Pasaulio sporto savaitė: naujas sprinto karalius, Ispanijos futbolininkių triumfas ir teniso milžinų mačas

Ispanijos futbolininkės pirmą kartą tapo pasaulio čempionėmis, amerikietis Noah Lylesas iškovojo greičiausio pasaulio sprinterio vardą, o Cincinatyje raketes surėmė du geriausi pasaulio tenisininkai.

Ispanijos futbolininkės tapo p[asaulio čempionėmis.<br>Getty Images/Scanpix nuotr.
Novakas Džokovičius<br>Getty Images/Scanpix nuotr.
„Manchester City' iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.<br>Getty Images/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 21, 2023, 10:45 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 15 d. Oklande (Naujoji Zelandija) pasaulio moterų futbolo čempionato pusfinalio rungtynėse Ispanija nugalėjo Švediją 2:1. Ispanija pirmą kartą pateko į finalą, o iki šio čempionato nė karto nebuvo patekusi į ketvirtfinalį.

Rugpjūčio 16 d. Sidnėjuje pasaulio moterų futbolo čempionato pusfinalio rungtynėse Anglija nugalėjo Australiją 3:1. Anglija pirmą kartą pateko į finalą.

Rugpjūčio 16 d. Pirėjuje (Graikija) Europos futbolo supertaurės rungtynėse praėjusio sezono Čempionų lygos nugalėtojas „Manchester City“ įveikė Europos lygos nugalėtoją „Sevilla“ 1:1 (baudiniai 5:4). „Manchester City“ pirmą kartą žaidė supertaurės rungtynes. „Sevilla“ supertaurės rungtynes žaidė septintąjį kartą, bet šį prizą iškovojo tik vieną sykį (2006 m.).

Rugpjūčio 18 d. Italijos futbolo federacija rinktinės treneriu paskyrė Luciano Spallettį, kuris pakeitė atsistatydinusį Roberto Mancinį. 64 metų L.Spalletti du praėjusius sezonus treniravo „Napoli“ klubą, su kuriuo šiais metais tapo Italijos čempionu.

Rugpjūčio 19 d. Izmyre (Turkija) Europos merginų (iki 16 m.) krepšinio čempionato finale Prancūzija nugalėjo Ispaniją 67:63. Bronzos medalius laimėjo Italija. Prancūzės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo penktąjį kartą, tarp jų – antrąjį iš eilės.

Rugpjūčio 20 d. Budapešte prasidėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate po antrosios dienos medalių lentelėje pirmauja JAV (3 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos). Vyrų 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo amerikietis Noah Lylesas (9,83 sek.). Jis pasaulio čempionatuose iškovojo ketvirtąjį aukso medalį, bet pirmą kartą nugalėjo 100 metrų bėgimo varžybose.

Rugpjūčio 20 d. Hamburge klasikinių dviračių lenktynių (UCI pasaulio turas) nugalėtoju tapo danas Madsas Pedersenas („Trek“), antrąją vietą užėmė olandas Danny van Poppelis („Bora“), trečiąją – italas Elia Viviani („Ineos“).

Rugpjūčio 20 d. Sidnėjuje (Australija) pasaulio moterų futbolo čempionato finale Ispanija nugalėjo Angliją 1:0 (įvartį 29-ąją min. įmušė O.Carmona). Finalo rungtynes stebėjo 75,8 tūkst. žiūrovų. Bronzos medalius laimėjo Švedija. Ispanės pirmą kartą iškovojo pasaulio čempionato medalius. Geriausia turnyro futbolininke išrinkta ispanė Aitana Bonmati, rezultatyviausiai žaidė 5 įvarčius įmušusi japonė Hinata Miyazawa.

Rugpjūčio 20 d. Špylberge (Štirija, Austrija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė Bradas Binderis iš Pietų Afrikos (KTM), trečiąją – italas Marco Bezzecchi („Ducati“). Po 10 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja penkis etapus laimėjęs F.Bagnaia (251 tšk.), ispanas Jorge Martinas („Ducati“, 189) ir M.Bezzecchi (183).

Rugpjūčio 20 d. Sinsinačio „Masters“ teniso turnyro („ATP 1000“) finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo pirmąją pasaulio raketę ispaną Carlosą Alcarazą 5:7, 7:6, 7:6. Antroji pasaulio raketė 36 metų N.Džokovičius iškovojo 95-ąjį titulą, tarp jų – ketvirtąjį šį sezoną ir 39-ąjį „Masters“ turnyruose. Sinsinačio moterų turnyro („WTA 1000“) finale amerikietė Coco Gauf nugalėjo čekę Karoliną Muchovą 6:3, 6:4. WTA reitinge penktąją vietą užimanti 19-metė C.Gauf, kuri pusfinalyje nugalėjo pirmąją pasaulio raketę Igą Šwiątek, iškovojo penktąjį titulą, tarp jų – trečiąjį šį sezoną ir pirmąjį „WTA 1000“ turnyruose.

Nacionalinės futbolo lygos

Rugpjūčio 14 d. Portugalijos lygos pirmajame ture čempionės vardą ginanti Lisabonos „Benfica“ išvykoje pralaimėjo Porto „Boavista“ 2:3.

Rugpjūčio 18–20 d. Anglijos lygos lyderiais tapo antrajame ture antrąsias pergales pasiekę „Brughton“ (išvykoje nugalėjo „Wolverhampton“ 4:1) ir „Manchester City“ (namie nugalėjo „Newcastle United“ 1:0). Londono „Tottenham Hotspur“ namie nugalėjo „Manchester United“ 2:0, Londono „West Ham United“ – Londono „Chelsea“ 3:1.

Ispanijos lygos lyderiais tapo antrajame ture antrąsias pergales pasiekę Madrido „Real“ (išvykoje nugalėjo „Almeria“ 3:1) ir „Valencia“ (namie nugalėjo „Gran Canaria“ 1:0). Pirmuosius taškus prarado Madrido „Atletico“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Sevilijos „Real Betis“ 0:0, pirmąją pergalę iškovojo „Barcelona“, namie įveikusi „Cadiz“ 2:0.

Vokietijos lygos atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ išvykoje nugalėjo Brėmeno „Werder“ 4:0. Kitose įdomiausiose pirmojo turo rungtynėse Lėverkuzeno „Bayer“ namie nugalėjo „Leipzig“ 3:2, „Augsburg“ ir Mionchengladbacho „Borussia“ sužaidė lygiosiomis 4:4, „Stuttgart“ namie nugalėjo „Bochum“ 5:0.

Italijos lygos pirmajame ture čempiono vardą ginantis „Napoli“ išvykoje nugalėjo debiutantą „Frosinone“ 3:1, Turino „Juventus“ išvykoje nugalėjo „Udinese“ 3:0, Romos „Lazio“ išvykoje pralaimėjo „Lecce“ 1:2.

Prancūzijos lygos lyderiais tapo antrajame ture antrąsias pergales pasiekę „Monaco“ (namie nugalėjo „Strasbourg“ 3:0) ir „Brest“ (išvykoje nugalėjo „Le Havre“ 2:1). Čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Toulouse“ 1:1 ir prarado taškus antrose iš eilės rungtynėse.

Nyderlandų lygoje čempiono vardą ginantis Roterdamo „Feyenoord“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Roterdamo „Sparta“ 2:2 ir prarado taškus antrose iš eilės rungtynėse. Pirmuosius taškus prarado Amsterdamo „Ajax“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Roterdamo „Excelsior“ 2:2.