EUROLYGA 2023

Greitos, dinamiškos ir „piktos“ – „Kuršių marių regatos“ dalyviai susirungė dvejose sportinių kilpų lenktynėse

Trečiajame „Kuršių marių regatos“ etape dalyviams teko lenktyniauti dvejose sportinių kilpų lenktynėse, kurios vyksta tiksliai nustatytais priešvėjiniais-pavėjiniais kursais. Šis etapas pasižymėjo itin artima, intensyvia ir dinamiška kova bei įnešė reikšmingų permainų į rezultatus.

 „Kuršių marių regatos“ dalyviai susirungė dvejose sportinių kilpų lenktynėse<br> D. Rimeikos nuotr.
 „Kuršių marių regatos“ dalyviai susirungė dvejose sportinių kilpų lenktynėse<br> D. Rimeikos nuotr.
 „Kuršių marių regatos“ dalyviai susirungė dvejose sportinių kilpų lenktynėse<br> D. Rimeikos nuotr.
 „Kuršių marių regatos“ dalyviai susirungė dvejose sportinių kilpų lenktynėse<br> D. Rimeikos nuotr.
 „Kuršių marių regatos“ dalyviai susirungė dvejose sportinių kilpų lenktynėse<br> D. Rimeikos nuotr.
 „Kuršių marių regatos“ dalyviai susirungė dvejose sportinių kilpų lenktynėse<br> D. Rimeikos nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jul 27, 2023, 2:03 PM

Kova vyko iki paskutinės sekundės

Laimėjusi abi trečiojo etapo lenktynes ORC1 grupėje į priekį išsiveržė jachtos „Arabela-Auga“ (kpt. Raimondas Šiugdždinis) komanda. Pasak jo, šiandien kova distancijoje reikalavo ir didelio meistriškumo, ir šiek tiek sėkmės.

„Šiandien sportinėse kilpose vyko labai artima kova, tad varžėmės iki paskutinės sekundės. Kadangi ženklas buvo išmestas netoli kranto, gana stipriai sukinėjosi vėjas. Reikėjo ir šiek tiek sėkmės, kad surinktume pakankamą sekundžių atotrūkį nuo konkurentų“, – po finišo dalinosi „Arabela-Auga“ kapitonas Raimondas Šiugždinis.

Šioje grupėje puikiai sekėsi ir jachtai „Dia“ (kpt. Tauras Rymonis“, kurie abejose dienos lenktynėse užėmė antrąją vietą.

„Lenktynės kilpose mūsų komandai labai palankios. Šiandien pūtė vidutinio stiprumo vėjas, maždaug apie 15–17 mazgų, turėjome tikrai gerą greitį ir priešvėjiniuose, ir pavėjiniuose kursuose. Aišku, čia tik viena dalis – šalia vėjo, grečio, taip pat yra komanda, kapitonas ir kiti veiksniai“, – džiaugėsi „Dia“ komandos narys Ramūnas Bložė.

Už itin darnų darbą dėkojo komandai

ORC2 grupėje jau trečias lenktynes iš eilės laimėjo „Tango II“ įgula, vedama kapitono Aido Narbuto. Pasak jo, ši sėkmė – itin darnaus komandos darbo rezultatas.

„Labai džiaugiuosi savo komanda. Šiandien jiems sakiau – jūs jau ne buriuotojai, jūs – „žvėrys“. Jie tikrai labai profesionaliai viską atlikinėjo, buvo labai susikaupę, stengėsi“, – gerų žodžių komandai negailėjo A. Narbutas.

Šių abejų grupių – ORC1 ir ORC2 – komandos varžosi dėl „Bang&Olufsen“ Didžiųjų jachtų įskaitos taurės ir šioje kovoje kol kas gana užtikrintai pirmauja „Arabela-Auga“ komanda. Nuo jos 111 sekundžių atsilieka „Keturi vėjai“ (kpt. Adomas Janulionis), o 165 sekundėmis – „Rhino“ (kpt. Saulius Pajarskas).

Įtempta kova „Bang&Olufsen“ Sportinių bei Mažųjų jachtų įskaitose

Įtempta kova vyksta ir RS-280 jachtų grupėje. Po trečiosios dienos lenktynių ten į priekį išsiveržusi „Alfeta-Keltuvai.lt“ (kpt. Evaldas Vaičiulis) komanda, tačiau nuo jos tik vienu tašku atsilieka jachtos „Barta“ (kpt. Linas Felenderis) komanda, į lyderius po „Volfas Engelman“ etapo pakilusi iš ketvirtos pozicijos.

„Mūsų startai šiandien galbūt nebuvo labai geri, tačiau tikrai atidirbome laviruotėje ir pavėjinėse distancijoje. Priėmėm labai gerus sprendimus lenktynių eigoje ir tai lėmė tikrai gerus finišus“, – po finišo džiaugėsi jachtos „Barta“ narys Simonas Jeršovas.

Jachtos „Barta“ komanda finišo liniją vienose lenktynėse kirto antri, kitose – pirmi. Jie šiuo metu užima antrąją vietą ir kovoje dėl „Bang&Olufsen“ Sportinių jachtų įskaitos taurės, tačiau nuo šiuo metu pirmaujančios „Zig Zag“ (kpt. Aivaras Mieliauskas) įgulos atsilieka vos 37 sekundėmis.

„Bang&Olufsen“ Mažųjų jachtų įskaitos ORC3 grupėje po trijų lenktynių dienų pirmauja jachtos „Nerija“, tačiau kovoje dėl mažųjų jachtų taurės į priekį daugiau nei dviem minutėmis išsiveržusi „Mirage“ komanda.

Šiemet „Volfas Engelman Nealkoholinis“ etapas buvo ypatingas ir dar dėl vienos priežasties – Lietuvos buriuotojų sąjunga ir įmonė „Volfas Engelman“ šventė dešimties metų bendradarbiavimo jubiliejų. Pasak buriuotojų, ši draugystė nu pat pradžių buvo grįsta bendromis vertybėmis, tokiomis kaip draugystė ir džentelmeniškumas, ir bendrais darbais tvarumo, bendruomenės vienijimo srityse.

„Kuršių marių regata“ yra nuo 1954 metų rengiamas, didžiausias ir giliausias tradicijas turintis buriuotojiškas renginys Lietuvoje. Šiemet regatoje dalyviai susirungs 5 skirtinguose etapuose Baltijos jūroje ir Kuršių mariose. Regatos lenktynės vyks liepos 23–29 dienomis Smiltynėje ir Nidoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.