Lietuvos rankinio lyderiai pralaimėjo Europos taurės rungtynes Belgijoje ir Austrijoje

Lietuvos vyrų rankinio lygoje pirmaujantys Klaipėdos „Dragūnas“ ir Vilniaus „Šviesa“ šeštadienį išvykose pralaimėjo pirmąsias Europos taurės, trečiojo pagal rangą žemyno turnyro, antrojo etapo rungtynes. Vis dėlto klaipėdiečiai išsaugojo viltį patekti į kitą etapą. Tuo tarpu vilniečių padėtis beveik beviltiška.

Klaipėdiečiai patyrė nesėkmę.<br>dragunas.lt nuotr.

2023-10-15 08:40

„Dragūnas“ pralaimėjo Bocholto „Achilles“ komandai 27:32 (13:16), „Šviesa“ – „Bregenz“ ekipai 23:32 (12:19). „Dragūno“ optimizmą po išvykos į Belgiją palaiko tai, kad klaipėdiečiai atsakomąsias rungtynes kitą šeštadienį (spalio 21 d.) žais namie. Tuo tarpu „Šviesa“, klubų vadovams susitarus, ir antrąsias rungtynes šį sekmadienį (spalio 15 d.) žais Austrijos mieste Brėgence.

Lietuvos rankinio lygoje nei „Dragūnas“, nei „Šviesa“ šį sezoną dar neprarado nė taško. Klaipėdos komanda iškovojo penkias pergales, čempionės vardą ginanti Vilniaus ekipa – keturias pergales.

„Dragūnas“. Klaipėdos rankininkai per pirmąsias Europos taurės rungtynes nedideliame Belgijos mieste Bocholte nė karto nepirmavo ir nuo 20-osios min., kai švieslentėje degė skaičiai 10:10, nė karto neišlygino rezultato.

Vis dėlto „Dragūnas“ atsiliko nedideliu skirtumu. Kita vertus, išvengti kelių duobelių nepavyko. „Achilles“ geriausiai žaidė antrojo kėlinio antrojoje pusėje, kai per kelias minutes padidino pranašumą nuo 23:22 iki 28:23 (54-ąją min.), ir pačioje rungtynių pabaigoje. Likus žaisti mažiau negu 2 min. Bocholto komanda pirmavo 30:27, bet varžovų lyderis Serge‘as Spoorenas įmetė du paskutiniuosius rungtynių įvarčius.

„Šviesa“. Vilniaus komanda šeštadienį taip pat nė karto nepirmavo, bet lygiai kovojo tik truputį daugiau nei pusę kėlinio. 20-ąją min. „Šviesa“ atsiliko 11:13, tačiau „Bregenz“ dar iki pertraukos susikrovė solidžią septynių įvarčių atsargą, o antrajame kėlinyje pirmavo ir dviženkliu skirtumu (27:17, 30:19).

Bocholto „Achilles“ – Klaipėdos „Dragūnas“ 32:27 (16:13). 950 žiūrovų.

„Achilles“: Spoorenas 8, Claessensas 6, Wintersas 5, Kljajičius 5, ...

„Dragūnas“: Šmantauskas 7, Simonavičius 6, Drakšas 6, Koržukas 3, Lapiniauskas 2, Stropus 2, Odinokovas 1.

„Bregenz“ – Vilniaus „Šviesa“ 32:23 (19:12). 850 žiūrovų.

„Bregenz“: Burgeris 9, Kritzingeris 5, Mahras 3, Wagneris 3, Schröderis 3, ...

„Šviesa“: Sinkevičius 8, Bliuvas 4, Drabavičius 3, Plėta 2, Bernatavičius 2, Rasakevičius 2, Žiliukas 1, Urvikis 1.