Istorinį žygį Meksikoje vykstančiame pasaulio paplūdimio tinklinio čempionate antradienį pratęsė lietuvės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė. Lietuvos sportininkės įveikė pirmąjį atkrintamųjų varžybų etapą ir pateko tarp 32 stipriausių planetos komandų.

M. Paulikienė ir A. Raupelytė pasaulio čempionate įveikė ir pirmąjį atkrintamųjų varžybų barjerą<br> „Volleyball World“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 11, 2023, 8:52 AM

Kovoje dėl vietos šešioliktfinalyje Lietuvos paplūdimio tinklininkės per 39 min. 2–0 (21:17, 21:17) nugalėjo japones Miki Ishii ir Sayaka Mizoe.

Pasaulio reitinge ši Japonijos komanda yra 20-a, o lietuvės – 32-os. Tai buvo pirmoji šių komandų tarpusavio akistata.

Lietuvės tiesiog įspūdingai pradėjo rungtynes ir neleido suabejoti savo pranašumu. Pirmajame sete mūsiškės pirmavo 12:3. Nors vėliau japonės kiek priartėjo, seto iš savo rankų lietuvės nepaleido.

Antrasis setas prasidėjo atkakliai, bet netrukus jau sėkminga atkarpa pasižymėjo Japonijos paplūdimio tinklininkės – jos išsiveržė į priekį 10:6. Vėliau japonės dar pirmavo 14:11, bet tuomet M. Paulikienė ir A. Raupelytė pelnė keturis taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį. Setą lietuvės užbaigė tiesiog nepriekaištingai – keturiais taškais iš eilės.

Šešioliktfinalyje Lietuvos sportininkių laukia maksimalus išbandymas – akistata su pasaulio reitingo lyderėmis ir turnyro favoritėmis brazilėmis Ana Patricia Silva Ramos ir Eduarda Santos Lisboa.

Pasaulio čempionių titulą ginančios Brazilijos paplūdimio tinklinio žvaigždės po pernai Romoje laimėtų planetos pirmenybių triumfavo net šešiose „Pro Beach Tour Elite16“ serijos turnyruose. Meksikoje jos kol kas nepralaimėjo nei vieno seto ir yra leidusioms varžovėms daugiausiai per setą pelnyti 17 taškų.

Mačas tarp Lietuvos ir Brazilijos komandų mūsų laiku vyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį 4 val.