Lietuvos kurtieji badmintonininkai taikosi į du pasaulio čempionato medalių komplektus

Lietuvos kurtieji iš 6-ojo pasaulio kurčiųjų badmintono čempionato gali grįžti su dviem komplektais medalių, kurie yra arti vyrų ir mišrių dvejetų turnyruose. Į mišrių porų varžybų pusfinalį pateko Kazimieras Dauskurtas ir Vaiva Žymantė, į vyrų – K. Dauskurtas ir Ignas Reznikas.

Kazimieras Dauskurtas ir Vaiva Žymantė <br> organizatorių nuotr.

Jul 24, 2023, 11:25 AM

Aštuntfinalyje K. Dauskurtas ir V. Žymantė po atkaklios kovos 27:25, 21:18 palaužė taivaniečius Shih-Rong Yiną ir Yi Lin, o ketvirtfinalyje nugalėjo japonus Yasuhiro Nagaishį ir Mai Kamatą – 21:19, 21:13.

Pirmadienį dėl bilieto į finalą mūsų pora susirems su Taivano atstovais Chung-I Chen ir Yan-Ru Shen (17.40 val. Lietuvos laiku). Vyrų dvejetų ketvirtfinalyje K. Dauskurtas ir I. Reznikas su indais Piyushu ir Abhinanu Sharma, šventė pergalę po trijų setų mūšio – 18:21, 21:11, 21:15. Pusfinalyje lietuviai kausis su taivaniečiais Chung-I Chenu bei Chen-Ding Chengu (16.20. val.).

Ketvirtfinalio barjero mišrių dvejetų varžybose neįveikė tik I. Reznikas ir Emilija Unte. Juos dėl vietos ketvertuke 21:19, 21:14 įveikė Indijos rinktinės nariai Maheshas ir Aaditya Yadav.

Anksčiau vyrų vienetų šešioliktfinalio etapas nebuvo sėkmingas abiems mūsų rinktinės lyderiams. K. Dauskurtas 20:22, 18:21 pralaimėjo Anuntawipui Sombunui iš Tailando, o . Reznikas po trijų setų 21:12, 17:21, 22:24 nusileido Taivano atstovui Chung-I Chenui.

Trečioji lietuvė, patekusi į vienetų varžybų antrąjį etapą – Aurelija Ramaneckaitė nepasipriešino Min Kyeong Park iš Pietų Korėjos – 6:21, 9:21. Lietuvos kurčiųjų badmintono delegacija jau turi vieną bronzos medalį. Jį pasaulio jaunimo čempionate, vykusiame ten pat – Brazilijoje, iškovojo mišri pora – Vaidas Voroneckis ir A. Ramaneckaitė.