Pasaulio sporto savaitė: pagerintas maratono rekordas ir Čempionų lygos startas

Stipriausi Europos futbolo klubai pradėjo Čempionų lygos grupių varžybas, etiopė Tigsit Assefa pagerino maratono bėgimo pasaulio rekordą, olandas Maxas Verstappenas laimėjo dar vieną „Formulės-1“ lenktynių etapą, o pasaulio regbio pirmenybėse pergalių virtines pratęsė Europos šalių rinktinės.

Eliudas Kipchoge<br>Scanpix nuotr.

2023-09-25 10:04

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 19 d. Prasidėjo futbolo Europos Čempionų lygos grupių varžybos. Nugalėtojo vardą ginantis „Manchester City“ namie įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ 3:1. Didžiausiu skirtumu laimėjo „Barcelona“, namie nugalėjusi „Antwerpen“ 5:0.

Rugsėjo 23 d. Gvadalacharos teniso turnyro (Meksika, „WTA 1000“) finale graikė Maria Sakkari nugalėjo amerikietę Caroline Dolehide 7:5, 6:3. 28 metų M.Sakkari iškovojo antrąjį titulą (pirmąjį – 2019 m.) ir pirmą kartą karjeroje laimėjo „WTA 1000“ turnyrą. WTA reitinge 111-ąją vietą užimanti 25 metų C.Dolehide pirmą kartą žaidė WTA turnyro finale. Turnyro Guandžou (Kinija, „WTA 250“) nugalėtoja tapo pirmąjį karjeros titulą iškovojusi 22 metų kinė Wang Xiyu.

Rugsėjo 24 d. Suzukoje „Formulės-1“ lenktynių Japonijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė britas Lando Norrisas („McLaren“), trečiąją – australas Oscaras Piastri („McLaren“). 25 metų M.Verstappenas iškovojo 48-ąją pergalę, tarp jų – 13-ąją šį sezoną. 22 metų O.Piastri pirmą kartą karjeroje užėmė prizinę vietą. Bendrojoje įskaitoje po 16 etapų pirmauja M.Verstappenas (400 tšk.), meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 223) ir britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“, 190). „Red Bull“ užsitikrino Konstruktorių taurę, skirtą komandų įskaitos nugalėtojams. Iki sezono pabaigos liko šeši etapai.

Rugsėjo 24 d. Dankaure motociklų lenktynių Didžiojo prizo Indijos etapo nugalėtoju tapo italas Marco Bezzecchi („Ducati“), antrąją vietą užėmė ispanas Jorge Martinas („Ducati“), trečiąją – prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“). Indijoje motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapas surengtas pirmą kartą. Bendrojoje įskaitoje po 13 etapų pirmauja šiame etape nefinišavęs italas Francesco Bagnaia („Ducati“, 292 tšk.), J.Martinas (279) ir M.Bezzecchi (248).

Rugsėjo 24 d. Berlyno maratono nugalėtojais tapo etiopė Tigsit Assefa ir Eliudas Kipchoge iš Kenijos. Maratone dalyvavo apie 48 tūkst. bėgikų. 26 metų T.Assefa nuotolį nubėgo per 2 val. 11 min. 53 sek. ir pasiekė maratono bėgimo pasaulio rekordą. Ji Berlyno maratono nugalėtoja tapo antrąjį kartą, olimpinis čempionas 38 metų E.Kipchoge – penktąjį kartą (jis laimėjo 13-ąjį didžiųjų pasaulio maratonų serijai priskiriamą bėgimą).

Rugsėjo 24 d. Vankuveryje vyrų teniso Laverio taurės mače Pasaulis nugalėjo Europą 13:2.

Rugsėjo 24 d. Singapūre vyrų krepšinio Tarpžemyninės taurės finale „Franca“ (Brazilija) nugalėjo Bonos „Telekom“ (Vokietija) 70:69. „Franca“ pirmąjį kartą iškovojo Tarpžemyninę taurę.

Rugsėjo 24 d. Belgrade baigėsi pasaulio imtynių čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Japonija (6 aukso, 3 sidabro, 3 bronzos) ir JAV (4, 3, 7). Komandų įskaitoje nugalėjo JAV (laisvosios imtynės), Azerbaidžanas (graikų-romėnų imtynės) ir Japonija (moterų imtynės).

Rugsėjo 24 d. Londone baigėsi pasaulio baidarių ir kanojų slalomo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Didžioji Britanija (5 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos).

