Pasaulio sporto savaitė: regbio didysis ketvertas, kelialapiai į Europos pirmenybes ir Lenkijos tenisininko pergalė

Pasaulio regbio pirmenybėse paaiškėjo pusfinalio dalyviai, šešių šalių futbolo rinktinės apsirūpino kelialapiais į Europos pirmenybes, Brazilijos futbolininkai namie nesugebėjo įveikti venesueliečių, Lenkijos tenisininkas Hubertas Hurkaczas laimėjo antrąjį „Masters“ turnyrą, o paplūdimio tinklininkai išsidalijo pasaulio pirmenybių medalius.

Brazilijos futbolininkai neįveikė venesueliečių, o Lenkijos tenisininkas sužibėjo turnyre Kinijoje<br> Reuters/ZUMAPress/Zeus/Scanpix nuotr.

2023-10-16 16:06

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitė pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 10 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) paskelbė, kad 2028 m. Europos vyrų futbolo čempionatas vyks Anglijoje, Airijoje, Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje, 2032 m. Europos čempionatas – Italijoje ir Turkijoje.

Spalio 12 d. Pasaulio futbolo čempionato Pietų Amerikos atrankos turnyre pirmuosius taškus prarado Brazilija, namie sužaidusi lygiosiomis su Venesuela 1:1. Vienvalde lydere tapo Argentina, namie įveikusi Paragvajų 1:0. Po 3 turų pirmauja pralaimėjimų nepatyrusios Argentina (9 tšk.), Brazilija (7) ir Kolumbija (5).

Spalio 14 d. Europos futbolo čempionato atrankos turnyre baigėsi 7-asis turas. Kelialapius į Europos pirmenybes pirmosios užsitikrino pralaimėjimų nepatyrusios Portugalija (21 tšk. per 7 rungt.), Prancūzija (18/6) ir Belgija (16/6). Šiame ture Prancūzija išvykoje nugalėjo Nyderlandus 2:1, Portugalija namie nugalėjo Slovakiją 3:2, Belgija išvykoje nugalėjo Austriją 3:2. Kitose grupėse pralaimėjimų dar nepatyrė, bet kelialapių kol kas neiškovojo Anglija (13/5), Vengrija (13/5), Šveicarija (14/6) ir Rumunija (13/7). Šiame ture pirmuosius taškus prarado Škotija (išvykoje pralaimėjo Ispanijai 0:2), pirmuosius pralaimėjimus patyrė Kroatija (namie – Turkijai 0:1) ir Čekija (išvykoje – Albanijai 0:3).

Spalio 14–15 d. Prancūzijoje vykstančio pasaulio regbio čempionato ketvirtfinalyje čempionės vardą ginanti Pietų Afrika nugalėjo šeimininkę Prancūziją 29:28, Naujoji Zelandija – šių metų Šešių tautų turnyro laimėtoją Airiją 28:24, Argentina – Velsą 29:17, Anglija – Fidžį 30:24. Naujoji Zelandija į pusfinalį pateko devintąjį kartą (ji pagal šį skaičių yra rekordininkė), Pietų Afrika ir Anglija – šeštąjį, Argentina – trečiąjį. Pusfinalyje spalio 20–21 d. žais Naujoji Zelandija – Argentina ir Pietų Afrika – Anglija.

Spalio 15 d. Kelialapius į Europos futbolo čempionatą užsitikrino Ispanija, Škotija ir Turkija. Atrankos turnyro 8-ojo turo rungtynėse Ispanija išvykoje nugalėjo Norvegiją 1:0 (pralaimėjus norvegams, nepavejama tapo ir toje pačioje grupėje žaidžianti Škotija), Turkija namie nugalėjo Latviją 4:0.

Spalio 15 d. Lomboke motociklų lenktynių Didžiojo prizo Indonezijos etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė ispanas Maverickas Vinalesas („Aprilia“), trečiąją – prancūzas – Fabio Quartararo („Yamaha“). Po 15 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja F.Bagnaia (346 tšk.), ispanas Jorge Martinas („Ducati“, 328) ir italas Marco Bezzecchi („Ducati“, 283).

Spalio 15 d. Šanchajaus „Masters“ teniso turnyro („ATP 1000“) finale lenkas Hubertas Hurkaczas nugalėjo rusą Andrejų Rubliovą 6:3, 3:6, 7:6. 26-erių H.Hurkaczas iškovojo septintąjį titulą, tarp jų antrąjį – „Masters“ turnyruose.

Spalio 15 d. Teniso turnyro Ženžou (Kinija, „WTA 500“) finale kinė Zheng Qinwen nugalėjo čekę Barborą Krejčikovą 2:6, 6:2, 6:4. 21 metų Zheng Qinwen iškovojo antrąjį titulą (abu – šiais metais). Turnyro Honkonge („WTA 250“) nugalėtoja tapo 21-erių kanadietė Leyla Fernandezas (trečiasis titulas), turnyro Seule („WTA 250“) – 29-erių amerikietė Jessica Pegula (ketvirtasis titulas).

Spalio 15 d. Tlaskaloje (Meksika) pasaulio paplūdimio tinklinio čempionato vyrų finale čekai Ondrejus Perušičius ir Davidas Schweineris nugalėjo švedus Davidą Ahmaną ir Jonathaną Hellvigą 2:1, moterų finale amerikietės Sara Hughes ir Kelly Cheng nugalėjo čempionių vardus gynusias braziles Aną Patricią ir Dudą 2:0. Bronzos medalius laimėjo lenkai Bartoszas Losiakas ir Michalas Brylis bei amerikietės Kristen Nuss ir Taryn Kloth. O.Perušičius ir D.Schweineris tapo pirmaisiais pasaulio čempionato medalius laimėjusiais Čekijos tinklininkais.