Lietuvos sporto savaitė. Be pergalių likę futbolo klubai ir auksinis M. Aleknos metimas

Stipriausi Lietuvos futbolo klubai žaisdami namie neįveikė pirmųjų varžovų Europos turnyruose, disko metikas Mykolas Alekna tapo Europos jaunimo čempionu, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė neprilygo pasaulio lyderėms Deimantinės lygos etape, o tenisininkė Patricija Paukštytė iškovojo ketvirtąjį dvejetų titulą.

Mykolas Alekna<br>Scanpix nuotr.

Jul 17, 2023, 8:35 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 11 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Čempionų lygos atrankos pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse namie sužaidė lygiosiomis su Šiaurės Makedonijos čempione „Struga“ 0:0. Atsakomosios rungtynės Ochride vyks liepos 18 d.

Liepos 11 d. Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su treneriu Aurimu Jasilioniu, kuris praėjusį sezoną buvo Vilniaus „Wolves“ trenerio padėjėjas.

Liepos 12–13 d. Lietuvos teniso čempionais tapo Klaudija Bubelytė (trečią kartą) ir Tadas Babelis (antrą kartą). Kaune vykusio turnyro finale K.Bubelytė nugalėjo Emiliją Tverijonaitę 6:3, 6:2, T.Babelis – Pijų Vaitiekūną 6:0, 6:3.

Liepos 13 d. Futbolo Europos konferencijos lygos atrankos pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse „Panevėžys“ namie sužaidė lygiosiomis su Orhėjaus „Milsami“ (Moldova) 2:2 („Panevėžys“ pirmavo po J.Čadženovičiaus ir A.Smitho įvarčių, neįmušė baudinio, o po to praleido du įvarčius). Pirmą kartą Europos turnyruose dalyvaujantis Kauno „Hegelmann“ namie pralaimėjo Skopjės „Shkupi“ 0:5. Atsakomosios rungtynės vyks liepos 20 d.

Liepos 13 d. Lietuvos antidopingo agentūra (LAA) pranešė, kad dėl antidopingo taisyklių pažeidimo ketveriems metams diskvalifikavo jėgos trikovės sportininką Deividą Ignatavičių. Šiais metais LAA nubaudė jau trečią jėgos trikovės sportininką.

Liepos 13 d. Ričardas Berankis teniso turnyro San Benedete (Markė, Italija, „ATP Challenger“) antrajame rate pralaimėjo čiliečiui Alejandro Tabilo 1:6, 6:7. Pirmajame rate R.Berankis nugalėjo italą Gabrielę Piraino.

Liepos 15 d. Lietuvos merginų (iki 18 m.) žolės riedulio rinktinė Europos čempionato antrosios A pakopos turnyre Zagrebe užėmė trečiąją vietą. Lietuvės nugalėjo Kroatiją 4:0, sužaidė lygiosiomis su Italija 0:0, Šveicarija 1:1 ir Čekija 2:2. Vienintelį kelialapį į stipriausiąją pakopą iškovojo pirmąją vietą užėmusi Italija.

Liepos 15 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) žolės riedulio rinktinė Europos čempionato antrosios B pakopos turnyre Svansyje (Velsas) užėmė penktąją vietą. Lietuviai pralaimėjo Italijai 1:2 ir Velsui 1:4, bet nugalėjo Liuksemburgą 2:0 ir Slovakiją 6:2. Pirmąją vietą užėmė Čekija.

Liepos 15 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) beisbolo rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Ciuriche užėmė antrąją vietą. Lietuviai pirmajame etape laimėjo 3 iš 4 rungtynių ir užėmė pirmąją vietą, bet finale pralaimėjo Švedijai 0:18. Švedai iškovojo vienintelį kelialapį į Europos čempionatą.

Liepos 15 d. Lietuvos vaikinų (iki 15 m.) vandensvydžio rinktinė Europos čempionate Podgoricoje užėmė 23-iąją vietą (dalyvavo 25 komandos). Lietuviai pralaimėjo Moldovai 6:16, Bulgarijai 6:9, Maltai 7:25, Prancūzijai 3:14, Slovėnijai 8:13 ir nugalėjo Airiją 10:5. Čempione tapo Vengrija.

Liepos 15 d. Krepšininkas Rokas Giedraitis pasirašė vieno sezono sutartį su Belgrado „Crvena Zvezda“. Tris praėjusius sezonus R.Giedraitis žaidė Vitorijos „Baskonia“.

