Pasaulio sporto savaitė: Turkijos tinklininkių pergalė, nesustabdomas M. Verstappenas ir pirmosios teniso raketės nesėkmė

Turkijos tinklininkės pirmą kartą tapo Europos čempionėmis, olandas Maxas Verstappenas pratęsė pergalių virtinę „Formulės-1“ lenktynėse, Argentinos tinklininkai nutraukė pusę amžiaus trukusį brazilų viešpatavimą Pietų Amerikos pirmenybėse, į pasaulio vyrų krepšinio pirmenybių ketvirtfinalį nepateko titulą gynusi Ispanijos rinktinė, o iš JAV atvirojo teniso čempionato iškrito praėjusių metų čempionė lenkė Iga Šwiątek.

I. Swiatek.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
M.Verstappenas.<br>ZP/Scanpix nuotr.

Sep 4, 2023, 10:36 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 28 d. Bate (Anglija) baigėsi pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Egiptas (4 aukso ir 1 bronzos). Asmenines varžybas laimėjo britas Josephas Choongas (antrus metus iš eilės) ir italė Elena Micheli (antrus metus iš eilės).

Rugpjūčio 28 d. Italijoje, Bulgarijoje, Šiaurės Makedonijoje ir Izraelyje prasidėjo Europos vyrų tinklinio čempionatas. Jame dalyvauja 32 komandos, čempionės vardą gina Italija. Finalo rungtynės vyks rugsėjo 16 d. Romoje.

Rugpjūčio 28 d. Niujorke prasidėjo JAV atvirasis teniso čempionatas. Nugalėtojų vardus gina ispanas Carlosas Alcarazas ir lenkė Iga Šwiątek.

Rugpjūčio 30 d. Resifėje (Brazilija) baigėsi Pietų Amerikos vyrų tinklinio čempionatas. Aukso medalius laimėjo Argentina, sidabro – čempionės vardą praradusi Brazilija, bronzos – Kolumbija. Visi trys prizininkai iškovojo kelialapius į 2025 m. pasaulio čempionatą. Argentina žemyno čempione tapo antrąjį kartą per 35 turnyrus (pirmąjį – 1964 m.). Kitus 33 kartus, tarp jų – 28 kartus iš eilės nuo 1967 iki 2021 m., aukso medalius iškovojo Brazilija.

Rugpjūčio 31 d. Ciuriche lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekė australė Nina Kennedy (kartis). 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo amerikietė Sha‘Carri Richardson. Švedas Armandas Duplantis (kartis) pasiekė ketvirtąją pergalę šį sezoną.

Rugsėjo 2 d. Siamenyje (Kinija) lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekė Kenijos bėgikai Emmanuelis Wanyonyi (800 m) ir Beatrice Chebet (3000 m). 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo amerikietis Christianas Colemanas, pakartojęs geriausią pasaulio sezono rezultatą (9,83 sek.). Marokietis Soufiane‘as El Bakkali (3000 m su kliūtimis) iškovojo ketvirtąją pergalę šį sezoną.

Rugsėjo 3 d. Briuselyje Europos moterų tinklinio čempionato finale Turkija nugalėjo Serbiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Nyderlandai. Visos trys prizininkės ir čempionės vardą praradusi, bet ketvirtąją vietą užėmusi Italija iškovojo kelialapius į 2025 m. pasaulio čempionatą. Turkės pirmą kartą tapo Europos čempionėmis (iki tol jos penkis kartus laimėjo sidabro ir bronzos medalius), serbės medalius iškovojo penktą kartą iš eilės.

Rugsėjo 3 d. Kvebeke (Kanada) Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių moterų tinklinio čempionato finale Dominikos Respublika nugalėjo JAV 3:2. Bronzos medalius laimėjo Kanada. Visos trys prizininkės iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą. Dominikos Respublika žemyno čempione tapo trečiąjį kartą iš eilės.

Rugsėjo 3 d. Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje vykstančiame pasaulio vyrų krepšinio čempionate baigėsi antrasis grupių etapas. Į atkrintamąsias varžybas nepateko nė viena praėjusio čempionato pusfinalyje žaidusi komanda, tarp jų – titulą gynusi Ispanijos rinktinė. Ketvirtfinalyje žais Lietuva – Serbija, Italija – JAV, Latvija – Vokietija ir Slovėnija – Kanada.

Rugsėjo 3 d. Baku baigėsi pasaulio šaudymo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Kinija (15 aukso, 7 sidabro, 6 bronzos).

Rugsėjo 3 d. Moncoje „Formulės-1“ lenktynių Italijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), trečiąją – ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje po 14 etapų pirmauja šį sezoną 12 etapų laimėjęs M.Verstappenas (364), S.Perezas (219) ir ispanas Fernando Alonso („Aston Martin“, 170).

