuvos plaukikai – Danas Rapšys (200, 400 m laisvu st.) ir R. Meilutytė (100 m krūtine).

„LTU Aquatics“ primena, kad šeštadienį kaimyninėje Lenkijoje vykstančiose Europos žaidynėse debiutuos mūsų šalies šuolių į vandenį atstovas Martynas Lisauskas. Trenerių Kęstučio Autuko ir Igno Barkausko auklėtinis pasirodys olimpinėje šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino rungtyje, kur bandys patekti į finalą.

Lietuvio pasirodymą nuo 11 val. Lietuvos laiku bus galima stebėti oficialioje Europos žaidynėms skirtoje svetainėje: https://europeangames.tv/.

3 m tramplino rungties finalas numatytas šeštadienį, 20 val., o Europos žaidynių čempionas pelnys savo šaliai kelialapį į olimpines žaidynes.

Lenkijoje taip pat pasirodys ir dar dvi mūsų šuolių į vandenį atstovės – Urtė Valeišaitė bei Vita Šlajūtė. Jų pirmasis startas sinchroninių šuolių nuo 3 m tramplino rungtyje laukia birželio 26 dieną (pirmadienį).