Grįžo į ritmą: „Formulės 1“ kvalifikacijoje Suzukoje ir vėl greičiausias buvo M. Verstappenas

Šeštadienį Japonijoje (Suzukoje) įvyko „Formulės 1“ kvalifikacija, kurioje po prastų lenktynių ir kvalifikacijos Singapūre atsigavo „Formulės 1“ čempionas Maxas Verstappenas („Red Bull“), kuris iškovojo „pole“ poziciją ir sekmadienio lenktynėse startuos pirmas. Greičiausią ratą trečioje kvalifikacijos sesijoje olandas nuvažiavo per 1 min. 28,877 sek.

Maxas Verstappenas<br> Scanpix nuotr.

Sep 23, 2023, 10:44 AM, atnaujinta Sep 23, 2023, 10:52 AM

Antrąją ir trečiąją vietą kvalifikacijoje pasidalino „McLaren“ pilotai. Antras lenktynes pradės australas Oscaras Piastri, kuris trečiojoje kvalifikacijos sesijos dalyje ratą įveikė per 1 min. 29,458 sek.

Trečias Japonijoje startuos britas Lando Norrisas, kuris nuo savo komandos draugo atsiliko labai minimaliu skirtumu. Britas savo ratą įveikė per 1 min. 29,493 sek.

Ketvirtas Suzukoje startuos „Ferrari“ lenktynininkas Charlesas Leclercas, kuris trečiojoje kvalifikacijos dalyje ratą įveikė per 1 min. 29,542 sek.

Daugkartinis „Formulės 1“ čempionas ir „Mercedes“ lenktynininkas Lewisas Hamiltonas šiose lenktynėse startuos iš 7-osios pozicijos. Britas nuo M.Verstappeno atsiliko kiek daugiau nei sekundę, savo greičiausią trečiosios kvalifikacijos dalies ratą įveikęs per 1 min. 29,908 sek.

Suzukoje netrūko ir incidentų. Pirmoje kvalifikacijos dalyje „Williams“ pilotas Loganas Sargeantas rėžėsi į barjerus ir baigė kvalifikaciją anksčiau laiko. Visgi lenktynininkas, įsirėžęs į barjerus, jokios traumos nepatyrė ir turėtų lenktyniauti sekmadienį vyksiančiose lenktynėse.

Lenktynės Suzukoje įvyks sekmadienį. Lietuvos laiku lenktynės prasidės 8:00 val.