Rugsėjo 3 d. Montemele motociklų lenktynių Didžiojo prizo Katalonijos etapo nugalėtoju tapo ispanas Aleixas Espargaro („Aprilia“), antrąją vietą užėmė ispanas Maverickas Vinalesas („Aprilia“), trečiąją – ispanas Jorge Martinas („Ducati“). Bendrojoje įskaitoje po 11 etapų pirmauja italas Francesco Bagnaia („Ducati“, 260 tšk.), J.Martinas (210) ir italas Marco Bezzecchi („Ducati“, 189).

Rugsėjo 3 d. „Bretagne Classic“ daugiadienių dviračių lenktynių (UCI pasaulio turas) nugalėtoju tapo prancūzas Valentinas Madouas (FDJ).

Rugsėjo 3 d. „Vuelta a España“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po pirmosios savaitės pirmauja amerikietis Seppas Kussas („Jumbo-Visma“), 43 sek. atsilieka ispanas Marcas Soleras („Emirates“), 1 min. 2 sek. – prancūzas Lenny Martinezas (FDJ).

Rugsėjo 3 d. Niujorke JAV atvirojo teniso čempionato aštuntfinalyje titulą gynusi pirmoji pasaulio raketė Iga Šwiątek pralaimėjo latvei Jelenai Ostapenko 6:3, 3:6, 1:6. Per pirmąją turnyro savaitę iš moterų varžybų iškrito keturios WTA reitingo pirmajame dešimtuke esančios tenisininkės, iš vyrų varžybų – trys pirmajame ATP dešimtuke esantys tenisininkai.

Nacionalinės futbolo lygos

Rugsėjo 1–3 d. Anglijos lygos vienvaldis lyderis „Manchester City“ namie nugalėjo Londono „Fulham“ 5:1. Londono „Arsenal“ namie nugalėjo „Manchester United“ 3:1. Po 4 turų pirmauja „Manchester City“ (12), Londono „Tottenham Hotspur“, „Liverpool“, Londono „West Ham United“, „Arsenal“ (po 10) ir „Brighton“ (9).

Ispanijos lygos vienvaldis lyderis Madrio „Real“ namie nugalėjo „Getafe“ 2:1. „Barcelona“ išvykoje nugalėjo Pamplonos „Osasuna“ 2:1. Po 4 turų pirmauja Madrido „Real“ (12), „Girona“, „Barcelona“ (po 10), Madrido „Atletico“, Bilbao „Athletic“, „Cadiz“ ir Sevilijos „Real Betis“ (po 7).

Italijos lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis „Napoli“, namie pralaimėjęs Romos „Lazio“ 1:2. „Milan“ išvykoje nugalėjo „Roma“ 2:1, Milano „Inter“ namie – Florencijos „Fiorentina“ 4:0. Po 3 turų pirmauja „Inter“, „Milan“ (po 9), Turino „Juventus“ ir „Lecce“ (po 7).

Vokietijos lygoje Miuncheno „Bayern“ išvykoje nugalėjo Mionchengladbacho „Borussia“ 2:1, Lėverkuzeno „Bayer“ namie – „Darmstadt“ 5:1. Pirmuosius taškus prarado Berlyno „Union“, namie pralaimėjęs „Leipzig“ 0:3. Po 3 turų pirmauja Lėverkuzeno „Bayer“, „Bayern“ (po 9), „Stuttgart“, „Leipzig“, Berlyno „Union“, „Hoffenheim“, „Wolfsburg“ ir „Freiburg“ (po 6).

Prancūzijos lygos vienvaldžiu lyderiu tapo „Monaco“, namie nugalėjęs „Lens“ 3:0. „Marseille“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Nantes“ 1:1, Paryžiaus PSG išvykoje nugalėjo „Lyon“ 4:1. Po 4 turų pirmauja „Monaco“ (10), PSG, „Marseille“ (po 8), „Reims“, „Lille“ ir „Brest“ (po 7).

Nyderlandų lygoje Amsterdamo „Ajax“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Sitardo „Fortuna“ 0:0. Pirmauja po 3 rungtynes žaidė Alkmaro AZ, „Eindhoven“ ir Ensedės „Twente“ (po 9).

Portugalijos lygoje pirmuosius taškus prarado Gimaranešo „Vitoria“, išvykoje pralaimėjusi Lisabonos „Benfica“ 0:4, „Porto“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Arouca“ 1:1, ir Lisabonos „Sporting“ išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Bragos „Sporting“ 1:1. Po 4 turų pirmauja Porto „Boavista“, „Porto“, Lisabonos „Sporting“ (po 10), „Benfica“ ir „Vitoria“ (po 9).