Lietuvos čempiono titulą nuo brolio ir A. Gudžiaus apgynęs M. Alekna: „Pasaulio čempionate vienas kitą palaikysime“

Šeštadienį Palangoje vyko antroji Lietuvos lengvosios atletikos čempionato diena, kurioje gausaus ažiotažo susilaukė vyrų disko metimo rungtis. Disko sektoriuje Lietuvos čempiono titulo siekė net trys artėjančio pasaulio čempionato (rugpjūčio 19–27 d.) dalyviai – broliai Mykolas ir Martynas Aleknos bei Andrius Gudžius.

Mykolas Alekna<br> A.Pliadžio nuotr.
 Greta Karinauskaitė<br> A.Pliadžio nuotr.
 Gabija Galvydytė<br> A.Pliadžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jul 30, 2023, 9:28 AM

Toliausiai šią vasarą diską numetęs Mykolas Alekna (69.30 m) apgynė titulą, antras šįkart liko Martynas (63.26 m), bronzos medalį iškovojo vieną įskaitinį bandymą atlikęs A. Gudžius (62.75 m). „Labai smagu permesti 69 metrus, jau seniai tiek teko mesti. Geros varžybos, daug žmonių. Oro sąlygos truputį sudėtingos disko metikams, bet viskas susiklostė neblogai“, – po rungties mintimis dalinosi šalies čempionas.

Dar liepos mėnesį Europos U23 čempionu tapęs Mykolas pasidžiaugė galimybe pasaulio čempionate Vengrijoje startuoti su dar dviem Lietuvos disko metikais: „Labai smagu, kaip senais gerais laikais, kai dalyvavo Virgilijus Alekna, Romas Ubartas ir Vaclovas Kidykas. Vienas kitą palaikysime.“

Daugiau iki pasaulio čempionato varžybose nestartuosiantis M. Alekna teigė, jog likęs pasiruošimas vyks Vilniuje: „Ruošiuosi Vilniuje, Vingio stadione. Tikiuosi, kad pasaulio čempionatui gerai pasiruošiu ir bus gerų rezultatų.“

Lietuvos čempionatų rekordą pagerinusi Greta Karinauskaitė 3000 m kliūtinio bėgimo čempione tapo trečią kartą iš eilės. Distanciją per 9 min. 42,48 sek. įveikusi bėgikė teigė, jog planas įvykdytas: „Tikslas buvo subėgti kaip išeis ir tapti čempione. Tai tikslas įvykdytas, o bėgti yra buvę ir lengviau.“

Šiemet Lietuvos rekordą gerinusi, NCAA vicečempione tapusi, Europos žaidynių bronzą ir Europos U23 čempionato sidabrą iškovojusi G. Karinauskaitė teigė, jog tokius rezultatus lėmė sunkus darbas. Artimiausias sportininkės planas – pasiruošimas pasaulio čempionatui, kurio kvalifikacijos sistema užsidarys savaitės pabaigoje.

Prieš Lietuvos čempionatą moterų 800 m rungtyje 52-ą vietą (į čempionatą keliaus 56-ios lengvaatletės) pasaulio čempionato reitingų sistemoje užėmusi Gabija Galvydytė šeštadienį tapo šios rungties šalies čempione (2 min. 02,28 sek.).

„Rezultatą vertinu visai gerai, nes turėjau tikslą įveikti distanciją panašiu laiku. Vienai bėgti sunku, bet džiaugiuosi, kad pavyko pirmą ratą greičiau nubėgti“, – kalbėjo šioje rungtyje ketvirtą aukso medalį iškovojusi G. Galvydytė.

