Pasaulio jaunių karšto oro balionų čempionate birštonietis I. Kazlauskas užėmė dešimtą vietą

Rugpjūčio 21 – 26 dienomis Grudziondzo mieste Lenkijoje vyko 6-asis pasaulio jaunių karšto oro balionų čempionatas, kuriame dėl geriausio piloto vardo varžėsi net 45 įvairių šalių pilotai, du iš jų – lietuviai. Birštoniečiui Ignui Kazlauskui pavyko užimti dešimtą vietą, o komandinėje įskaitoje Lietuva, užleidusi pozicijas Lenkijai, liko antra.

Pasaulio jaunių karšto oro balionų čempionate birštonietis Ignas Kazlauskas užėmė dešimtą vietą <br> R.Kapačinskaitės  nuotr.
Pasaulio jaunių karšto oro balionų čempionate birštonietis Ignas Kazlauskas užėmė dešimtą vietą <br> A.Viburio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 31, 2023, 9:27 AM

6-ajame pasaulio jaunių karšto oro balionų čempionate dalyvavo 45 pilotai iš 17 šalių, jauniausiai dalyvei iš Čekijos – 18 metų. Jaunieji oreiviai iš viso pasaulio ne tik varžėsi atlikdami įvairaus sudėtingumo užduotis ore, bet ir mėgavosi draugiška čempionato atmosfera, puikiu oru ir gerai praleistu laiku ant žemės.

Paradoksalu, tačiau būtent geras oras lėmė itin didelį varžybų tempą. Iš planuotų devynių varžybinių skrydžių įvyko visi, o čempionato dalyviams jauniams teko atlikti net 40 įvairaus sudėtingumo užduočių. Vidutiniškai vieno skrydžio metu pilotai atliko po kelis pratimus, kurie pareikalavo didelių fizinių jėgų ir ištvermės.

Čempionate dešimtą vietą užėmęs jaunasis pilotas Ignas Kazlauskas pasakojo, kad varžybų išskirtinumas buvo tas, kad įvyko visi suplanuoti skrydžiai, nors vidutiniškai varžybose jų būna penki, o viename skrydyje kartais tekdavo atlikti net ir po aštuonias užduotis.

„Pasaulio jaunių karšto oro balionų čempionate dalyvavau pirmą kartą, todėl išsikėliau didesnius tikslus nei juos pavyko įgyvendinti.

Belgijos, Brazilijos, JAV ir nugalėtojos Lenkijos komandos buvo stipriai pasiruošusios, turėjo savo meteorologus, todėl galėjo palankiau vertinti vėją ir pasiekti aukštesnių rezultatų. Tačiau galiu pasidžiaugti, kad kartu su kolega iš Vilniaus Danieliumi Komža pasiekėme puikų rezultatą už Lietuvos rinktinę – susumavus taškus, užėmėme antrą vietą bendroje įskaitoje ir laimėjome sidabro medalį“, – varžybų įspūdžiais dalijosi oreivis I. Kazlauskas.

Po čempionato, pagal surinktus varžybų rezultatus, I. Kazlauskas tapo Lietuvos karšto oro balionų pilotų lyderiu ir šiuo metu reitinge užima pirmą vietą.

Nors jaunajam pilotui 27 metai, jis svarsto galimybę dalyvauti Pasaulio vyrų ir moterų karšto oro balionų čempionate, kuris vyks 2024 m. Vengrijoje.