Rugsėjo 24 d. Prancūzijoje vykstančiame pasaulio regbio čempionate teisę žaisti ketvirtfinalyje pirmasis užsitikrino Velsas, trečiajame ture nugalėjęs Australiją 40:6. Airija nugalėjo čempionės vardą ginančią Pietų Afriką 13:8. Per tris turus po tris pergales iškovojo Prancūzija, Airija, Velsas ir Anglija. Pralaimėjimo taip pat dar nepatyrė dvejas rungtynes žaidusi ir du kartus laimėjusi Italija.

Nacionalinės futbolo lygos

Rugsėjo 22–24 d. Nyderlandų lygoje rungtynės tarp Amsterdamo „Ajax“ ir Roterdamo „Feyenoord“ nutrauktos 56-ąją min., kai „Ajax“ sirgaliai pradėjo mėtyti į aikštę deglus. „Ajax“ tuo metu atsiliko 0:3. Pergales pasiekė taškų dar nepraradę lyderiai „Eindhoven“ (išvykoje nugalėjo „Almere City“ 4:0) ir Alkmaro AZ (išvykoje nugalėjo „Zwolle“ 3:0), pirmuosius taškus prarado Ensedės „Twente“, išvykoje pralaimėjęs „Waalwijk“ 0:1. Turnyre pirmauja „Eindhoven“, AZ (po 15), „Twente“ (12), „Feyenoord“ ir Roterdamo „Sparta“ (po 11). „Ajax“ turi 5 taškus ir užima 14-ąją vietą.

Anglijos lygoje „Newcastle United“ išvykoje nugalėjo „Sheffield United“ 8:0. Taškų dar nepraradęs „Manchester City“ namie nugalėjo „Nottingham Forest“ 2:0, Londono derbyje šį sezoną dar nepralaimėję „Arsenal“ ir „Tottenham Hotspur“ sužaidė lygiosiomis 2:2, „Liverpool“ namie nugalėjo Londono „West Ham United“ 3:1. Po 6 turų pirmauja „Manchester City“ (18), „Liverpool“ (16), „Brighton“ (15), „Tottenham Hotspur“, „Arsenal“ (po 14) ir Birmingamo „Aston Villa“ (12).

Ispanijos lygoje Madrido derbyje „Atletico“ namie nugalėjo iki tol taškų nepraradusį „Real“ 3:1. Lygoje liko dvi nepralaimėjusios komandos: „Barcelona“ (šiame ture namie nugalėjo Vigo „Celta“ 3:2) ir „Girona“ (namie nugalėjo „Mallorca“ 5:3). Po 6 turų pirmauja „Barcelona“, „Girona“ (po 16), Madrido „Real“ (15), Bilbao „Athletic“ (13), „Atletico“, „Valencia“ ir „Rayo Vallecano“ (po 10).

Italijos lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Turino „Juventus“, išvykoje nusileidęs „Sassuolo“ 2:4. Lyderis Milano „Inter“ išvykoje nugalėjo „Empoli“ 1:0, čempiono vardą ginantis „Napoli“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Bologna“ 0:0 ir prarado taškus trečiose iš eilės rungtynėse. Po 5 turų pirmauja „Inter“ (15), „Milan“ (12), „Lecce“ (11), „Juventus“, Florencijos „Fiorentina“ (po 10), Bergamo „Atalanta“ (9), „Napoli“, „Frosinone“ ir „Torino“ (po 8).

Vokietijos lygoje žaisdami namie pergales pasiekė abu lyderiai Miuncheno „Bayern“ (prieš „Bochum“ 7:0) ir Lėverkuzeno „Bayer“ (prieš „Heidenheim“ 4:1). Po 5 turų pirmauja „Bayern“, Lėverkuzeno „Bayer“ (po 13), „Stuttgart“, „Leipzig“, „Hoffenheim“ (po 12) ir Dortmundo „Borussia“ (11).

Prancūzijos lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė „Marseille“ (išvykoje su PSG 0:4) ir „Monaco“ (namie su „Nice“ 0:1). Vienvaldžiu lyderiu tapo „Brest“, namie nugalėjęs „Lyon“ 1:0. Po 6 turų pirmauja „Brest“ (13), „Nice“ (12), PSG, „Monaco“ (po 11), „Strasbourg“ (10), „Havre“ ir „Marseille“ (po 9).

Portugalijos lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Porto „Boavista“, išvykoje nusileidusi Bragos „Sporting“ 1:4. Lyderis „Porto“ namie nugalėjo „Gil Vicente“ 2:1. Po 6 turų pirmauja „Porto“ (16), Lisabonos „Benficca“ (15), Lisabonos „Sporting“, „Boavista“ (po 13) ir „Famalicao“ (11).