Vidutinių nuotolių bėgikė nepamiršo padėkoti ir tribūnose susirinkusiems aistruoliams, kurie finišo tiesiojoje skandavo Gabijos vardą: „Labai ačiū visiems, kas palaikė. Reikėjo kažko tokio, jaučiau papildomą motyvaciją.“

Nedidelį nuovargį dėl įtempto varžybų tvarkaraščio jaučianti sportininkė artimiausiu metu tikisi pailsėti: „Jei pavyks patekti į pasaulio čempionatą, galėsiu pasiimti truputį laisvo laiko prieš jį. Pailsėjus, manau, rezultatas bus dar geresnis. Kadangi Lietuvos čempionatas duoda daug reitingo taškų, tikiuosi turimą poziciją išlaikyti arba dar aukščiau pakilti.“

800 m rungties čempionu antrą kartą iš eilės tapo Simas Bertašius (1 min. 51,25 sek.), kuris penktadienį laimėjo ir 1500 m rungtį (3 min. 43,66 sek.). „Bėgimas nuo pat pradžių nebuvo labai greitas, tai supratau, kad per daug stipriai į rezultatą nesiorientuosime. Kova vyko dėl vietų, dėl medalių, todėl nebuvo labai aukšto galutinio rezultato“, – pasakojo per dvi dienas antrą aukso medalį iškovojęs Simas.

„Buvo kiek sunkiau nei įprasta, nors čia nebuvo pirmas kartas, kai bėgu dvi dienas iš eilės. Tikėjausi būti kiek šviežesnis, bet pergalei to pakako, todėl labai džiaugiuosi“, – apie savijautą sakė S. Bertašius.

Šeštą Lietuvos čempiono titulą karjeroje iškovojo Marius Vadeikis, kuris šuolių į tolį sektoriuje geriausiu bandymu nušoko 7.58 m. „Labai smagu buvo šokinėti, žiūrovai stipriai palaikė, tai labai patiko. Rezultatas geras, šiek tiek prailgo laukti varžybų, nes po Europos komandinio čempionato, kuris buvo prieš mėnesį, startų neturėjau“, – emocijomis dalinosi M. Vadeikis.

Pastarasis būtent Europos komandiniame čempionate pakartojo net prieš 12 metų užfiksuotą asmeninį rekordą (7.80 m) ir antrajame divizione iškovojo antrą vietą, kuri Lietuvai tuo metu atnešė milžiniškos svarbos taškų.

„Galima sakyti pasisekė. Porą metų iš eilės buvau pasiruošęs panašiai, tik nesigaudavo realizuoti rezultato. Šiais metais pavyko, todėl esu be galo laimingas“, – pozityvu tryško Marius. Šuolininkas dar startuos Baltijos šalių komandiniame čempionate, kuris rugpjūčio 4–5 d. vyks Valmieroje (Latvija).

Šuolio į tolį moterų čempione penktą kartą tapo Jogailė Petrokaitė, kuri nušoko 6.54 m. 3000 m kl/b vyrų grupėje pirmą Lietuvos čempiono titulą iškovojo Lukas Tarasevičius (9 min. 43,44 sek.). 100 m b/b antrą kartą iš eilės laimėjo Gabija Klimukaitė (13,98 sek.), o 110 m b/b distanciją greičiausiai įveikė Domas Gailevičius (14,66 sek.). Šuolio su kartimi rungtyje trečią kartą karjeroje nugalėjo Rugilė Miklyčiūtė (3.83 m).

Rutulio stūmimo sektoriuje geriausią Lietuvos sezono rezultatą užfiksavo ir net dešimtą nacionalinį čempionatą laimėjo Šarūnas Banevičius (17.54 m). Urtė Bačianskaitė toliausiai nustūmė rutulį moterų grupėje (14.28 m).

Antrąją Lietuvos čempionato dieną užbaigė 4x100 estafetės, kuriose čempionais tapo Lietuvos rinktinės (Kristupas Seikauskas, Kostas Skrabulis, Gediminas Truskauskas, Rapolas Saulius – 40,57 sek.) ir Šiaulių (Airūnė Čegytė, Gabija Jankunec, Gerda Kirkytė, Ema Rupšytė – 47,61 sek.) komandos.

Paskutinė Lietuvos čempionato diena Palangoje prasidės sekmadienį 10.15 val.