Liepos 15 d. Prištinoje (Kosovas) trijulių krepšinio Moterų turo etape Lietuvos rinktinė užėmė septintąją vietą. Lietuvės grupės varžybose laimėjo 1 iš 2 rungtynių, ketvirtfinalyje pralaimėjo Prancūzijai 18:20. Turnyro finale JAV nugalėjo Prancūziją 14:13. Bendrojoje įskaitoje po 11 etapų Lietuva užima aštuntąją vietą (210 tšk.). Pirmauja Kinija (610), „Sc.Yuanda“ (Kinija, 426) ir „Neftči“ (Azerbaidžanas, 403).

Liepos 15 d. Mykolas Alekna tapo Europos jaunimo (iki 23 m.) lengvosios atletikos čempionu. Espe vykusiame čempionate jis laimėjo disko metimo varžybas (68,34 m). 3000 metrų bėgimo su kliūtimis varžybose sidabro medalį laimėjo Greta Karinauskaitė (9 min. 30,96 sek.).

Liepos 15–16 d. Lietuvos merginų (iki 19 m.) krepšinio rinktinė Madride prasidėjusiame pasaulio čempionate nugalėjo Braziliją 71:45 ir Italiją 84:66.

Liepos 16 d. Espinjuje (Portugalija) paplūdimio tinklinio turnyre („Pro Tour Challenge“) Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas užėmė penktąją vietą. Jie ketvirtfinalyje pralaimėjo lenkams Piotrui Kantorui ir Jakubui Zdybekui. Moterų turnyre Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė užėmė devintąją vietą.

Liepos 16 d. Lietuvos vaikinų (iki 20 m.) krepšinio rinktinė Heraklėjuje (Kreta, Graikija) vykusiame Europos čempionate užėmė aštuntąją vietą. Lietuviai laimėjo visas trejas grupės rungtynes, aštuntfinalyje nugalėjo Slovėniją 70:51, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo Belgijai 71:77. Čempione tapo Prancūzija.

Liepos 16 d. Klaipėdoje pasibaigusiame Europos merginų (iki 19 m.) rankinio čempionato antrosios pakopos turnyre Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą. Lietuvės grupės varžybose pralaimėjo Slovėnijai 31:35, nugalėjo Estiją 37:18 bei Bosniją ir Hercegoviną 30:16, pusfinalyje pralaimėjo Ispanijai 22:38, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Slovėniją 34:25. Pirmąją vietą užėmė Ispanija, kuri iškovojo vienintelį kelialapį į pasaulio pirmenybių atrankos turnyrą. Sudėjus visas pakopas, Lietuvos rinktinė užėmė 21-ąją vietą.

Liepos 16 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) septyniukių regbio rinktinė Maglingene (Šveicarija) vykusiame Europos čempionate užėmė aštuntąją vietą. Lietuviai grupės varžybose nugalėjo Turkiją 38:21, bet pralaimėjo Belgijai 0:22 ir Prancūzijai 0:38, ketvirtfinalyje pralaimėjo Prancūzijai 7:45. Čempione tapo Prancūzija.

Liepos 16 d. Patricija Paukštytė su rumune Stefanija Bojica laimėjo teniso turnyro Bakeu (Rumunija, „W15“) dvejetų varžybas. Jų varžovės atsisakė žaisti finalo mačą. 18-metė P.Paukštytė iškovojo ketvirtąjį dvejetų titulą. Iš vienetų varžybų P.Paukštytė iškrito pusfinalyje pralaimėjusi rumunei Marijai Sarai Popai.

Liepos 16 d. Prištinoje (Kosovas) trijulių krepšinio Iššūkio turo etape Raudondvario „Hoptrans“ užėmė penktąją vietą. „Hoptrans“ grupės varžybose laimėjo abejas rungtynes, ketvirtfinalyje pralaimėjo „Fribourg“ (Šveicarija) 13:16). Turnyro finale „Amsterdam“ nugalėjo „Fribourg“ 22:17.

Liepos 16 d. Chožuve lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape ieties metikė Liveta Jasiūnaitė užėmė penktąją vietą (60,43 m). Nugalėjo Japonijos rekordą ir geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekusi Haruka Kitaguči (67,04 m). Rungties bendrojoje įskaitoje L.Jasiūnaitė užima ketvirtąją vietą (11 tšk.). Pirmauja H.Kitaguči (23), australė Mackenzie Little (17) ir australė Kelsey Lee Barber (12).